פרקט גרמני או פרקט בלגי

פרקט גרמני או פרקט בלגי – מה יותר טוב ? למה עדיף פרקט אירופי באופן כללי ?

רבים שואלים אותי מה יותר טוב פרקט בלגי או פרקט גרמני ?  האם פרקט גרמני עדיף על פרקט בלגי ?  או אולי ההיפך ? 
באופן כללי בתחום הפרקטים יש איזושהי הבנה שפרקט אירופי או פרקט אירופאי עדיף על פרקט סיני. 
יש הרבה פרקטים שמגיעים אלינו מארצות אירופה אבל המובילים ביותר הם הפרקט בלגי ועמיתו הפרקט גרמני שיחד מתחרים על התואר הפרקט הטוב ביותר.  
ההתמודדות הזו בתחרות סמויה או גלויה בין פרקט גרמני לבין פרקט בלגי קיימת במקומות רבים וגם כאן בישראל.

למה יצא לפרקט גרמני שם טוב והאם כל פרקט גרמני הוא פרקט טוב ?

צריך להבין שלא מדובר בתחרות בין מותגים או בין חברות מתחרות כי פרקט גרמני ופרקט בלגי יש הרבה סוגים. כלומר באופן כללי השם הטוב של פרקט גרמני מקורו במספר פרקטים גרמניים מכמה וכמה חברות גרמניות טובות ומוכרות כמו פרקט גרמני קרונו אורגינל, פרקט גרמני טארקט ועוד.
עם זאת,  חברת קרונו אורגינל התפתחה מאד ויש לה חברות בת במקומות רבים בעולם שמייצרים פרקטים קרונו מקבילים לפרקט הקרונו הגרמני כמו פרקט קרונו סוויס שמיוצא משוויץ, פרקט קרונו פול שמיובא מפולין, פרקט קרונו סטאר, שמיובא מרוסיה, פרקט קרונו טקס, שמיובא מגרמניה ועוד ועוד.
יוצא איפוא שחברת קרונו הגרמנית הצליחה לכבוש בתחום הפרקטים את אירופה ולקנות לעצמה שם של פרקט גרמני מוצלח ואיכותי מאד.
זה לא מפתיע איפוא שלפרקט גרמני יצא שם טוב שם אבל בפרקט גרמני כיום יש הרבה מאד מאד חברות וסוגים שונים חלקם בכלל לא מוכרים ולא איכותיים באותה רמה. כמו בכל מוצר התפתחו בגרמניה הרבה חברות פרקט שמנסות לחקות את ההצלחה של פרקט קרונו גרמניה.
  

פרקט בלגי האם באמת הוא הפרקט הטוב ביותר שקיים ? למה וזכות מה בעצם ? 

לעומת פרקט גרמני שדיברנו עליו קודם והוא מורכב מכמה וכמה חברות פרקטים גרמניות רבות ושונות לפרקט בלגי יצא לו שם טוב ואיכותי בזכות חברה אחת גדולה ידועה ומוכרת בכל העולם, פרקט בלגי של קוויק סטפ שגם רשמה פטנט על שיטת חיבור פרקטים למינציה יוניקליק. 
פרקט קוויק סטפ הוא פרקט בלגי שקנה לעצמו מוניטין רב בין יבשתי ובצדק. אבל גם פרקט בלגי גם יש יותר מחברה אחת. וכאן המקום גם להסביר שיש פרקטים זולים עממיים ונחותים יותר שמיוצרים כתואמי קוויק סטפ המקורי ואף הם אינם באותה רמה וגם אין עליהם אותו מספר שנים אחריות כמו על סדרות הפרקט בלגי המקורי כמו של קוויק סטפ.
 

חשוב לזכור לא כל פרקט גרמני הוא פרקט איכותי ולא כל פרקט בלגי הוא פרקט טוב 

לכן כשבאים לבחון האם עדיף פרקט בלגי או גרמני צריך לבחון את סוג פרקט ספיציפי זה למול זה ולא רק מקור מוצאו של הפרקט באופן גורף ואפילו את דגם הפרקט למינציה שאהבתם כדי לוודא שהוא פרקט טוב עם גב איתן.
  

איזה פרקט בלגי הכי טוב ואיזה פרקט גרמני הכי טוב האם הם שווים באותה מידה ? 

מבין הפרקטים תוצרת גרמניה פרקט קרונו אורגינל נחשב מותג ידוע ואיכותי. אבל לא רק.
במקביל פרקט גרמני או פרקט בלגי
מבין הפרקטים תוצרת בלגיה פרקט קוויק סטפ נחשב מותג ידוע ואיכותי ביותר.
פרקט אירופי או פרקט אירופאי יש כמה חברות פרקט נוספות טובות שאפשר לרכוש בלב שקט.
 
לא חוכמה להקשיב למי שיש לו אינטרס מובהק לקדם פרקט מסוים כזה או אחר אלא מי שיש לו פרקטים רבים ושונים.
 
מי שמחזיק רק פרקט גרמני בוודאי ירצה לשבח ולמכור אותו דווקא ולכן יש לו אינטרס לומר שפרקט גרמני הכי טוב בעולם. מי שמחזיק רק פרקט בלגי או מייבא פרקט בלגי יהיה לו אינטרס אחר כמובן לשבח את הפרקט הבלגי מתוצרתו.
רק מי שמחזיק כמוני למשל גם בפרקט גרמני וגם בפרקט בלגי יכול בוודאות לומר לכם מה יותר טוב בזכות הנסיון המצטבר שלי עם חברות פרקטים רבות ושונות. אני למשל מציע לצרכן פרקטים למינציה רבים מאד מתוך היצע של לא פחות מ 12 חברות שונות מכל העולם ביניהם גם פרקטים גרמניים, גם פרקטים בלגיים, וגם פרקט אירופי כמו פרקט כרונו סוויס שוויצרי, פרקט כרונו סטאר רוסי, פרקט כרונוטקס גרמניה, פרקט טארקט גרמניה, פרקט בלגי לוק פלור ועוד פרקטים אחרים  אין לי ספק בשלב זה מי המוביל ולא כדי לדחוף מותג כזה או אחר אלא תוך השקפת עולמי המקצועית האישית עתירת הנסיון וכמי שהוא נטול אינטרסים כמו יבואן כזה או אחר.
 

אז מי הפרקט הטוב ביותר – האני מאמין שלי  ולמה ?

בשורה התחתונה אין בכלל ספק בקרב על התואר והמותג האיכותי המוביל והטוב ביותר זוכה פרקט קוויק סטפ מבלגיה במקום ראשון וללא עוררין.  במאבק על התואר הנכסף הפרקט הטוב ביותר בין פרקט בלגי קוויק סטפ לבין פרקט גרמני קרונו מוביל פרקט בלגי קוויק סטפ בוודאות.

יתרונות פרקט בלגי של קוויק סטפ שהופכות אותו לפרקט הכי הטוב ? 

זה לא עניין של השקפה ודעה איזה פרקט הכי טוב.  פשוט לפרקט קוויק סטפ הבלגי יש יתרונות מובהקים על פני חברות פרקטים אחרות אפילו חברות טובות וידועות.
לפרקט בלגי קוויק סטפ רמת דחיסות גבוהה, דיוק רב בחיבורים בין הלוחות של הפרקט, מספר רב יותר של תמונות בכל דגם פרקט כך שפרקט למינציה של קוויק סטפ נראה אמיתי יותר ולא פחות חשוב עמידות רבה של הפרקט לעומת פרקטים אחרים.
  

מחפשים פרקט הכי טוב – כמה מילים אחרונות 

אם אתם מחפשים פרקט טוב או פרקט הכי טוב ויש לכם אפשרות לכו על פרקט קוויק סטפ הוא פשוט ברמה אחת מעל כולם לפחות כיום עד שיצא לו מתחרה ברמתו.
זה לא אומר שפרקטים אחרים לא טובים, פרקט קרונו אורגינל הוא פרקט גרמני מוביל איכותי ומצוין למשל ויש עוד פרקטים אחרים טובים אבל לא ברמה של פרקט קוויק סטפ.  אם אתם באמת רוצים לדעת ולא מתוך פרסומת כזו או אחרת מי הפרקט הכי טוב בעולם שאלו רק את מי שיש לו מבחר רב של חברות להציע לכם ולא  חנות פרקטים  כזו או אחרת שיש לה אינטרנס לדחוף לכם את המוצר שלה דווקא.

נשמח לענות לכל שאלה בנושא זה ולהעניק יעוץ מקצועי חינם לכולם
יורם פרקט מכירה והתקנה טל: 050-9911998
פורום פרקטים יעוץ חינם 

המאמר באדיבות

 • יורם פרקט מכירה והתקנה
 • קליק לחיוג: 050-9911998
 • טלפון:
  050-9911998הצג
 • כתובת:
  חנות פרקטים רח אהוד קינמון 29 (העבודה) בת-ים
 • אתר:
  הצג

תגובות