כל מה שצריך לדעת על פרקט עץ

במאמר זה נתמקד רק בפרקט עץ ולא בפרקט סינטטי במטרה להביא בפניכם את כל מה שצריך לדעת על פרקט עץ, סוגים שונים של פרקט עץ, יתרונות וחסרונות של פרקט עץ, מחיר פרקט עץ ועלויות נלוות, הרכבת פרקט עץ ומאפיינים של פרקט עץ.


סוגי פרקט עץ עיקריים

כשמדברים על פרקט עץ הכוונה לשני סוגים עקרים שונים באופיים ובמהותם.
 
פרקט עץ גושני ופרקט עץ מלא 
פרקט עץ מלא ופרקט גושני אלה שמות נרדפים לאותו סוג פרקט עץ. פרקט שעשוי כולו  100% מעץ טבעי כשכל לוחות הפרקט הם קרש שאכן נחתך מהעץ ועשוי עץ אמיתי. בפרקט עץ גושני אין חומרים מלאכותיים אלא רק עיבוד של לוחות העץ לצורה ולגימור של פרקט עץ הרצוי בגימור המבוקש. פרקט עץ גושני הוא מסיבי וכבד.
 
פרקט עץ תלת שכבתי / דו שכבתי / רב שכבתי 
גם במקרה זה מדובר על פרקטים מעץ אבל סוגים של פרקט עץ שונים במהותם שמהונדסים בצורה תעשייתית מכמה שכבות שונות של עץ אשר מחוברות יחדיו לקרש עץ שהוא הפרקט. פרקט רב שכבתי עשוי ממספר שכבות עץ, פרקט דו שכבתי משני שכבות עץ ופרקט תלת שכבתי כשמו כן הוא עשוי משלוש שכבות עץ כשהשכבה העליונה היא תמיד סוג עץ אציל שעל פיו נקרא אותו פרקט עץ שכבתי בשמו.
 

יתרונות פרקט עץ

רצפת פרקט עץ היא הכי יפה והכי מרשימה ואין מה להשוות אותה לפרקט סינטטי. פרקט עץ מחזיק מעמד לדורי דורות וקיים כריצוף פנים כבר שנים רבות. פרקט עץ מבודד מקור ומחום. רק פרקט עץ ניתן לחידוש וליטוש. יש שפע סוגים ומינים של עץ ובהתאם גם שפע של פרקטים עץ לכל סגנון.

חסרונות פרקט עץ

מחיר פרקט עץ גבוה יחסית ואינו מתאים לכל כיס. פרקט עץ נחבל ונשרט בקלות יחסית. פרקט עץ שמותקן בהדבקה קשה לפירוק ולא ניתן להרכבה שוב מחדש.
 

שיטות הרכבה והתקנה של פרקט עץ

בניגוד לפרקט סינטטי שניתן להרכבה אך ורק בשיטה אחת בלבד, לפרקט עץ יש כמה שיטות התקנה והרכבה - הנחה צפה, הדבקה ומסמור. פרקט עץ מלא ופרקט גושני מתקינים לרוב בהדבקה אם כי ניתן גם במסמור אבל מקובל פחות.
 
פרקט עץ רב/ דו / תלת שככל מה שצריך לדעת על פרקט עץ - יורם פרקט
בתי ניתנים להרכבה גם בהנחה צפה כמו פרקט סינטטי וגם בהדבקה לפי בחירה
הרכבה של פרקט עץ בכל שיטה שהיא דורשת מיומנות וניסיון וצריכה להעשות אך ורק על ידי מתקין פרקטים מקצועי לכן, לא מומלץ להתקין לבד פרקט עץ באופן חובבני כמו שעושים לפעמים עם פרקט סינטטי.
 

מחיר פרקט עץ ועלויות נלוות

מחיר פרקט עץ גבוה יותר כמובן מפרקט סינטטי אבל אין כמו רצפת פרקט עץ טבעי לשוות לכל מקום מראה יוקרתי, מגע נעים ומרשים. פרקט עץ מלא ופרקט גושני מחירים שלהם הם היקרים מבין סוגי פרקט עץ השונים.  
הכי נפוצים בארץ הם סוגי פרקט עץ תלת שכבתי בשל מחירם הנוח יחסית ושפע הסוגים שקיימים.
 
קיימים פערי מחיר משמעותיים מאד בין מחיר פרקט עץ אחד למשנהו ולכן יש להשוות מחיר פרקטים מעץ באופן ספציפי לסוג הפרקט עץ המבוקש.

חשוב לקחת בחשבון במחיר פרקט עץ גם את עלות העבודה של ההתקנה ובעניין זה התקנה בהנחה זולה יותר מהתקנה בהדבקה של הפרקט עץ.
 

פרקט עץ - דברי סיכום

רצפת פרקט עץ היא חלק ממהסטוריה ומשמשת לריצוף פנים כבר שנים רבות מאד בכל העולם. בארץ, פרקט עץ הופך יותר ויותר בשנים האחרונות ממוצר יוקרה למוצר שכיח שניתן לראותו בכל האזורים והיישובים. פרקט עץ אהוד מאד על אדריכלים ומעצבי פנים שממליצים עליו ללקוחותיהם, ולא בכדי.
פרקט עץ הפופולארי ביותר הוא פרקט עץ תלת שכבתי בשל מחירו ושפע האפשרויות הגלומות בו. בין הנתונים שצריך לדעת על פרקט עץ שאהבתם על מנת לקבל הצעת מחיר ולערוך סקר הם: סוג הפרקט, מין העץ של הפרקט, סוג הגימור, שיטת ההתקנה המבוקשת וגודל השטח.

בהצלחה 
 
 קטלוג פרקט עץ
  
© כל הזכויות שמורות ליורם פרקט ואין לעשות שימוש בתוכן המקורי ללא קרדיט ראוי למחבר.

המאמר באדיבות

 • יורם פרקט מכירה והתקנה
 • קליק לחיוג: 050-9911998
 • טלפון:
  050-9911998הצג
 • כתובת:
  חנות פרקטים רח אהוד קינמון 29 (העבודה) בת-ים
 • אתר:
  הצג

תגובות