יציקות בטקל למה משמש?

יציקות בטקל למה משמש?

בטקל, הינה תערובת של כמה חומרים: חול , מלט וחומרים מיוחדים נוספים.  השם השני של הבטקל הינו בטון מוקצף, היות והוא מגיע במרקם של בועות. מדובר על תערובת, בעלת יכולות בידוד גבוהות במיוחד. המשקל של חומר זה, הינו קל ואוורירי וזה אחד מהיתרונות הבולטים בחומר איטום זה. לבטח תשאלו מכל חומרי האיטום, יציקות בטקל למה משמש? מדובר על יציקה של חומר איטום יעיל ומבודד, עבור שיפועים שונים. עושים בחומר איטום זה שימוש במקרים של בסיס איטום. התהליך של מריחת החומר הינו פשוט, יעיל ונוח לעבודה בגגות משופעים.

יש לדעת, כי משקלו הסגולי של בטקל, משתנה, בהתאם לכמות האוויר שיש בו. על מנת לנקז את מי הגשמים לכוון פתחי הניקוז, יש לבצע את יציקת הבטקל, כבר בבנייה עצמה, על מנת לא לחזור שוב על הפעולה. ניתן לבצע איטום עם בטקל בגגות חדשים, ישנים, במרפסות או  חניונים. היתרון הרב הוא שאין עומס על מרפסות, בגלל המשקל הסגולי הקל של חומר איטום זה.

עבודת הכנה  לפני שימוש עם בטקל<יציקות בטקל למה משמש?/p>

יש לבצע עבודות הכנה לפני יציקות בטקל וההכנות מתבצעות במקרים ובדרכים הבאות:

עבור יציקת שיפועים יצירת פתחים עבור מרזבים והרכבה של קולטנים בעת הצורך יצירת רולקות סביב הגג בחיבורים של רצפה וקירות יצירת הגבהה לצורך הנחת מערכת של מיזוג אוויר ודודי שמש ולשמירה על איטום של פתחים וכניסות של המעברים בצנרת איטום הגג במערכת איטום כמו יריעות ביטומניות או חומר איטום אחר, בכדי למנוע מכבר של נוזלים באופן הרמטי, על פי הוראותיו של מתכנן המבנה. יצירת בידוד עליון או הלבנה לשכבת איטום הגג.

 

 בכדי לסמן את הגובה של היציקה באמצעות הבטקל, יש למתוח חוטים מהמעקה לכוון המרזב ובזווית יורדת לכוון הרחוק ביותר עם שיפוע שיהיה מתאים לכוון המרזב. לאחר יציקת הבטקל, יישארו מים כלואים בתוך שכבת הבטקל שיהפכו לאדים. על פי התקן הישראלי, יש להמתין 28 יום מיום היציקה. יש להתקין בנוסף, יריעה שמאזנת את האדים ועליה יש לרתך יריעה ביטומנית שמחוברת לשכבת הבטקל. 

בעיות של שלוליות על הגג- כיצד לפתור אותן?

ניתן למצוא מבנים רבים בישראל שסובלים משלוליות על הגג והצטברות מי גשמים. חברות איטום רבות, עושות שימוש עם בטקל. השימוש עם בטקל, אינו מיועד רק לגגות חדשים, כי אם גגות שכבר צופו בעבר עם זפת.

כדאי כי לא תעשו שימוש בחומר איטום זה בעצמכם, כי אם יש לפנות לאיש מקצוע מומחה שזה תחומו וקבלו הצעת מחיר, אך לאחר שביררתם כמה עולה מ"ר של איטום עם בטקל

   

 

 

תגובות