תהליך תכנון בריכת שחייה פרטית

במאמר זה רוכזו שלבים שונים הקשורים בתהליך תכנון בריכת שחייה. תהליך התכנון מורכב ממספר תחומים אשר לא פעם מצריך התרוצצויות בין היועצים השונים - החל מהרעיון הראשוני ועד תכניות מפורטות לביצוע.

בין השאר, תהליך תכנון בריכת שחייה פרטית כולל התייחסות לתכניות הבאות:

 

·         תכנית רעיונית - הדמיה תלת מימדית להמחשת פרטי הבריכה - בשלב הראשון משולבות בסקיצה הדרישות והציפיות של הלקוח כדי שיוכל לקבל מושג איך תיראה הבריכה במציאות  

·         תכניות מבנה כבסיס לתכנון קונסטרוקציה - השלב המעשי לאחר תכנון הרעיוני - הפיכת המודל לתכנית ביצוע. . זוהי בעצם תכנית של הבטון החשוף - לפני חיפויים אשר מועברת למתכנן השלד (קונסטרוקטור) לצורך עיבוד לתכנית קונסטרוקציה.

·         תכנית מערכות סינון וחיטוי הבריכה -תרשים זרימה מפורט של מהלך הצנרת בגוף הבריכה ובחדר המכונות כולל כל רכיבי המערכת - מסננים, משאבות, מגופים ושסתומי אלחוזר, מכשירי חיטוי, חימום מי הבריכה ומיקום אביזרי קצה בגוף הבריכה.

·         תכניות ביצוע מערכות חשמל ובקרה - סכמות מפורטות לביצוע של לוח החשמל והבקרה כולל מפרטים טכניים של מבנה הלוח, החיווט והאבזור הפנימי. תהליך תכנון בריכת שחייה פרטיתהגדרה מדויקת של מראה הלוח החיצוני.

·         עיצוב סביבת הבריכה - עבודת התכנון המקצועית אינה מסתכמת במבנה הבריכה בלבד. בתהליך התכנון יש להתייחס גם לאזור סביב הבריכה תוך יישום הדרישות והתקנים הרלוונטיים בכל הנוגע ולציוד משלים כגון מקלחונים, אזורי ישיבה, דרכי גישה, וכו'.

·         אומדני עלויות ביצוע ומפרטים טכניים - מפרט טכני מדויק ואומדן ביצוע ימנעו הפתעות ואלתורים מצד קבלני הביצוע, אומדני הביצוע מפרטים את תכולת ועלות העבודה ע"פ התכנון.

·         סרטון הדמיה תלת מימדית של מבנה הבריכה - סרטון ההדמיה מאפשר לראות את בריכת השחייה המתוכננת מנקודות מבט שונות, אפילו מתוך הבית.


על מנת להקל על תהליך תכנון הבריכה, נשמח לעמוד לשירותכם. המעורבות שלנו בביצוע הבריכה מתחילה כבר בשלב התכנון; עיצוב בריכות שחייה - תכנון אדריכלי והנדסי – הדמיות אדריכליות וטכניות – תמחור וייעוץ כללי, וליווי מקצועי צמוד של אדריכלי הפרויקט ופיקוח עקבי על כל שלבי הביצוע עד להפעלת ומסירת הבריכה לידי הלקוח. אפשר לקרוא בהרחבה על מידע נוסף אודות  תהליך תכנון בריכת שחייה


המאמר באדיבות

 • ג.ש. בינוביץ' בע"מ
 • קליק לחיוג: 08-8674247
 • טלפון:
  08-8674247הצג
 • כתובת:
  אדום 33, א.ת. כנות
 • אתר:
  הצג

תגובות