הגוזלים שלי עזבו את הקן ......

תכננתם את ביתכם באמצע שנות השלושים לחייכם, הייתם בשיא פריחתכם ולא דמיינתם לעצמכם שיום אחד תזדקנו. תקציב הבית היה בהתאם לזוג צעיר וכך גם חומרי הגמר, הבית ישן כבר וזקוק לשיפוץ. הוא כבר לא מתאים לצרכים שלכם, הוא גדול מידי, ריק מידי ושקט מידי. חדר השינה שבקומה למעלה לא מאפשר לחשוב על תכנון  טווח רחוק ושאר החדרים בבית הפכו להיות חדרי אחסון עמוסים בחפצים וזיכרונות.


בית הוא חלל חי , הוא מתפתח יחד עם היושבים בו , אנחנו לומדים להסתגל לבית והבית לומד להסתגל לנו, וכשאנחנו משתנים הבית צריך להשתנות איתנו.


כאשר מגיעים להבנה הזאת ישנה לרוב חלוקה לשתי קבוצות, מי שמחליט להישאר בנכס ומי שמחליט לעזוב למקום מגורים שמתאים יותר לצרכיו. מי שעוזב לא תמיד מוכר את הנכס וגם כאן יש מקום לחשוב על שיפוץ לטובת השבחה , אך במאמר זה בחרתי להתמקד יותר במי שמחליט להישאר בנכס ולהתאים אותו לצרכיו. 


התחלת התהליך חייבת להיעשות ע"י מיון והפרדה מהבלתי נחוץ. אפשר לתרום, לחלק לחברים,למכור ביד 2 או אפילו לשפץ, אך חייבים לרוקן ולהתחדש ולאחר מכאן גם תרגישו הקלה עצומה.


עכשיו יש לכם מרחב לתכנן , זה הזמן סוף כל סוף להשקיע בעצמכם ולהגשים פנטזיות.


ראשית כל השקיעו בסביבת המגורים העיקרית שלכם, תתכננו לטווח ארוך ותתייחסו גם לשלבים מאוחרים יותר בחייכם כדי ליצור סבביה בטוחה שתשרת אתכם גם בהמשך. זאת אמורת שרצוי להפוך את קומת הקרקע לקומה השימושית ביותר: עם חדר השינה שלכם, חדר הכביסה והשירות ולוודא שיש לכם חדר רחצה נוח ורחב שהגוזלים שלי עזבו את הקן ......ניתן להיכנס גם עם כיסא גלגלים, ליצור חלל בלי מכשולים ועם מעברים רחבים של מינימום 90 ס"מ.


מה לעשות עם שאר החלל שנותר? הנה לפניכם כמה רעיונות :


חדר אירוח מסודר/יחידת דיור  –הילדים אף פעם לא באמת עוזבים את הקן, לכן חשוב לתכנן חדר אירוח נוח ומרווח ואפילו עם מקלחת צמודה ( או יחידת דיור קטנה ומאובזרת ) כי תמיד צריך לנוח קצת בבית של אימא  אחרי הטיול הגדול, בסוף מערכת זוגית, בסיום חוזה שכירות או כשרוצים לחסוך למשכנתה.   

חדר משחקים – ממלכה לנכדים עם כל המשחקים והפינוקים וללא מכשולים וללא חשש על החפצים של סבתא.  

סטודיו- אחרי שהילדים גדלו זה הזמן לגלות מחדש תחביבים ישנים ולנצל את החלל שנוצר ליצרית סטודיו בו תוכלו ליצור ולבלות את זמנכם.

משרד בייתי – מתכוננים לפנסיה אך רוצים להמשיך לעבוד בהיקף מצומצם יותר? זה הזמן להקים משרד ביתי וליהנות מסביבת עבודה שונה ונעימה. חדר עבודה בבית להבדיל ממשרד קונבנציונלי משמש את בני המשפחה גם בשעות הפני לצורך משחק או גלישה באינטרנט.

חדר כושר קטן – מקום משלכם לתרגל יוגה/פילאטיס או להוציא את אופניי הכושר מהמחסן וליצור חלל נעים לפעילות גופנית נחוצה.

חדר מוזיקה/קולנוע- עכשיו שיש מקום אפשר להקדיש חדר שלם רק לטלוויזיה ומוזיקה.

ספרייה/חדר קריאה – חלל נעים ורגוע שמשמש בריחה מהמציאות לפינה שקטה ואינטימית.

בר בייתי וחדר משחקים – חובבי אלכוהול יכולים ליצור לעצמם חלל ייחודי לאירוח ובילוי בייתי.

 כמו שאתם רואים  מספר האפשרויות הוא אין סופי ! אז במקום להמשיך לנקות אבק מחללים ריקים מאדם ועמוסים בחפצים זה המן להתחדש ולהתנקות ולאפשר לבית להשתנות יחד אתכם. 


במידה ואתם מוכנים לשינוי ורוצים להתייעץ בנוגע לאפשרויות שעומדות בפניכם , אתם מוזמנים ליצור קשר. 

יעלה אקשטיין - עיצוב פנים 

0528991759

 www.facebook.com/YeelaDesign

המאמר באדיבות

תגובות