טרנדים עיצוביים בבניית הבית: מעקות ודלתות

בכל הנוגע לאומנות עיצוב הבית, כל פרט ופריט נלקחים בחשבון והנם חלק מרקימת האווירה, המראה וסידור החלל הנכונים, אולם בחירת המעקות והדלתות הנה משמעותית במיוחד.


מעבר לתפקידיהם הפרקטיים והבטיחותיים החיוניים, למעקות ודלתות יש השפעה עיצובית בלתי מבוטלת.


דלת הכניסה, מהווה את סף הדירה כולה, והיא הדבר הראשון אותו אנו וכל מי שמגיע לבית פוגשים. המעקות, אף הם מהווים אלמנט דומיננטי, מאחר והם נראים ממקומות וזוויות מבט רבים, בין אם הם מוצבים בחלל החיצוני או הפנימי.


קראו אודות סודות העיצוב של מעקות פנים וחוץ ודלתות כניסה, אשר יעשו לכם את הלוק של הבית, החדש או המתחדש.

 

כיצד לבחור חומר גלם ועיצוב נכון למעקות הפנים בביתכם?


מעקות פנים מהווים, מעבר לחיוניותם הבטיחותית, אלמנט עיצובי לכל דבר, הנשקף מאזורים שונים בחלל הבית. ניתן להתאים מעקות מעוצבים לכל סגנון וטעם, כשההכרעה הראשונית נוגעת בחומר הגלם המרכזי.


מעקה ברזל, נחשב לאחד מחומרי הגלם היקרים פחות, ויכול להשוות לביתכם מראה יפה, חדשני ומעניין, בייחוד במידה ותבחרו בפרזול עדין או אומנותי, עם אופי ייחודי ההולם את ביתכם וטעמכם.


חשוב גם לציין, כי הברזל לא חייב להגיע בצבעו המקורי, וניתן בהחלט להתאים גוון שיחמיא לגרם המדרגות ולפלטת הצבעים השלטת בבית כולו.


אפשרות נוספת וטרנדית במיוחד, אם כי מעט יקרה יותר, הנה מעקה זכוכית, אשר פותח את המרחב ותורם לאווירה קלילה וזורמת.


מעקות הזכוכית המחוסמים מגיעים במגוון דגמים, שקופים או חלביים, מודפסים או חלקים, שיכולים להתכתב עם הסגנון המרכזי בסביבתם.


את מעקה הזכוכית ניתן לשלב עם חומרים אחרים דוגמת מאחזי עץ, נירוסטה או ברזל. אופציה אחרת, כפרית וחמימה, הנה מעקה עץ מלא, שמשתלב נהדר באווירה טבעית ואקסקלוסיבית כאחד.


אין ספק שדגמי המעקות המוצעים כיום בשוק הנם מגוונים, אבל לפני שאתם מסתחררים משפע האפשרויות, זכרו להסתכל לא רק על יופיו של המעקה כשלעצמו, אלא גם על התאמתו באופן הרמוני לעיצוב הכולל של החלל, על פי המיקום בו הוא יוצב.


התמונות במאמר נלקחו מהאתרים הבאים:

שרון מעקות ומדרגות - מעקה זכוכית בשילוב ידית אחיזה מעטרנדים עיצוביים בבניית הבית: מעקות ודלתות

ץ.

רייל טאצ' - מעקה לוחות זכוכית ללא שימוש בידיות אחיזה.

סטודיו אריכא - דלת כניסה בעיצוב אישי.

 

כך תבחרו מעקות חוץ שיחמיאו לסגנון האדריכלי של הבית


בין אם הם מוצבים במרפסת, סביב הדק על הגג או לצדי גרם מדרגות חיצוני, מעקות החוץ מהווים חלק מהנראות של הבית, ובשילוב הנכון יכולים לשדרג משמעותית את עיצובו האדריכלי.


מעקה חוץ מעץ מהווה את אחת האפשרויות הכפריות והטבעיות, מחירו הוא הטוב ביותר ביחס לחומרי הגלם האחרים, והוא משתלב מצוין עם דק עץ כמו גם בבתים כפריים.


העץ ניתן לעיצוב על פי בחירתכם וטעמכם האישי בקלות יחסית, מה שמקנה לו יתרון נוסף וחשוב. אפשרות נוספת ואטרקטיבית שלא מעט בוחרים בה היא עולם מעקות המתכת, בין אם מדובר בפלדה מגלוונת, ברזל או אלומיניום.


הפרופיל הרזה יותר של סורגיו, מאפשר למעקות המתכת להיטמע בנוף היטב, ובנוסף גם ניתן לעצבם בפרזולים ואלמנטים דקורטיביים מעניינים, בהתאמה לטעם האישי ולסגנון של הבית.


אופציה פחות מוכרת אך ייחודית ויוקרתית במיוחד, טמונה במעקות החוץ מזכוכית, אשר יוצרים רושם בל יימחה, ובה בעת מאפשרים נראות מקסימלית של הנוף החובק את הבית.


כשאתם בוחרים מעקה חוץ, תוכלו לערוך סקיצה של מראה הבית בצירוף המעקות, ולקחת בחשבון את שילוב הגוונים, הסגנונות והצורות הנוצרות בקוו האדריכלי החיצוני.


שימו לב שמעקה חוץ יכול, במקרים מסוימים, להיראות נהדר כשהוא בולט ומוסיף עניין, צבע ייחודי, פרזול יוצא דופן או חומר גלם בלתי רגיל, כשבמקרים אחרים דווקא היטמעותו בנוף תהיה המחמיאה ביותר לביתכם.

 

בחירת דלת כניסה שתשרה רושם ראשוני נכון


אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני, ודלת הכניסה לבית מהווה את אחד הפריטים שמשפיעים יותר מכל על האווירה והתחושה של כל מי שנכנס בו, בין אם מדובר בדייריו או באורחים.


מובן, שקיים גם ההיבט הבטיחותי, ודלת הכניסה שלכם צריכה קודם כל להגן על ביתכם מפני פורצים ולהפריד כיאה בין המרחב החיצוני למבצרכם.


מי שאינו מעוניין להתפשר על הבטיחות שמקנה דלת פלדה, ישמח וודאי לדעת כי כיום ניתן להשיג דלתות פלדה מחופות בעץ או מעוטרות באמצעות הלחמת צורות פיסוליות שונות מברזל.


אמצעי נוסף ומרכזי לשדרוג עיצובה של דלת הכניסה, בין אם עשויה מפלדה, מעץ או מחומר אחר, הנה השקעה בידית מעוצבת ומרשימה.


גם דלתות עץ גושני ומאסיבי יכולות ליצור תחושה קלאסית ורושם יוקרתי ככרטיס הביקור הראשוני של דירתכם.


אפשרות נוספת ויצירתית, טמונה בבחירת הגוונים, כשדלת כניסה ייחודית בגוונים לא קונבנציונאליים כדוגמת בורדו מלכותי, טורקיז עומק, ירוק אלגנטי או כחול מרענן יכולה להפיח רוח חדשה בנראות הבית.


עם זאת, ניתן בהחלט ולעתים מתאים ומחמיא ביותר, ללכת דווקא על דלת לבנה בסגנון נקי ומודרני, המשתלבת באופן שקט עם קירות הבית שסביבה.


טרנד נוסף המביא אלינו את הסטייל האירופי, הנו עיצוב בלגי לדלת הכניסה, בשילוב עם פרופילים המחלקים אותה לאזורי חלונות במידות שקיפות שונות וחלקים אטומים.


בכל סגנון בו תבחרו, ואשר מבטא את טעמכם האישי באופן הולם – אל תשכחו לוודא את התאמתו הנכונה למראה הכולל של ביתכם, הן באדריכלות החיצוניות והן בעיצובו הפנימי.

 

לסיכום


שלא תבינו אותנו לא נכון – מעקות ודלתות זה לא הכל, אבל הם מהווים בהחלט אלמנטים דומיננטיים, שבחירתם הנכונה משמעותית למראה נפלא והרמוני של הבית כולו.


אז רגע לפני שאתם בוחרים דלת כניסה ומעקות לביתכם החדש או המתחדש – שקלו את מגוון האפשרויות שעומדות בפניכם "מחוץ לקופסא" ושימו לב היטב להתאמה המחמיאה לשפה העיצובית הכוללת בדירה.המאמר באדיבות

תגובות