כיצד מעצבים תאורה בבית?

בעבר החיים היו קלים יותר, משום שהיו לנו כמה גופי תאורה דומים בכל בית – המנורה הגדולה התלויה מהתקרה בסלון, מנורת הפלורסנט במטבח, מנורת השולחן בפינת העבודה ובמקרה הטוב זוג מנורות שידה בחדר השינה.

היום המצב שונה לחלוטין. לא רק שמגוון גופי התאורה הוא עצום, גם ההסתכלות על התאורה היא שונה לחלוטין. גופי התאורה הפכו לפריט עיצובי שמתאים ואף מבליט את עיצוב הפנים בבית והאפשרויות להארת כל אזור שונה בבית הן רבות ומגוונות.


כדי לעשות קצת סדר, ישנם מספר כללי אצבע בתאורה אותם ניתן לאמץ אותם בתכנון התאורה בבית. אור צהוב משרה אווירה חמימה ואינטימית, בעוד אור לבן נותן אווירה "קרה" יותר. מנורות צהובות/חמות הן משפחת נורות הלהט. הנורות ה"קרות" הן משפחת נורות LED. כדאי להחליט מראש איזו אווירה אנו רוצים להשיג ולתכנן כיצד התאורה יכולה לכיצד מעצבים תאורה בבית?

תמוך באווירה זו או לרכך אותה. למשל, בבית עם עיצוב מודרני, על "טהרת הלבן" ייתכן ונרצה דווקא "לשבור" את האווירה הקרירה עם תאורה "חמה" ולהפוך אותו ל"ביתי" יותר.


עד כה טעמתם על קצה המזלג, אולם יש אינסוף אפשרויות לעיצוב תאורה, לכן אתם מוזמנים לקבל ייעוץ חינם ולראות את כל קולקציות התאורה העדכניות בבית העיצוב ילון בהרצליה או באתר שלנו.

המאמר באדיבות

 • ילון
 • קליק לחיוג: 03-6806515
 • טלפון:
  03-6806515הצג
 • כתובת:
  דרך בן צבי 84, ת"א. בניין פנורמה, קומה 6.
 • אתר:
  הצג

תגובות