"פתרונות עיצוב שיעמדו באתגר : תקציב נמוך"

כמה פעמים יצא לכם שרציתם לשפץ או לרענן את המשרד שלכם ונעצרתם בגלל שהיה לכם תקציב נמוך? 

חדשות לבקרים עולה הצורך והרצון לשפץ, לחדש, לשנות ואף להגדיל, את פני המשרד שלכם,

השלב הראשוני בתהליך השיפוץ, צריך להיות קביעת תקציב היעד. תקציב הכולל בינוי, קירות, מעטפת פנימית וחיצונית, תאורה, ריהוט, וסטיילינג.

תפקיד המתכנן והמעצב, במובן מסוים כזה או אחר, הוא גם, להיות, לא פחות מתקציבאי במשרד פרסום, המחליט חדשות לבקרים, איפה לשים את הכסף, וכמה.

בשלב הראשון צריך להחליט באילו חלקים במשרד כדאי להשקיע יותר, מתוך מהתקציב העומד לרשותכם.

כך למשל, לקוח שלי רצה לעצב את המשרד שלו ועמדו לרשותו כ- 100 ש"ח למ"ר (כולל התקנה) בלבד. (רק לשם המחשה, שחיפוי קיר כדוג' פורניר/אריחי דמוי בטון, עולים כ-500 ש"ח למ"ר, לא כולל התקנה..). לקחתי החלטה, כמובן בשיתוף ובאישור הלקוח של"פתרונות עיצוב שיעמדו באתגר : תקציב נמוך"י, להשקיע יותר כסף על עיצוב איזור הכניסה. החלטנו שבחדרים הפנימיים נשקיע את הבסיס הראוי והאסתטי לעבודה, אבל שבכניסה, היכן שממוקמת עמדת המזכירה, וחדר הישיבות, שם תקציב העיצוב יהיה גבוה יותר.

 החלטה עיצובית שלקחתי (ושלא עולה כסף), היה, להשתמש באור ובתאורה, לא רק כגופים טכניים, המשמשים להארת הפונקציות השונות, אלא כגופים דקורטיביים, המכניסים נגיעות של עיצוב, ע"י פסי לד דקיקים השקועים בקירות ובתקרת הגבס , ויוצרים קומפוזיציה מעניינת.

להמשך השפה העיצובית, השתמשנו במדבקות דמויות התזת החול על גבי הזכוכיות של חדר הישיבות, דבר שממילא נחוץ ומיושם כמעט בכל משרד, רק שכאן, השימוש הפונקציונלי ליצירת שקיפות-הסתרה, קיבל את צורניות פסי הלד ומשחקם.

לשם הרגשת החמימות במשרד, העשרנו את המשרד בתכני החברה, אם זה צילומי מייסדיה ממוסגרים במסגרות עתיקות, אם זה גרפיקה מודרנית הלקוחה מעולם התוכן של אתר האינטרנט של החברה.

בפרויקט אחר, התכנון המקורי היה ליצור " גוש" אדריכלי, מסה, כשהקירות בנויים מחומר תעשייתי – osb, היישום והביצוע של חומר זה היה יקר מידי ללקוח, אז כתחליף, בחרתי ליצור את האפקט הרצוי – להבדיל את האזור הזה מהשאר, ע"י צבע כחול עמוק ותאורה נסתרת המוסיפה לדרמה.

אז גם אם אין הרבה כסף, עם מה שיש – אפשר לעצב!!

 

המאמר באדיבות

תגובות