איך מעצבים מספרה - 10 טיפים לעיצוב מספרות

אחד החלקים הכי המרגשים בהשקת מספרה חדשה הוא בעיצוב הפנים וחוץ שלה.  עסקי השיער עוסקים בחזות – במראה ובהשארת רושם. על ידי עיצוב נכון למספרה שלך תוכל לא רק לקבוע מי יהיה קהל הלקוחות שלך, אלא גם את כמות הכסף שאתה יכול לגבות כתשלום עבור שירותיך.

להלן מספר צעדים שיעזרו לך בעיצוב המספרה: 

1.בחר ערכת צבעים שמתאימה לקהל היעד שלך.
אם זה סלון לנשים, בחר בלוח צבעים תוסס,רך ונשי. לסלונים של ילדים, לבחור צבעים עזים ובהירים, ולמספרות גברים או משפחה, לבחור ערכת צבעים ניטראלית אך אטרקטיבית.

 

2. לרשום פרוגרמה:

להחליט כמה עמדות ספר אתה רוצה ויכול לשים בסלון שלך. ככלל, להקדיש לפחות 1.5 מטרים רבועים של שטח לכל עמדה, במיוחד אם אתם מתכננים להשכיר אותם לספרים.


3.בין המראות חובה להתקין תאורה בגוון לבן חם ע"מ ליצור אשלייה של גוון עור פנים רך ונעים ללקוחות. (מומלץ להתייעץ עם מעצב פנים מומחה בתחום המספרות או מעצב תאורה)

 

4.את כסאות הלקוחות והעמדות יש לעיצוב פנים למספרותרכוש מספקית ציוד יופי מקומית או קמעונאי מקוון דרך האינטרנט. מומלץ ביותר לקחת מעצב פנים שיוכל לתכנן לך את עמדת העבודה במיוחד עבור הצרכים שלך וסגנון העבודה אליו אתה מורגל. בחר בסגנון שמתאים לערכת הצבעים שבחרת, והבטח לעצמך כי הציוד שרכשת עמיד למקומות רטובים.

 

 5. את שולחנה של פקידת הקבלה יש לתכנן בקפידה, מומלץ שהוא יוכל להציג מוצרים לשיער (על מנת להגדיל את הרווחים מהמכירות) וכמו כן מומלץ לייחד ארון לתיקי הלקוחות על מנת למנוע גניבות ולשמור על סדר במספרה.     
 

 6. באזור ההמתנה שלך  הנח ספה ו / או כסאות , שים לידם אביזרים שונים כגון: דוכן תכשיטים, מוצרי שיער, מגזינים, מתקן מים קרים וכוסות, טלויזיה, ועמדה לתה וקפה . – יש לזכור שלקוחות המגיעים למספרה היום מצפים לקבל בתמורה גם את החוויה ובעיקר לצאת עם תחושת שירות טובה, וכמובן שיש ליצור להם סביבה נעימה על מנת שיוכלו להמתין בסבלנות עד שתורם יגיע.

 

7. את התמונות/הפוסטרים שיוצגו במספרה יש לבחור בקפידה, ולדאוג שהם משקפים את הסגנון של קהל הלקוחות שלך. לדוגמה, אם יש לך מספרה בסגנון שיער טבעי, יש להימנע מהדבקת מודעות של נשים עם תוספות שיער או החלקות שיער. לחלופין, ניתן להציג צילומי אמנות ייחודיים ותמיד עדיף צילום אחד גדול מאשר כמה קטנים.


8. עצב את השילוט החיצוני. מלבד היצמדות להנחיותיו של בעל הבית שלך לגבי גודל ומיקום, יש לוודא שעל השילוט שלך יש  את הלוגו ושהוא עמיד וקל לתחזוקה. אתה יכול לעצב את השילוט בהתאמה אישית ,ותמיד מומלץ לבדוק את המסר והאקטואליות של הלוגו עם מעצב גרפי – ובמקרה הצורך לחדש אותו.

 

9. אני ממליצה גם ליצור מקום מיוחד לאביזרי הניקוי במספרה – המגב,המטאטא והיאה – תמיד אין להם מקום מוגדר והם מכערים את הלוק הנקי במספרה.

 

10.את הקיר הצמוד לעמדת החפיפה רצוי מאוד לצבוע בצבע שמן שניתן להסיר ממנו לכלוך של צבעי שיער.

הכותבת -ליאורה פרידמן -  מעצבת פנים מומחית בעיצוב מספרות ומכוני יופי.

המאמר באדיבות

 • ליאורה פרידמן
 • קליק לחיוג: 054-3091812
 • טלפון:
  054-3091812הצג
 • כתובת:
  תל-אביב
 • אתר:
  הצג

תגובות