שיפוץ הבית לחגים

יש ריח של התחדשות באוויר

אין משהו רציונאלי בעובדה שתקופת החגים היא תקופה נפוצה יותר לשיפוץ ושינוי בבית. ככל הנראה מדובר בתחושה פנימית ורגשית הגורמת לאנשים לרצות להתחדש. כך או כך זוהי תקופת השפע של חנויות הטמבוריה למינהן.

היינו חושבים לכאורה כי תקופת החגים היא תקופה עמוסה. הרבה אירוח, בישולים והתארגנות לקראת השנה החדשה. לכן אולי לא היינו מצפים שדווקא לקראת החגים אנשים יעמיסו על עצמם תחום נוסף של שיפוץ הבית.

המציאות המתבררת היא אחרת. מידי שנה ניתן לראות כי לקראת החגים הפורומים באינטרנט העוסקים בחומרי בניין מוצפים שאלות לגבי איכות חומרי בניין ומה כדאי לקנות. ניתן לראות כי הטמבוריה הקרובה לבית לפתע עמוסה ביותר לקוחות מהרגיל. המסקנה המתבקשת היא כי לא משנה שאין כאן עניין של רציונל או ניסיון להקל על החיים. יש משהו רגשי חזק מאיתנו כאשר אנחנו מתקרבים לתקופת החגים. יש בנו משהו אשר רוצה להתחדש ולהתרענן לקראת התקופה הזאת. גם בבית וגם בנפש. משהו בחידוש של החגים ממריץ אותנו לפעול לשינוי וחידוש. כנראה שיש בזה משהו מבורך המניע אותנו לעשיה וריגוש.

מה חשוב לדעת לקראת השיפוץ

תכנון זמן הוא משמעותי ביותר במיוחד כאשר מדובר בתקופה של לפני החגים. מרבית האנשים רוצים לוודא שהשיפוץ נגמר מספיק זמן לפני החגים על מנת שיוכלו להתארגן בנחת. לכן יש לחשוב על היקף השיפוץ ולהתחיל מספיק מראש. ניתן אפילו לקנות את החומרי בניין הנחוצים בהמלצת אנשי המקצוע או על פי הנחיות המוכרים בטמבוריה שעליה אתם סומכים, על מנת לוודא שלא יחסר לכם כלום ברגעים העמוסים והקריטיים.

שבו עם בעל המקצוע שאותו בחרתם או עם עצמכם, במידה והשיפוץ איננו מצריך בעל מקצוע ותכננו לפרטים אל לו"ז העבודה על מנת לוודא שלא יהיו הפתעות בעלות השלכות המלוות בעוגמת נפש רבה. השאיפה של כולנו היא להגיע בצורה הנכונה לחגים, אחרת היינו בוחרים מועד אחר לשיפוץ. קחו בחשבון כי כמעט תמיד צצים מצבים לא צפויים, על כן יש לקחת גם את זה בחישוב הזמן.

המאמר באדיבות

  • מ.א חומרי בניין
  • קליק לחיוג: 03-6911014
  • טלפון:
    03-6911014
  • כתובת:
    עליית הנוער 42 - תל אביב
  • אתר:

תגובות