יתרונות וחסרונות של שליכט צבעוני

השליכט הצבעוני הוא ציפוי פופולרי מאוד בבתים, והוא הולך ותופס את מקומו של צבע החוץ המסורתי. הוא משדרג מאוד את עיצוב הבית, שומר על הקירות ומחפה על סדקים שעלולים להיווצר בטיח בבתים חדשים. מבחר הצבעים והטקסטורות הקיימות לציפוי שליכט צבעוני הוא עצום כך שניתן להתאים אותו לכל סגנון שאוהבים ולשלב אותו בכל מקום, גם בקירות הבית הפנימיים. ישנם סוגים שונים של שליכט צבעוני שלכל אחד מהם יתרונות וחסרונות בפני עצמו, וכמובן גם לשליכט באופן כללי.


יתרונות השליכט הצבעוני

יתרון עיצובי - הסיבה המרכזית שבגללה השליכט הצבעוני זוכה לפופולריות כה גבוהה היא הטקסטורה המיוחדת שהוא מעניק לקיר. ניתן בעזרת השליכט ליצור בית במראה כפרי, יוקרתי, אותנטי, מודרני ובעצם כל סגנון שאוהבים. מגוון הטקסטורות לבחירה רחב מאוד והתוצאה מרהיבה ומשדרגת מאוד את מראה הבית.

גמישות - בבתים חדשים הבית "עובד" וייתרונות וחסרונות של שליכט צבעונישנן תזוזות העלולות להתבטא בסדקים חיצוניים בטיח. השליכט הצבעוני מחפה בדרך כלל על הסדקים הללו. רמת הגמישות תלויה בסוג השליכט ובאיכותו, כמו גם באיכות החומר המקשר (פרייימר המכיל דבק שמורחים על הטיח השחור לפני צביעת השליכט).

הגנה בפני נזקים - שליכט צבעוני מהווה בנוסף ליתרון העיצובי גם שכבת הגנה בפני נזקי מזג אוויר כמו חום כבד, יובש, רטיבות ומים. הוא אמנם אינו אטום הרמטית למים אך כן יעיל במניעת חדירת מים עד רמה מסוימת. בנוסף, השליכט הוא חומר נושם ולכן מאפשר אידוי של מים החוצה, מה שמפחית את שחיקת הקירות ומונע קילוף.

עמידות - שליכט צבעוני באיכות גבוהה מיצרן מוכר נחשב עמיד מאוד ומחזיק מעמד לאורך שנים, ללא צורך כמעט בתחזוקה. עם זאת, גם הוא דורש חידוש כל 10 שנים בממוצע. בשל הטקסטורה המחוספסת הוא פחות רגיש ללכלוכים לעומת צבע רגיל. שליכט איכותי כמעט ואינו סובל מבעיות קילוף.


חסרונות של שליכט צבעוני

מחיר - השליכט הצבעוני הוא חומר יקר מאוד, ובנוסף לעלות החומר ישנה גם עלות עבודה של איש מקצוע. העלות הכללית מושפעת מאיכות השליכט והפריימר והסוג הנבחר. ישנם סוגים הקשים יותר לביצוע כמו שליכט מינרלי ולכן גם עלות העבודה תהיה קרוב לוודאי גבוהה יותר. בכל אופן, אם החלטתם ללכת על שליכט צבעוני לא כדאי להתפשר על האיכות שלו וכמובן לא על המקצועיות של האיש המבצע, מכיוון שהשפעת החיסכון הכספי תהיה ניכרת בסופו של דבר בתוצאה שתתקבל ותבוא לידי ביטוי לאורך השנים.

מראה רגיש לתיקונים - לפעמים מתעורר צורך לבצע תיקון מקומי בקיר ואז הדבר פוגע במראה השליכט ובולט לעין, זאת לעומת צבע חוץ רגיל שבו התיקונים אינם בולטים. אגב, בנושא זה ראוי לציין שבעבודת שליכט לא ניתן לבצע תיקונים באזור מסוים אם לא אוהבים את המראה שהתקבל או אם העבודה לא התבצעה בצורה טובה, וזו עוד סיבה טובה למה לתת לאיש מקצוע לבצע את העבודה ולא לנסות לבד.

תחזוקה - אף שהשליכט הצבעוני בדרך כלל אינו דורש תחזוקה, מומלץ לבצע חידוש לאחר מספר שנים.על אף חסרונות השליכט הצבעוני, היתרונות שלו עולים בהרבה ולא בכדי הוא שולט בעולם הבנייה והשיפוצים. חשוב לוודא שהשליכט מאיכות גבוהה ועומד בתו תקן ולא להתפתות למחירים נמוכים מחברות בלתי מוכרות. מומלץ לפני שסוגרים עם בעל מקצוע להתרשם מעבודות דומות שהוא ביצע ולסגור איתו את כל הפרטים כולל סוג השליכט הנבחר.

המאמר באדיבות

תגובות