מי מפחד מהטרנד הלבן?

חג השבועות מחזיר לחיינו את הצבע הלבן, החל במאכלים ועד לאופנה ולעיצוב פנים. עדיין רבים חושבים שלבן הוא לא צבע, ואם כן זהו צבע משעמם. אנו מרבים להשתמש בווילונות לבנים אטומים ושקופים למחצה, וילונות וואהל בגוונים שונים של לבן. לצבע הבהיר יש כמה יתרונות מוכחים: הלבן יכול לקשר בין הרבה אלמנטים בצבעים שונים ועדיין לשמור על קו אחיד, צבע שמתאים מאוד לעץ ולגוונים טבעיים, הוא אינו מגביל וגמיש מאוד, כלומר אם נמאס מהעיצוב הקיים, אפשר תמיד לשנות כמה רהיטים או כריות ולהתרענן בעיצוב חדש בהינף יד.

בדרך כלל הוילון הינו "כתם צבע" הדומיננטי ביותר בבית וקובע את האווירה, גם אם לא מרגישים בכך ונדמה שהוא רק הצבע ל'עיצוב האמיתי'. 
 גם אם הווילון רחב מאוד ומכסה את מרבית הקיר, הוא עדיין שונה מאוד מקיר לבן ונותן תחושה של חלל גדול יותר, בעל סגנון קלאסי ורגוע, גם אם אין מאחוריו חלון. 

בארצנו הלחוצה והתוססת, רוב אנשים מגיעים הביתה ומחפשים שקט, מי מפחד מהטרנד הלבן?

שלווה ורוגע והעיצוב הלבן מאפשר אווירה כזו. מעבר לכך, השינוי באור היום העובר דרך הווילון 'צובע' את הלבן בגוון שונה.

 האור הוא ידידו הטוב ביותר של הלבן, בעיקר במדינה שטופת שמש ואור חם כמו בישראל. לכן, גם כאשר הווילון הלבן סגור, האור העובר דרכו יוצר הילה מרככת, חמה ומרגיעה. הווילון אינו אוטם את האור ואף משמש כפילטר שמסנן את האור הישיר, המסנוור.

הצבע הלבן גם מבליט את צבעי הטקסטיל והריהוט בבית, כמו קנבס לבן שעליו יושבים בהרמוניה כתמי צבע שונים (הלבשת הבית, הריהוט, התאורה, הכריות וכו').

מעבר לכך, הלבן מתאים כרקע לסגנונות עיצוב רבים ושונים ולכן ניתן 'להשתולל' עם צבעי הריהוט, התמונות והשטיח ולבחור צבעים חזקים, ססגוניים ודומיננטיים בלי חשש, כי הווילון הלבן תמיד ייתן את האיזון ויפחית את העומס והרעש.

אווירת השקט והשלווה  שנותן העיצוב הלבן מתאימה בייחוד לחדר השינה ולא סתם מרבים לתלות וילונות לבנים בחדרי מלון לאווירה ביתית ורגועה.

הצבע הלבן יוצא מבין ארבעת הקירות ומתאים ביותר לוילונות חוץ ולריהוט גינה. הוא נותן במה לטבע הצבעוני מטבעו, ומשרה אוירה של קלילות וחופש גם בחצר האחורית. אך מעבר לכך, ההעדפה ללבן בחוץ היא גם פונקציונאלית, היות והוא הצבע שהכי פחות מתחמם באור השמש הישראלית. 

המאמר באדיבות

 • ילון
 • קליק לחיוג: 03-6806515
 • טלפון:
  03-6806515הצג
 • כתובת:
  דרך בן צבי 84, ת"א. בניין פנורמה, קומה 6.
 • אתר:
  הצג

תגובות