איך בוחרים בריכה ביתית?

מי לא חולם על בריכה פרטית? ללבוש בגד ים, לצאת מהבית ולהשתכשך בלי הגבלה. פרויקט של הקמת בריכה פרטית מצריך תכנון מקדים על מנת למקסם את השטח הנתון, לבחור את העיצוב המתאים ביותר, להקפיד על בטיחות ולדאוג גם לפתרונות של חימום והכל תוך שמירה על תקציב ידוע מראש ותחזוקה נוחה. לפניכם מספר דגשים בבחירת בריכה פרטית.

סוג הבריכה – מעילית ועד בנויה
השלב הראשון בשילוב בריכה בבית הוא בחירת סוג הבריכה. נבחרת הבריכות הפרטיות מגוונת להפליא. בריכות עיליות הן בריכות פשוטות ומהירות להתקנה, אלה דגמים שלא מצריכים שינוי דרמטי או השקעה כספית גבוהה היות ומתקינים אותן מעל פני הקרקע כל עוד התשתית היא שטוחה. יש בריכות קטנות וגדולות יותר עם קונסטרוקציה היקפית ממתכת או פלסטיק ואפילו עץ ואפשר לשדרג אותן באמצעות סולם, מסנן מים, לרוקן ולאחסן את הבריכה מתי שמתחשק. בריכות פיברגלס גם הן נחשבות בריכות זולות יחסית ומאוד פרקטיות, החומר עצמו מאוד נעים לגוף וקל לנקות אותו והתקנה של הבריכה עצמה נמשך בסביבות יומיים בלבד. בריכה מתועשת היא כבר סיפור יקר יותר, כיוון שהבריכה מורכבת בתוך הקרקע ולכן זקוקה לתשתית מיוחד מבחינת חשמל ולהיתר בנייה. הקמה של סוג זה נמשכת לרוב כשבוע ימים והיא עדיין זולה יותר מבריכת בטון. זוהי בריכה קבועה שנבנית מיציקה והיא דורשת היתר והבנייה עצמה מצריכה שטח ודורשת תהליך בנייה ארוך יותר. עם זאת, הבריכה עצמה עמידה, אקסקלוסיבית ומשדרגת מאוד את סביבת המגורים.
בבריכות בנויות בשטח קטן יחסית, אפשר ללכת על בריכת נגד הזרם שמכילה ג'טים שיוצרים זרמים מנוגדים וכך מתאפשרת שחייה נגד הזרם.

סגנון העיצוב
בבריכה בנויה ניתן לבחור בין שני סגנונות מרכזיים: בריכת גלישה שיוצרת אפקט של גלישת המים אל עבר האינסוף והיא משרה אווירה ייחודית ובריכת סקימרים בה גובה המים נמוך מגובה הבריכה. כיום אפשר למצוא גם בריכות אבן בסגנון טבעי ובריכות כהות דרמטיות. אפשר להוסיף שדרוגים לבריה כמו ג'טים לאפקט של עיסוי, מזרקות וג'קוזי מובנה בבריכה עצמה. ניתן להוסיף פסיפסים דקורטיביים ואריחי גרניט פורצלן ייחודיים ואבני שיש יוקרתי להשגת מראה מושך.

דגש בטיחותי
חשוב מאוד לשמור על בטיחותיות בעת הרחצה ומחוץ לה. להפריד את שטח הבית משטח הבריכה באמצעות שער ננעל, גידור הבריכה על מנת לתחום אותה היטב, כדאי להצטייד גם בכיסוי חשמלי לבריכה עמו ניתן לשלוט מרחוק ולנעול את הבריכה. כיום קיים קירוי טלסקופי שמעניק את ההגנה המבוקשת לבריכה ומאפשר קירוי שקוף כך שאפשר ליהנות מהבריכה אפילו בגשם וליהנות מתחושה של שהייה בחוץ תחת קירוי.

לחמם ולחסוך בכסף
בניגוד לסברה הרווחת שבריכה זה רק לקיץ, הרי שכיום יש פתרונות של מערכות חימום סולאריות לבריכה המאפשרות ליהנות מבריכה מחוממת בכל ימות השנה. כל שצריך זה להצטייד במשאבת חום המנצלת היטב את אנרגיית השמש – למעשה המערכת כוללת משאבת סחרור שמזרימה את מי הבריכה לקולט המותקן מחוץ לבריכה, הוא סופג את אנרגיית השמש, המים מוחדרים לקולט, החום מצטבר בצינורות של הקולט ולאחר פעולת החימום המבוקש – חוזר לבריכה וכך שוב ושוב. מדובר בחיסכון משמעותי בחשמל, אפשרות לשליטה בטמפרטורת המים הרצויה ללא התערבות והכל בהתקנה מהירה תוך שימוש בקולטים המונחים על הפרגולה או על הגג. מדובר בהוצאה לא גבוהה ביחס לתמורה של בריכה חמה ונעימה.

בעת בניית ובחירת בריכה, חשוב לקחת בחשבון הוצאות נלוות כמו היתרים, ניקוי הבריכה, תחזוקת החומרים, סינון המים ומערכות חימום ולבחור פתרונות שיוזילו עלויות מבלי לפגוע בהנאה.

המאמר באדיבות

  • seo rush
  • קליק לחיוג: 0543246899
  • טלפון:
    0543246899
  • כתובת:
    שערי קווה

תגובות