הרחבות בקיבוצים - לבחור אדריכל עם ניסיון בתחום

אם קניתם שטח לבנייה בהרחבה של אחד הקיבוצים, אנחנו רוצים לברך אתכם ולעזור לכם לבחור נכון במה שתהיה כנראה אחת ההשקעות הכי גדולות והכי חשובות בחייכם. בחירה של אדריכל מתאים לכם הנה הכרחית כדי לקבל את בית חלומותיכם. 

בחירת אדריכל

אתם יכולים למצוא אדריכל בדרך המובילה כיום והיא להסתמך על המלצות ממכרים שבנו בית עם האדריכל והם מרוצים. אפשר לחפש באינטרנט ולהתרשם ממגוון תיקי העבודות של האדריכל ולחפש בפורטלים מובילים של בעלי מקצוע.

חשוב מאוד שתבחרו אדריכל שכבר יש לו ניסיון רב בתחום הבנייה בהרחבות מאחר ולניסיון מקצועי בבנייה של בתים דומים למה שאתם יכולים או רוצים היא ללא תחליף. חשוב מאוד לוודא שהאדריכל שלכם מוכר, בעל כל התעודות המקצועיות הרלוונטיות ומוכר על ידי רשויות התכנון.

בנוסף, כדאי לכם להיפגש עם כמה אדריכלים כדי לראות מי נמצא באותו הראש שלכם. כאן כדאי להיזהר, מאחר ולפעמים אתם יכולים להתלהב מאוד בהתחלת הדרך ולהגיע למפח נפש בהמשך הדרך. אתם יכולים לבקש מכל אדריכל רשימה של לקוחותיו ולדבר איתם ישירות כדי שהם יספרו לכם על העבודה איתו. 

וודאו שלאדריכלים אותם אתם מראיינים יש ניסיון בבנייה דומה למה שאתם מעוניינים לבנות ושיש להם מגוון סגנונות שבהם הם עובדים. אם אתם מעוניינים בבנייה מסוג מסוים (בנייה ירוקה למשל), כדאי להתרשם ממגוון העבודות הקודמות של האדריכל בתחום הזה. 

עבודה משותפת עם האדריכל

יש לכם חלום וכדי להפוך את החלום הזה למציאות נדרשת עבודה רבה, ועוד יותר מזה נדרשת ההבנה שלכם שיש מגבלות תקציביות ויש חלומות שהם פשוט לא מתאימים לכם. אדריכל טוב יברר אתכם את הרגלי היום יום שלכם ויעבוד איתכם למצוא נוסחה משותפת לבניית בית שגם יענה על החלומות, אבל הרבה יותר מזה, יענה על הצרכים האמיתיים שלכם בצורה הטובה והיפה ביותר שאפשר. 

חשוב מאוד לברר יחד עם האדריכל איך תיראה ההרחבה שבה אתם בונים עוד כמה שנים ולבנות את הבית שלכם בהתאם. אפשר ורצוי לנצל את הנוף הטבעי ולהתאים את הבנייה של הבית שלכם לחומרים הטבעיים שישנם כבר מסביב, במידת האפשר והתקציב. חשוב גם לא לחרוג מההיתרים שקיבלתם.

תכנון טוב

אדריכל טוב גם ידע לכוון אתכם לחשוב על הצרכים שאתם צופים לעוד כמה שנים קדימה, הבית שאתם בונים הוא להרבה שנים. גם אם עכשיו יש לכם ילדים קטנים, הם יגדלו מהר מאוד, ואתם תרצו לתכנן בית שיתאים גם לילדים מתבגרים וגם אולי לעזרה לזוג צעיר בהמשך הדרך. 

נקודה קטנה וחשובה לסיום היא לוודהרחבות בקיבוצים- לבחור אדריכל עם ניסיון בתחום
א שהאדריכל יודע לעבוד עם אנשי המקצוע שייבנו את הבית שלכם. הקשר בין המתכנן למבצע הוא בעל חשיבות עליונה לבנייה שעומדת בלוח הזמנים ולא חורגת מהתקציב. בקשו מהאדריכל לדבר עם כמה בעלי מקצוע שאיתם הוא עבר וקבלו את חוות דעתם על שיתוף הפעולה בהמשך הדרך. 

קישור: תכנון אדריכלי להרחבות בקיבוצים

המאמר באדיבות

תגובות