התקרות הנמתחות

התקרות הנמתחות היו קיימות כבר בעולם העתיק. האופנה לכיסוי קירות ותקרות בבד הייתה רווחת עוד ברומא העתיקה, ובימי הביניים היא חדרה לשאר אירופה. 

השימוש בבד לעיצוב פנים נשאר אופנתי עד להמצאתם של טפטים מנייר. באותה תקופה, הנייר היה הרבה יותר זול וקל לשימוש. מחירם הזול של הטפטים והמגוון הרחב של הציורים והגוונים שהופיעו עליהם, פיצו על תוחלת החיים הקצרה יחסית שלהם.

אבל כפי שנאמר בספר קהלת: אין חדש תחת השמש. בימינו, לאור הפיתוח הטכנולוגי המואץ, הציבור מתחיל שוב להתעניין בתקרות בד נמתחות. התקרות הנמתחות הן כלי רב עוצמה בידי המעצב, ובאמצעותן ניתן ליצור עיצוב פנים אקסקלוסיבי בדירות, במשרדים, במבנים ובמוסדות שונים.

כחומר גלם לייצור תקרות נמתחות נעשה שימוש בחומר טכנולוגי מתקדם, שניחן בביצועים מעולים לפי כל הפרמטרים. התוצר מלווה בתעודות איכות, ועומד בכל הדרישות הבינלאומיות הנוגעות לחומרי בנייה המשמשים בעיצוב פנים של מבנים. הפוליאסטר הספוג בפוליאורטן אינו מצהיב ואינו מתעוות עם הזמן. זהו חומר היגייני, אלסטי ושימושי.

 

בעת ההתקנה, היריעה מותקנת בגובה של 1-2 ס"מ בלבד מתחת לפני השטח של התקרה העיקרית, ובזכות זה מתקבל משטח חלק וישר באופן מושלם. התקרות הנמתחות "נושמות", וזה אומר שהמיקרו-אקלים במבנה יישאר יציב. יתרה מזאת, לא יצטבר אבק ולא יצמח עובש על התקרה הראשית ועל היריעה. תקרות הבד הנמתחות עמידות הרבה יותר בהשוואה לתקרות PVC, ותכונותיהן אינן משתנות בטווח רחב של טמפרטורות (40- עד 70+ מעלות צלסיוס).

התקרה הנמתחת מספקת כלי רב עוצמה ליצירתיותם של המעצבים. על גביהן ניתן ליצור כל ציור באמצעות הדפסת תצלומים או באמצעות מכחול אמן. כתוצאה מכך, מתקבלת יצירת אומנות ייחודית שיכולה להתקיים בעותק אחד בלבד. רק על גבי תקרות נמתחות נטולות תפרים יכולות להופיע יצירות מופת אמיתיות! בזכות התקרות הנמתחות, ניתן לממש את הרעיונות הנועזים והבלתי אפשריים ביותר - הן מהבחינה הטכנית, והן מהבחינה האמנותית.

עיצוב תקרות נמתחות

האם אתם מעוניינים במספר רמות עם תאורה פנימית? ואולי אתם מעדיפים משטח ציורי עם המון קווים מסולסלים, שבו צורות עתידניות שונות מתמזגות זו בזו? רק תקרות נמתחות יאפשרו לכם לממש את חזונכם תוך זמן קצר ביותר. בתוך יום אחד בלבד התקרה שלכם תשתנה ללא היכר. התקנת התקרה התלויה תאפשר לכם לעצב את הבית או המשרד ללא פסולת בנייה, ריחות לא-נעימים, הזזת רהיטים והצורך לכסותם בניילון, וכן ללא אבק החודר לכל פינה במבנה. יריעת הבד מתאימה לא רק לתקרה, באמצעותה ניתן גם ליצור וילונות מעוצבים נפלאים, או לצייר נוף מרהיב, ציור אבסטרקטי או תמונה מפוארת על גבי אחד מהקירות.   

אם יש במבנה מערכות חיצוניות - כגון אזעקת שריפה או מערכת מיזוג אוויר - ניתן למקם אותן מאחורי התקרה הנמתחת. 

התקרות הנמתחות אינן דורשות טיפול מיוחד. מדי פעם ניתן לשפשף אותן באמצעות ספוג עם חומרי ניקוי לא אגרסיביים, ותוחלת החיים שהלן היא בערך 30 שנה. בצורה כזו, ללא מאמץ, תקבלו תקרה בטוחה שתשמש אתכם במשך שנים רבות, ללא שום סדקים או תפרים. 

לסיכום, התקרות הנמתחות הן הזדמנות נפלאה להשלים את עיצוב התקרה (שמהווה חלק חשוב ביותר של פנים הבית), תוך זמן קצר וללא עבודה מלוכלכת.

אנדרי מילר

יועץ מומחה

התקרות הנמתחות

המאמר באדיבות

תגובות