טיפים לתאורה בחורף

לנושא התאורה הביתי קיימת חשיבות בעיקר בחורף, היות ומטבע הדברים אפשר פחות להסתמך על התאורה הטבעית של אור השמש וכמובן שעות הבילוי שלנו בבית מתארכות בהתאמה. התאורה אינה ממלאת רק את הפונקציה של מתן אור, אלא משרה אווירה מסוימת ובחורף רצוי שהאווירה הזו תהיה חמימה, אינטימית וקרובה ותפיג את תחושת הניכור.

נא לעמעם אורות בבקשה

בחורף אנו מבלים יותר בבית בגלל מזג האוויר ושעות החשכה המתארכות. רצוי שבמוקדים המרכזיים בבית, בהם מבלים בני המשפחה את רוב זמנם, ניתן יהיה לעמעם את התאורה. ישנן מנורות שפונקציה זו מובנית טיפים לתאורה בחורףבמנורה, אולם גם אם לא, למרבית המנורות ניתן להוסיף 'דימר'.  כאשר נרצה לעסוק בפעילות המצריכה אור כמו אכילה, משחק, קריאה וכדומה האור יהיה בעוצמה גבוהה, אולם כאשר נרצה לנוח בשעות הערב המאוחרות, לצפות בטלוויזיה או לדבר, ניתן יהיה להחליש את האור וליצור אווירה נעימה. מעבר לכך, בתקופה שבה השימוש בחשמל גובר, מנורות הניתנות לעמעום, תורמות לחיסכון באנרגיה.


פינה של אור

בנוסף לאור המרכזי, רצוי שיהיה גם "פינות אור" שבהם יש תאורה ממוקדת או דקורטיבית. ניתן לכבות את האור המרכזי ולהדליק מנורות קיר על קירות הסלון, במסדרון או בפינות בעלות פונקציות שונות. במקרים רבים ניתן להדליק מנורת קריאה בסלון או מנורות שולחן מעוצבת.


תאורה חמימה

ישנה תאורה שנחשבת ל'חמימה' ולמרות שאינה מפיצה חום, היא מספקת תחושה של חום. בניגוד למנורות בעלות 'אור לבן', מנורות 'אור צהוב' נותנות הרגשה של חום. בנוסף לכך, נברשות או מנורות שבהם משולבים אלמנטים וקריסטלים בגוון זהוב או מסגרת בגוון ברונזה יתרמו ל'אווירה חמה'.


המאמר באדיבות

 • ילון
 • קליק לחיוג: 03-6806515
 • טלפון:
  03-6806515הצג
 • כתובת:
  דרך בן צבי 84, ת"א. בניין פנורמה, קומה 6.
 • אתר:
  הצג

תגובות