גם קירות יכולים לדבר- הלבשת הבית בבריקים

מזמן קירות הפכו לחלק אליו נתייחס בעת עיצוב הבית, בחירת חומר נכון לחיפוי קירות יעשה את החלל לאחר לחלוטין, קיימים סוגים שונים של חיפויי קיר וכאן נתייחס לאחד החומרים המדהימים ביותר, בריקים.

האם שמתם לב לשימוש בבריקים כחומר יוצא מן הכלל להלבשת קירות? מגוון הבריקים הקיים בארץ הוא כל כך רחב, כך שלעולם חלל לא יראה כחלל אחר והתחושה המשמעותית שיצרנו תוך שימוש בחומר היא תחושה אל זמנית, חמימה, אלגנטית וייחודית.
היום ניתן לראות שימוש בבריקים בבתים פרטיים בקירות חוץ המבנה ובקירות פנים הבית, בחנויות, משרדים, בתי קפה ומסעדות וזאת לא בכדי, המראה של קיר בריקים הוא מראה מרשים במיוחד, זהו מוצר עמיד בכל תנאי מזג האויר ושומר על מראה יוקרתי של כל חלל בו יכנס, כמו כן ייתן את הטון לאורך שנים, השימוש בחומר הוא לא עניין טרנדי, אלא עניין תרבותי, עיצובי ואישי בעיניי.

בריקים/לבנים הינם חומר שנעשה בו שימוש עוד בעת העתיקה, נבנו בו מבנים, קירות, תקרות ורצפות , זה היה החומר הביצועי עד לפיתוח הבטון שיצר  פתרונות לחיזוק מבנים משופר יותר מטכנולוגיית הבריקים.

קוריוז קטן, אם תסתובבו בתל אביב, תוכלו להבחין בחזיתות מבנים שכניסתם היא קיר בריקים, שיושם מאבני סיליקט, מטרת קיר הבריקים הייתה בניית מקלט מחדר המדרגות, עת הקמת המדינה, כבר בכ"ט בנובמבר, תל אביב הייתה מסוכנת להסתובבות חופשית, לא הייתה פינה בטוחה בעיר, מטר יריות ופיצוצים היו חלק משגרת העיר ועל כן ננקטו אמצעי בטיחות מסוגים שונים לאוכלוסייה, הבריק היווה חומר בינוי חזק ומגן ללאתמונה

ספק בזמנו!

מחומר קונסטרוקטיבי, מחוזק הפך הבריק לחומר חיפוי המהווה חלק מעיצוב ואסטתיקה , ניתן לשלב את הבריקים בכל החלטה עיצובית של החלל, נוכל להתאים את הבריק לסגנון המודרני, הקלאסי והכפרי ,לייצר סגנון אדריכלי ועיצובי ללא כל בעיה וזאת בשל מספר סוגי הבריקים והטקסטורות האינסופיות שניתן למצוא אצל הספקים השונים.

בעת בחירת סוג של בריק אל החלל בו תרצו להשתמש, יש לקחת בחשבון כי שימוש בבריק יוצר דומיננטיות ועל כן חשוב לבחור את הקיר/הקירות הנכונים בקפידה מכיוון שהמינון הנכון ויצירת הרמוניה הם חלק  מסוד ההחלטה.
טיפ נפלא בעת בחירת קיר שכזה לחלל בו נרצה להשתמש בו, יוביל אתכם לבחירת הקיר הדומיננטי שמהווה אזור מרכזי שניתן לצפות בו מכל כיוון ומכל פינה בבית.
בבתי עסק ובמשרדים יעשה בו שימוש כבר בכניסה בכדי לייצר אפקט שיווקי נכון או העברת מסר לקהל הלקוחות וכן העברת מסר בתת המודע של סמל סטטוס.

בשוק תוכלו למצוא שלושה סוגי בריקים מרכזיים, בריקים מפירוק, הנם לבנים שפורקו ממבנים ישנים באירופה והם בעלי מראה עתיק ומיוחד, השנים בהם עמדו באות לידי ביטוי באיכות החומר כמובן. קיימים הבריקים החדשים אותם מייצרים בהליך אפייה ייחודי המקנה את המראה המיושן שלהן, ממפעלים שונים באירופה, וכן בריקים המיוצרים כאן בארץ שהם דמוי בריקים עתיקים וחדשים ומיוצרים בתבניות, כך שהמוצר מגיע בעובי 1-1.5 ס"מ ולא כבריק מקורי.
כל סוג הוא בעל אופי שונה, טקסטורה שונה, צבעוניות שונה ובתקציב שונה כמובן.

 

המלצה חמה ליישום בריקים בצורה האיכותית והמומלצת ביותר היא ע"י אנשי הביצוע איתם עובדים ספקי המוצר, הם אלה בעלי הניסיון הרב ביותר שגורמים לביצוע להיות איכותי ולתוצאה להיות מושלמת.


לסיכום, המלצה חמה לי אליכם בעת הרעיון לשימוש בחומר הוא, לעבור אצל שני ספקים לפחות, לראות, לגעת, להרגיש ולהתחבר אל המוצר שילווה אתכם בבטחה שנים רבות.

המאמר באדיבות

  • יעל אלגום קקון אדריכלות פנים
  • קליק לחיוג: 050-5919674
  • טלפון:
    050-5919674הצג
  • כתובת:
    שלמה אלירז 1 ראשון לציון

תגובות