שילוב עיצובים מזכוכית בבית

במשך שנים רבות שימשה הזכוכית בבית בעיקר לצורך התקנת חלונות ובמראות. בעת האחרונה מתרבים כל הסימנים על שינוי גישה של ממש, שהופך את חומר הגלם הייחודי הזה לבעל משמעות מיוחדת בעיצוב הבית וממלא אותו בעיצובים מזכוכית.

באמצעות שימוש בטכניקות שונות אפשר להפוך את הזכוכית לבעלת משמעות שחורגת הרבה מעבר ליתרונות פרקטיים ויישומיים. בין השיטות שהופכות אותה לאביזר עיצובי חדשני ומודרני נזכיר את האפשרויות הבאות:

·         חיסום הזכוכית – תהליך שהופך את החומר ממוצר שביר למוצר עמיד במיוחד, שמתאים למגוון שימושים. 

·         שילוב עם פרזולי מתכת – למשל ביצירת דלתות מעוצבות, מעקות מרהיבים, מקלחונים במגוון רחב.

·         הפקת זכוכית חלבית לבנה ומרשימה – שיכולה להשפיע וליצור מהפך של ממש בחדרים שונים בבית ואפילו בבית כולו.

·         יצירת עיטורים וטקסטורות בששילוב עיצובים מזכוכית בביתיטות שונות, לרבות על ידי התזת חול או באמצעות הדפסת ציורים מרהיבים שהם מלאכת מחשבת ייחודית.


תוספת בעלת ייחוד

הזכוכית, כך מסתבר, יכולה להוות תוספת בעלת ייחוד, כמעט בכל מקום. שימוש בזכוכית למטרות עיצוב יכול להתאים לסביבה הביתית ולסביבה המשרדית, לפנים הבית ולגם מחוצה לו. בין היתר נהוג כיום להשיג תוצאות טובות ומיוחדות באמצעות בחירה והתאמה אישית של מעקות, חיפויים, ויטרינות, מקלחונים, דלתות ומחיצות וכן עיצובים מיוחדים של אומנות שימושית שנוצרו במיוחד. 

בין המוצרים שכדאי להכיר נזכיר את:

·         מחיצות הזכוכית, שמתאימות לבית או למשרד. בבית הן יכולות לשמש פתרון מצוין להפרדה בין חדר הורים לבין חדר רחצה, למשל. כאשר מדובר על הסביבה המשרדית, הן יכולות לתחום בין חלקי המשרד השונים, להתאים לחדרי ישיבות או להפוך חלל גדול לכמה פינות עבודה נפרדות.

·         חיפויי קירות מרהיבים, שיכולים להתאים למטבח, לחדר המגורים, לחדר הרחצה. החיפויים הללו, שנועדו, בין היתר, להחליף את האריחים הקרמיים הישנים, מעניקים מראה חדש ורענן, אחיד וללא בליטות או חריצים.

·         דלתות זכוכית מעצבות – שיכולות להיראות מצוין עם שילובי צבע, עיטורים או לוגו. כדלת הזזה מרהיבה או בזכוכית חלפית יפהפייה, אין מתאים ממנה כדלת כניסה למשרד יוקרתי או לכניסה משודרגת לחדר האמבטיה.


אומנות שימושית

אי אפשר לשכוח שבעיצוב הבית המודרני, בדיוק כפי שהיה  מקובל בתקופות קדומות, כוחה של הזכוכית רב כחומר גלם לאומנות שימושית. בין היתר מדובר על:

·         יצירת מעקות מרהיבים, שיכולים לכלול גם מדרגות זכוכית תואמות.

·         שילובי זכוכית בתקרה מעוצבת, מונמכת או מוגבהת.

·         משטחי זכוכית מעוטרים, המותאמים לארונות האמבטיה.

·         דלפקים, מזנונים וויטרינות המשולבים זכוכית, להשגת מראה יוצא דופן ותוצאות מצוינות.

המאמר באדיבות

תגובות