מה כולל תהליך תכנון בריכת שחיה ציבורית

תכנון והקמת בריכות שחייה ציבוריות מתבצע באופן שונה לחלוטין מבריכות שחייה פרטיות - מבנה הבריכה ומערכותיה נדרשים לעמוד בתקנים המחמירים של משרד הבריאות, משרד איכות הסביבה ומכון התקנים ברמת מומחיות גבוהה.

במאמר זה רוכזו שלבים שונים הקשורים בתהליך תכנון בריכת שחייה ציבורית בתקן ציבורי ע"פ דרישות משרד הבריאות. ריכזנו את התהליך כחבילת תכנון לבריכה ציבורית להגשה למשרד הבריאות או כנספח לתכניות הגשה להיתרים. ההתייחסות היא לתכנון כולל למבנה הבריכה, מבני העזר והמערכות הייעודיות:

 

·         תכנון מבנה הבריכה (TVS) - תכנון אדריכלי של מבנה הבריכה ע"פ התקנים העדכניים. התכנון כולל מבט על וחתכים של מבנה הבריכה, פרטי ביצוע לתעלות הגלישה, סולמות מדרגות כניסה לבריכה, עומקים, שיפועים ע"פ התקן, שילוב ציוד ייעודי כגון צנרת, אביזרי קצה, גופי תאורה וכו'.

·         תכנון מבנה חדר המכונות (MS)- תכנון מבנה חדר המכונות ע"פ התקנים העדכניים של משרד הבריאות והמשרד לאיכות הסביבה כולל מבט על וחתכים בהכנה לתכניות קונסטרוקציה.
מכלי האיזון לבריכות השונות, חדר כימיקלים כולל מאצרות, פתחים ומדרגות כניסה לחדר.
פתרונות ניקוז חדר המכונות - גרביטציה או סניקה, העמדת ציוד ייעודי בחדר - מסננים, משאבות, לוחות בקרה וכו', מערכת אוורור חדר המכונות כולל פתחי פליטה.

·         תכנון מערכתהליך תכנון בריכת שחיה ציבורית – מה כלול?ות הבריכה (WS)- תרשים זרימה מפורט של מהלך הצנרת בגוף הבריכה ובחדר המכונות כולל כל רכיבי המערכת - מסננים, משאבות, מגופים ושסתומי אלחוזר, מכשירי חיטוי, חימום מי הבריכה ומיקום אביזרי קצה בגוף הבריכה. תכנית המערכות כוללת גם פרשה טכנית המפרטת את חישוב הספיקות ושטחי הסינון הנדרשים, נפח מיכל האיזון וקטרי הצנרת.

·         תכניות ביצוע מערכות חשמל ובקרה - סכמות מפורטות לביצוע של לוח החשמל והבקרה כולל מפרטים טכניים של מבנה הלוח, החיווט והאבזור הפנימי. הגדרה מדויקת של מראה הלוח החיצוני.

·         שילוב הבריכה בתכניות הפיתוח (GAV)- בתהליך התכנון אנו מתייחסים גם לאזור סביב הבריכה תוך יישום הדרישות והתקנים הרלוונטיים בכל הנוגע לבטיחות - מניעת החלקה, גידור וכו'. כמו כן ציוד משלים כגון מקלחונים, אזורי ישיבה, דרכי גישה - כניסה ויציאה מבריכת השחייה.

·         אומדני עלויות ביצוע ומפרטים טכניים - מפרט טכני הכולל איפיון של רכיבי מערכות הבריכה ועבודות הגמר כדי להבטיח את איכות החומרים והציוד המותקן. אומדני הביצוע מפרטים את תכולת ועלות העבודה ע"פ התכנון.

 

נשמח לעמוד לשירותכם על מנת להקל על תהליך תכנון בריכה ציבורית - כולל כל תחומי המשנה של הענף - בריכות שחייה טיפוליות, בריכות שחייה ובריכות עיסוי במגדלי יוקרה ובריכות שחייה במרכזי ספורט - לימודיות וחצי אולימפיות.

המעורבות שלנו היא מא' ועד ת' -  קונספט | אדריכלות | הנדסה

אפשר לקרוא בהרחבה מידע נוסף אודות תהליך תכנון בריכת שחייה ציבורית.

מוזמנים תמיד לפנות אלינו אישית בטלפון או במייל: 08-8674247 [email protected]

ג.ש. בינוביץ' בע"מ

המאמר באדיבות

  • ג.ש. בינוביץ' בע"מ
  • קליק לחיוג: 08-8674247
  • טלפון:
    08-8674247
  • כתובת:
    אדום 33, א.ת. כנות
  • אתר:

תגובות