לפני קניית דלת פנים, שימו לב גם לגימור שלה

דלתות פנים יוצרות מסגרת התוחמת את החדר. הן גם בין אביזרי עיצוב הפנים החשובים בבית, מכיוון שבכל בית יש לפחות 3-5 דלתות, הן תופסות שטח ניכר ומשפיעות על ההרמוניה העיצובית שבחדר. על מנת שההרמוניה הזו לא תופר וכדי שהדלת תיצור מראה אחיד בתוך הבית, עליה להתאים למיקום שבו היא תותקן מבחינת המראה הוויזואלי שלה.

מה קובע את סגנון הדלת?

על המראה של הדלת משפיעים כמה פרמטרים: הידית, צורת החיבור של הדלת למשקוף, סוג המשקוף, חומר הגלם שממנו עשויה הדלת, הצבע שלה והפרמטר החשוב מכולם: הגימור. הגימור של דלתות פנים אחראי על יצירת העיצוב הייחודי וגם שומר על אורך חיים של הדלת, מכיוון שהוא מהווה גם את הציפוי שמגן מפני סדקים וכתמים. בנוסף, גימור יוצר את המראה האחיד והחלק, שומר על הצבע מפני הדהייה ומעניק לדלתות פנים את העיצוב ייחודי. הוא יכול להיות חלק או מחוספס, מחזיר אור או בעל אפקט של מראה, מה שחשוב הוא שיהיה איכותי ויבוצע בשיטה מתקדמת.

סוגי הגימור שקיימים

סוג הגימור הפופולארי ביותר היום הוא גימור אפוקסי שנעשה בשיטת צביעה בתנור בטמפרטורה גבוהה. שיטה זו מייצרת מראה אחיד וחלק ואינה משפיעה על הצבע הסופי של הדלת. גימור פורניר טבעי נעשה בשיטת קילוף טבעי של העץ ואת הגימור מדביקים לאחר מכן על המסגרת של הדלת. זה מעניק טקסטורה טבעית ומראה כפרי. מלמין היא שיטת גימור נוספת וכמו כן קיימות גם שתי שיטות נוספות שנקראות WPC ו-CPL. מה שיוצר את המראה האיכותי של הדלת, היא התאמת הגימור לחומר הגלם ולמבנה של הדלת. מכיוון שכל סוגי הציפויים נעשים היום באמצעותלפני קניית דלת פנים, שימו לב גם לגימור שלה כלים חדשניים וטכנולוגיה מיוחדת, התוצאות של כל הגימורים ניכרות לעין ומשפיעות על המראה של הבית כולו. 

על מנת להתאים את שיטת הגימור לסוג הדלת שבחרתם, יש לקחת בחשבון מלבד המראה גם את המיקום שבו תוצב הדלת וגם האם יש ילדים קטנים בבית. במקרה כזה יידרש ציפוי דוחה כתמים. בנוסף, המומחים ממליצים על בחירת אותו סוג הגימור לכל דלתות הבית, מכיוון שזה יבטיח מראה סימטרי ועיצוב נעים יותר לעין וגם יקל על ביצוע ההזמנה ויזרז את קבלתה.

המאמר באדיבות

תגובות