עיצוב מטבחים - שילובי חומרים נפוצים

עולם המטבחים עבר שינויים רבים בשנים האחרונות וכיום ניתן ליהנות מבחירה חופשית בין עיצובים מגוונים שמתאפשרים הודות לשילובי חומרים שונים. יצרני המטבחים אינם מפסיקים לחדש ולהפתיע וכאן נלמד מעט יותר אודות שילובי החומרים שעשויים להפוך כל מטבח לפאר עיצובי ואלגנטי.

 

עץ וברזל

כשמדברים על קונספט עיצוב מטבחים פופולארי, אין ספק כי מטבחי העץ המלא הינם "כוכבים" של ממש. אומנם מדובר על חומר חזק ומסיבי, אך כזה שמספק מראה כפרי, חמים ומשפחתי שאהוב על רבים. יכולת העבודה הקלה והנוחה עם העץ מאפשרת יצירת מטבחים מקוריים עם גילופים ועיצובים ייחודיים. העץ המלא מסתדר היטב גם עם פרזולי ברזל ועל כן מעצבי מטבחים רבים נוטים לשלב אותם יחד. פרזולים אלו עשויים להיות בעלי מראה עתיק, גדולים או קטנים, מעוגלים או ישרים.

 

נירוסטה

עוד סגנון מטבחים אהוב הוא זה שדוגל במאפיינים המודרניים. עיצוב מטבחים מודרניים, לעומת אלו הכפריים, מאופיין בקווי גימור ישרים שמעניקים לצופה תחושה של נפחיות ומינימאליזם. ניתן ליצור מטבחים מודרניים מעץ מלא או מלוחות MDF. כאשר מדובר במטבח שכזה, על הפרזול לשקף אותו נאמנה ולהיות קליל ומעוצב למדי. החומר המתאים לשילוב הארונות עם הפרזול הוא הנירוסטה. מתכת זו אינה מחלידה, קלת משקל, כסופה ואלגנטית במיוחד. המראה המתקבל אינו מכביד ועומד בהגדרת העיצוב המודרני במדוייק.

 

זכוכיות

השימוש בזכוכיות הפך להיושיטת הליסינג ביצעה מהפיכה של ממש בכל מה שקשור לרכי

ת נפוץ יותר ויותר בעיצוב מטבחים. הזכוכית מאפשר "הצצה" פנימה אל תוך ארונות המטבח ועל כן מגדילה את תחושת החלל הפנוי בחדר זה. בנוסף, גם גבר השימוש בגופי תאורה נסתרים בתוך ארונות המטבח והמראה הנוצר כשהאורות דולקים הינו ממכר ואלגנטי. כמו כן, בעקבות השתכללות הטכנולוגיה ניתן כיום לשלב זכוכיות במטבח לא רק כחלק אינטגרלי מהמטבחים עצמם אלא כחיפוי לקירות. הזכוכית יכולה להיות שקופה, חלבית או מודפסת, ניתן לנקות אותה בקלות והיא עמידה בפני חום ורטיבות.

 

יש לציין כי את ארונות המטבח ניתן לשלב עם עוד מספר רב של חומרים, כאשר המגוון הרחב קיים לא רק בדלתות או הפרזולים אלא גם במשטחי העבודה. מבין החומרים הפופולאריים עבור עיצוב מטבחים מוצלח ניתן לציין את השיש על שלל סוגיו (אבן טבעית, קיסר, קוריאן וכו'), משטחי עבודה מעץ מלא ומשטחי נירוסטה. אין ספק כי מגוון החומרים והשילובים מאפשר לכל אחד לעצב את המטבח שלו בהתאמה אישית מלאה.

המאמר באדיבות

  • סקופ
  • קליק לחיוג: 054-2326123
  • טלפון:
    054-2326123הצג
  • כתובת:
    בן שמן תל אביב

תגובות