על הקרקע #3: הרצאות על עבודות בבניה

יום ב', 9 דצמבר 2013, 19:30
זהזהזה גלריה לאדריכלות, האנגר 21 נמל תל אביב


בערב השלישי בסדרת על הקרקע משתתפים אדריכלית נורית אגמון (בריידמן - אגמון אדריכלים), אדריכל מידד גנדלר (V5 אדריכלים), אדריכלים גלית וירון גולני (גולני אדריכלים), ואדריכל אורי כהן
בסדרת הערבים על הקרקע מציגים אדריכלים, מעצבים ומתכננים עבודות הנמצאות בביצוע בימים אלה. מטרתה של הסדרה לאפשר מבט לתהליכי תכנונן וביצוען של עבודות כאשר התהליך עודו נמשך, ולאפשר למשתתפים לחלוק עם הקהל רשמים, שיקולים וסיפורים מעבודות אשר בעתיד תהוונה חלק מהסביבה הבנויה.


בית מגורים ברחוב הנביאים ירושלים

אדריכלית נורית אגמון // בריידמן אגמון אדריכלים

השאיפה שלנו היא לייצר אדריכלות מקומית ועכשווית המכבדת את הסביבה הבנויה והאנושית הקיימת. אנחנו עושים זאת על ידי שילוב של בניה באבן ירושלמית ושימוש בפרופורציות מסורתיות לצד שימוש בחומרים וטכנולוגיות עכשוויות כגון קורות של בטון אדריכלי הנתמכות על יד קורות ברזל. קורות אלו מאפשרות יצירת עור כפול לבניין היוצר חלל עבור דקים של עץ. תכנון מבנה מגורים חדש ברחוב הנביאים בירושלים היווה עבורנו אתגר, היותו ממקום בין מבנים היסטוריים חשובים כגון בית תבור, אכסניית בנימין ,בית הרב קוק ובית אנא טיכו גרם לנו לגאווה לצד תחושת אחריות.
הפרויקט משלב שימור של מבנה האכסניה ,שימור של עץ אקליפטוס ובור מים. בפרויקט מעבר ציבורי להולכי רגל ושילוב של מגורים ומלונית.
(אדריכלים: נורית אגמון, יואל ברדיימן; אדריכל אחראי: מטיאס וויסבאום.)
משרד בריידמן אגמון הוקם בשנת 2003 על ידי שני אדריכלים בוגרי בצלאל : נורית אגמון ויואל בריידמן. למשרד ניסיון בתכנון אדריכלי, פיתוח שטח ופיקוח עליון בפרויקטים מסוגים שונים: מבני ציבור, מבני חינוך, בנייני מגורים, בניה פרטית למגורים, תכנון אורבאני, תכנון תכניות אב אזוריות, תכניות לשינוי יעוד קרקע, שימור ושיקום מבנים היסטוריים ותכנון נופי. למקימי המשרד 20 שנות ניסיון בתכנון אדריכלי. עבודת המשרד מורכבת מראייה תכנונית רחבה ומתאפיינת בגישה הוליסטית למעשה האדריכלי, ראיית הצרכים השונים והתייחסות מציאותית למגבלות שונות מהווים כלים בתהליך התכנון. המשרד עוסק במגוון פרויקטים בגדלים שונים הן פרטיים והן ציבוריים. משרד בריידמן אגמון עובד מתוך אמונה שאדריכלות טובה תורמת לציבור ומאזנת בין האינטרסים השונים המעורבים במעשה התכנון והבנייה.
www.ag-br.com


מרכז ספורט עירוני, ראשון לציון

אדריכל מידד גנדלר // V5 אדריכלים

מרכז ספורט עירוני בשטח כולל של 20 דונם בסמוך למכללה למנהל במערב ראשון לציון. המרכז כולל מבנה מרכזי בשתי קומות המתפרס על שטח של כ-5,000 מ"ר. המרכז כולל בריכת שחייה ושעשועים ובריכת פעוטות חיצוניות ומוצללות וכן מדשאות רחבות ידיים, מתקני משחק לילדים, מגרש ספורט משולב ומבנה שירות ומלתחות נוסף.
אדריכל מידד גנדלר שותף במשרד V5 אדריכלים מהקמתו בשנת 2008. מידד הוא בוגר מכון אבני בעיצוב גרפי ועבד במשרד הפרשום שמעוני פינקלשטיין וכעצמאי. בוגר ביה"ס לאדריכלות באוניברסיטת ת"א בהצטיינות, והצטרף למשרד ש. גנדלר אדריכלים ומתכנני ערים.
www.v5arch.com


הרהורים על הנוף הבנוי בארץ ותכנון בתים פרטיים

אדריכלים גלית וירון גולני // גולני אדריכלים

בית פרטי שתכננו בגליל, על מגרש עם עצי זית ואלונים המשקיף לכנרת, נותן לנו הזדמנות להרהר קצת בחלום הישראלי על בית בכפר. במציאות של היום 'בית בכפר' זה בית בשכונה פרברית צפופה מאוכלסת בבתי מידות ללא שטחי גינה ובלי כל זכר למסלע ולצמחיה הטבעיים. שלט ב'הרחבה' במושב עם המילים "רחוב האלונים" מתכוון בעצם לומר:" כאן היו אלונים לפני שכרתנו אותם בשביל הווילות החדשות".
כיצד שומרים על הנוף בארץ שמאבדת במהירות את השטח הפתוח שלה ואת מראות ההתיישבות החקלאית? כיצד מתכננים שכונה חדשה בכפר מבלי להרוס תחתיה את הטופוגרפיה והעצים בעבודות עפר עמוקות, ביישור, סלילה, ריצוף, שילוט וגידור? כיצד מעמידים בית בשטח מבלי למחוק את עברו של המגרש, ההיסטורי, הבוטני, הגיאולוגי? התשובה לא פשוטה, אבל צריך קודם לשאול את השאלה. 
גולני אדריכלים מתכננים מגוון פרויקטים, מבני משרדים, מבני ציבור, מבני מגורים בתל אביב, תכנון נוף בהיקפים געל הקרקע #3: הרצאות על עבודות בבניה

דולים ובתים פרטיים. בין עבודות המשרד פרויקטים רחבי היקף, כמו מתחם משרדי הי-טק בשטח בנוי 45,000 מ"ר, תכניות עירוניות של מאות דונמים, פארקים וגנים ציבוריים, ועד לפרויקטים קטנים ותכנון רהיטים. ירון גולני וגלית גולני, הם בוגרי הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון משנת 1987 ו- 1989, ועובדים כאדריכלים עצמאיים משנת 1991. עבודות המשרד מצטיינות ברגישות לסביבה ולערכי תרבות ונוף, וזוכות להערכה ופרסום בספרים, מגזינים ואתרי אינטרנט מקצועיים בארץ ובחו"ל.
www.golanyarchitects.com


בית הריץ' ראץ'

אורי כהן אדריכלים

בית מגורים בלכיש מלכד אל תוך חללו הפנימי את קווי המתאר של גיאומטרית המגרש. הוא מייצר דופן חדשה לנחלה, מגדיר את החללים המשותפים שבין המבנים השונים, תוך שהוא פותח חללי חוץ מגוונים אל סביבתו.
אורי כהן הוא בוגר הפקולטה לאדריכלות ובינוי ערים בדלפט, הולנד. עבד עבור עיריית האג ורוטרדם ובמשרדיהם של סטיבן הול בניו יורק והרמן הרצברגר באמסטרדם. הקים את משרדו ב- 1995 בהולנד, ומאז 2007 מתכנן גם בישראל בתי מגורים, בתי ספר ותכניות עיר. אורי מלמד בטכניון בחיפה וב- TU דלפט.
www.uricohen
להרשמה באתר הגלריה: bit.ly/20131209event

המאמר באדיבות

תגובות