בנייה ירוקה על גבי שלד מפלדה דקת דופן

כל אחד היה רוצה שהבית שלו יהיה חזק, יפה ומבטיח איכות חיים. כל אחד פועל כדי לממש את חזונו הפרטי כשהוא מקים לעצמו בית. אבל לא כל אחד מודע לאפשרויות החדשות ולטכנולוגיות החדשות בתחום הבנייה.

 

בארץ מכירים לרוב את הבנייה הקונבנציונלית על גבי שלד מבטון, אבל בחו"ל, במדינות מערביות מתקדמות כמו: ארה"ב, שוודיה ואוסטרליה, רווחת בנייה על גבי שלד מפלדה דקת דופן. זו נחשבת לבנייה חזקה מאוד המבטיחה עמידות גבוהה לרעידות אדמה, בנייה מדוייקת המאפשרת לאדריכל לפעול ביד חופשית ולהגיע לבית מדוייק שיופיו ניכר בעבודות הגימור והיא גם מאפשרת לבצע פרוייקטים של בנייה ירוקה.

 

אחד היתרונות המרכזיים של בנייה על גבי שלד מפלדה הוא שהשלד מהווה מרכיב חשוב בכל הנוגע לבנייה ירוקה. הוא מונע פליטת גזים רעילים לתוך הבית או המבנה ואל סביבתו. יש מי שלקחו את זה צעד אחד קדימה וצרפו לבניית השלד חבילה שלימה של מרכיבי איכות לבנייה ירוקה מתקדמת.

 

חברת גדיש-מעוז מבצעת פרוייקטים בטכנולוגיה זו, תוך שהיא משתמשת גם בבלוקים לחיפוי פנים וחוץ המבטיחים חסכון באנרגיה ושימוש בחומרים ידידותיים בנייה ירוקה על גבי שלד מפלדה דקת דופןלסביבה, המבטיחים גם בידוד אקוסטי מצויין.

 

הבנייה בשיטה זו היא מהירה משמעותית מבנייה קונבנציונלית רגילה וחוסכת כ- 40% ממשך הבנייה על גבי שלד מבטון. בדרך כלל, לבנייה ירוקה יש דימוי של בנייה יקרה. אז, זהו, שלא. הבנייה בשיטת גדיש-מעוז היא אמנם בנייה יוקרתית אבל שומרת על מחירים שפוייים לחלוטין ומהווה עסקה משתלמת למי שחולמים על בית ירוק ובריא.

המאמר באדיבות

תגובות