מדריך לרכישת מיקלחון

השימוש במקלחונים בארצנו הולך וגובר ורבים הם המעדיפים שימוש במיקלחון על פני אמבטיה, הן מטעמים של חיסכון במים והן מטעמי ניצול נכון של המרחב.

מדריך זה יסייע לך להחליט איזה סוג מקלחון הוא המתאים ביותר לצרכיך.


עיקר החלוקה המבדילה בין טווחי המחירים הגבוהים הינה החלוקה בין מקלחוני סטנדרט המיובאים רובם ככולם מסין לעומת מקלחונים המיוצרים בארץ ועל פי מדידה שמתבצעת בבית הלקוח, גם קבוצות אלו של מקלחונים מחולקות לתתי קבוצות שונות אותן נשתדל לפרט במאמר זה.


בחדר אמבטיה בו קוי השיפוע ברצפה הינם במידות של 80*80 ס"מ או 90*90 ס"מ (או אגנית במידות הנ"ל) ניתן להסתפק במקלחונים סטנדרטיים אשר מיוצרים בחו"ל בהתאמה למידות אלו, זאת כמובן אם אין לנו צורך בחיתוך מיוחד בזכוכית או מיגבלה אחרת בשטח, כמו כן העיצוב של דגמים אלו הינו בסיסי ביותר ואינו מתאים למעוניינים במראה היוקרתי.


חשוב לציין כי מקלחון אשר לא מותקן בהתאמה מלאה לקוי השיפוע לא יתפקד במניעת יציאת מים.

אולם, גם בדגמי הסטנדרט המיובאים נוכל למצוא פתרונות מגוונים בכמה רמות, ניתן לרכוש דגם סטנדרטי בחלוקה שונה של יחידות זכוכית למשל מקלחון פינתי עם 2 דלתות כנף, מקלחון פינתי עם 2 דלתות כנף ו 2 קירות קבועים, מקלחוני הזזה, ומקלחון מתקפל פעמיים.


האפשרות השניה בבחירת מקלחון הינה הזמנת מקלחון בייצור לפי מידה, פיתרון זה מומלץ בעיקר כאשר מידות השטח המשופע או האגנית אינן סטנדרטיות או כאשר חפצים בעיצוב מיוחד כגון חיתוך הזכוכית עקב מדרגה או ספסל רחצה, רצון לבחור את צורת הצירים ואפשרויות הפתיחה שלהם, רצון בדוגמת צריבה על גבי הזכוכית ועוד אפשרויות רבות אחרות.


מהם הפתרונות לבעיית האבנית על גבי המקלחון ?

אחת הבעיות הנפוצות בארצנו הינה האבנית, כמעט בכל חדר אמבטיה שנבדוק נגלה את עקבות האבנית, בין אם הצטברה על אריחים, על ברזים, על מקלחונים או בכל מקום אחר הבא במגע עם מי ברז קשים הקיימים ברוב מערכות הצנרת הביתית.


הפתרון הראשון אותו אנו מציעים הוא פתרון של מניעה, למעשה אם בסיום השימוש במקלחון נדאג לייבשו בעזרת מגב גומי או מטלית יבשה אזי מובטח לנו שלא יישארו משקעי אבנית, שכן האבנית שוקעת ונדבקת כתוצאה מהישארות של מים על המשטח, ככל הנראה רבים מאיתנו לא מעוניינים לנגב זכוכיות בצאתם ממקלחת ובשל כך רבים הם המזמינים את זכוכית המקלחון עם צריבה חלבית אשר מטשטשת במקצת את משקעי האבנית למראית עין.


פתרון נוסף אותו אנו מציעים הינו ציפוי מיוחד למקלחון (אנטי קאלק) , זהו חומר ציפוי שקוף אשר נותן לזכוכית שכבת הגנה הדומה בתכונותיה לציפוי טפלון המוכר לנו מהמטבח , למעשה הציפוי דוחה את המים אשר פוגעים בו עד לרמה של כ - 90 אחוז, כלומר עדיין נצטרך לייבש את המקלחון בתום השימוש אך מהרבה פחות מים, מים שיישארו על הציפוי בכל זאת עדיין ייצרו משקעי אבנית לכן פתרון זה מוצע למי שמתכוון להשאיר מקלחון יבש רק בפחות עבודה.

שאלות ותשובות מדריך לרכישת מיקלחוןבנושא מקלחונים 

מהי צריבה ומהם סוגי הצריבות למקלחון?

על מנת לקבל מראה של זכוכית חלבית במקלחון משתמש היצרן בהתזת חומר עדין על הזכוכית אשר צורב אותה בצורה עדינה על פי הדוגמא אותה אנו רוצים בחלבי, התזת חול גסה נותנת זכוכית אטומה יותר למראה אך גורמת להבלטת טביעות ידיים על הזכוכית, ניתן להזמין צריבה למקלחון המיוצר לפי הזמנה בכל דוגמא שנרצה, החל בדפוסים קבועים של פסים, עיגולים או ריבועים, וכלה בציורים ועיצובים מגוונים.


כמה זמן לוקח לייצר מקלחון מרגע ההזמנה בחנות ולמה כל כך הרבה?

לאחר ביצוע ההזמנה והתשלום של המקלחון בחנות עוברת בקשה לתיאום מדידה ע"י היצרן בבית הלקוח, מחלקת השירות פונה ללקוח לתיאום המדידה ובתנאי ששטח המקלחת מוכן למדידה, יום לאחר המדידה עובר לחנות טופס עם תוצאות המדידה של המקלחון ובו התמחור המדוייק של הדגם, לרוב התמחור תואם את ההצעה המקורית אך לעיתים יש צורך בתוספת החזר כספי, בשלב זה ניתן לאשר את התוצאות לחברה המייצרת ותהליך הייצור מתחיל בסדר הבא : חיתוך וחירור הזכוכיות לדגם המוזמן, חיסום הזכוכית במכון חיסום בעל תו תקן, ביצוע צריבות וציפויים (במידה והוזמן), הוספת פרזול וצירים (לעיתים בהדבקה), אריזת המקלחון יחד עם תיאום ההתקנה בבית הלקוח, תהליך זה אורך בממוצע כ - 14 ימי עבודה אך במקרים מסויימים ניתן לקצרו.


מהי זכוכית מחוסמת?

תהליך החיסום בזכוכית הינו למעשה חימום מבוקר של הזכוכית בתנור לטמפ' גבוהות וכן קירור מבוקר של החומר, תהליך זה מקנה לזכוכית תכונות חומר שונות שהעיקריות שבהן הן חוזק עד פי 5 מזכוכית רגילה ובמקרה של שבר נוצרת התנפצות לרסיסים קטנים ולא מסוכנים, להבדיל משבר של זכוכית לא מחוסמת אשר עלול להוביל לאסון בחדר האמבטיה. לא ניתן לבצע שינויים במידות הזכוכית לאחר החיסום, שכן לא ניתן לחתוך זכוכית מחוסמת.


אם מקלחון יכול להישבר? מהן הסכנות?

מטבע הדברים זכוכית הינה חומר שביר ולכן יש לנקוט באחריות כאשר רוכשים מקלחון, חשוב לוודא שהזכוכית עברה תהליך חיסום עם תו תקן ואז גם במקרה של התנפצות הזכוכית הופכת לפתיתי זכוכית קטנים אשר אינם יכולים לפגוע בצורה משמעותית.

המאמר באדיבות

 • אמבטלי
 • קליק לחיוג: 077-207-1004
 • טלפון:
  077-207-1004הצג
 • כתובת:
  האומנות 20 פולג נתניה
 • אתר:
  הצג

תגובות