אדריכלות מודרנית

אנשים שבונים את ביתם משקיעים את מרצם, ליבם וכל הונם בהקמת משכנם. עיצוב הבית באמצעות משרד אדריכלים הפך לחלק בלתי נפרד מתהליך הקמת הבית. בפני הדיירים עומדת בחירה בין מגוון סגנונות אדריכליים, כאשר אדריכלות מודרנית עכשווית היא המבוקשת ביותר.
בניגוד לעבר הלא רחוק, כיום מי שבונה בית פונה למשרד אדריכלים. משרד אדריכלים מונה מספר אנשי מקצוע- ארכיטקטים ואדריכלים המומחים במלאכת אמנות הבנייה. הם מעצבים את הבית לכל פרטיו, מהמסד עד הטפחות, מעצבים את החלל הפנימי והחיצוני על כל פרטיו. מלאכת עיצוב הבית היא מלאכה לא פשוטה וכן חשובה מאין כמותה. צריך שהבית יהיה נוח, בנוי בצורה חכמה ויעילה, עמיד כמו גם יפה, מעוצב לטעמם של דייריו ועונה על צורכיהם.

אדריכלות מודרנית

רבים מהדיירים שבונים את ביתם שואפים ליצור חלל מזמין ויפה ומוכנים להשקיע בכך. רוב משרדי האדריכלים יוכלו להציע ללקוחות מגוון רב של סגנונות בנייה וסגנונות אדריכליים לבחירת הלקוחות. אחד מסגנונות הבנייה המבוקשים הוא סגנון אדריכלות מודרנית. מדובר בסגנון ממוקד, אסתטי, נקי ויעיל. סגנון לא מצועצע שמדבר על בנייה בקווים נקיים, ישרים, ללא קישוטים, עם גיאומטריה פשוטה ותכליתית, פונקציונאלית ואחידה. 

אדריכלות מודרנית עכשווית

רבים מהבתים בתל אביב, הבנויים בסגנון הבאוהאוס אדריכלות מודרנית

מעוצבים בסגנון אדריכלות מודרנית. חשוב להבדיל בין אדריכלות מודרנית שהייתה פופולארית בישראל עד שנות ה-80 וכיום הביקוש לה הולך ופוחת, לבין אדריכלות בסגנון מודרני, היא המכונה אדריכלות עכשווית. בעלי המשאבים שבינינו המוכנים להשקיע יותר זמן וכסף בעיצוב אדריכלי של ביתם יוכלו לבקש ממשרד האדריכלים ששכרו עיצוב אדריכלי חדשני ומודרני.
רוב משרדי האדריכלים יכולים לספק שירותי ארכיטקטורה מודרנית. האדריכלות העכשווית שרבים נוטים לכנותה אדריכלות מודרנית היא אדריכלות חדשנית המשלבת השפעות מהמזרח הרחוק עם השפעות מתרבויות המערב וכן תרבות אפריקה. אדריכלות זו מזוהה עם הזרם הפוסט מודרני והיא מתאימה לאנשים רבים היום. היא נחשבת מקובלת ופופולארית.


אותה אדריכלות מודרנית עכשווית מתיישבת עם אווירת הגלובליזציה והצרכנות. היא מושתת על רב תרבותיות ופלורליזם ומערבת סגנונות ללא שמירה על חוקים או סגנון ייחודי. האקלקטיות שלה מאד בולטת ומבטאת עושר, ניקור עיניים, הכל גדול, שופע, נוצץ, נרחב, עמוס בפרטים וכולל שימוש בדימויים ובסמלים.

לא משנה באיזה סגנון תבחרו לבנות את בתיכם, זכרו כי מדובר במבצע היקר והחשוב ביותר בחייכם. עשו בדק בית, בחרו אדריכל מנוסה, בעל שם ומיומן, פנו זמן, אזרו כוח וסבלנות והתכוננו לתהליך מורכב, רב שלבי ומורט עצבים. הדרך לבית החלומות עמוסה לא מעט מהמורות אבל הכל למטרה טובה. למדו את הסגנונות הקיימים, בחרו סגנון מסוים, היצמדו אליו ופנו לעזרת איש מקצוע כל אימת שצריך. 


המאמר באדיבות

תגובות