פרויקטים חדשים בתל אביב

בשנים האחרונות הדירות בתל אביב הפכו ליקרות ביותר ביחס לשאר הנכסים המוצעים בארץ עד שהאוכלוסייה הצעירה איננה מסוגלת לעמוד בהוצאות הרכישה.

נדל"ן בתל אביב של היום

מחקרים אחרונים שהתפרסמו בנושאי נדל"ן בתל אביב מצביעים על עלייה משמעותית בשכבת הגיל הממוצע של רוכשי דירות בעיר תל אביב אשר עומד כיום על 47. מרבית הדיירים הצעירים מתגוררים בדרום תל אביב, המשפחות הצעירות מרוכזות בעיקר בשכונות הצפוניות ובמרכז העיר ציבור רוכשי הדירות נמנה עם אוכלוסיות בוגרות בגיל 46. חברות המשווקות פרויקטים חדשים בעיר תל אביב מעידות על כך שגיל רוכשי הדירות בתל אביב של היום גבוה בכ- 9 שנים להבדיל מגיל רוכשי הדירות בתל אביב של שנות השבעים.

עלויות פרויקטים חדשים בתל אביב

מחקרים אלו התמקדו במחירי עסקאות של 400 פרויקטים חדשים שנקנו במהלך השנתיים האחרונות בתל אביב החל מפרויקטים סטנדרטים שהופצו לציבור הרחב וכלה בפרויקטים יוקרתיים. לדברי בכירים בתחום נתונים אלו מהווים תוצאה ישירה של עלייה משמעותית בחירי הדירות בעיר תל אביב בשנים האחרונות. לפי נתונים שפרסם משרד השיכון, מחירי דירות בנות ארבעה חדרים בעיר עומדים על כ- 2.3 מיליון שקלים בממוצע. פלח רחב מציבור הזוגות הצעירים אינם מסוגלים לעמוד בסכומים אלו לאור מגבלות המשכנתאות.

דירות להשכרה בתל אביב

בשנים האחרונות אנו עדים לקולות רבים היוצאים נגד בנייה חדשה של פרויקטי יוקרה בעיר תל אביב עקב הקושי שהם יוצרים בקרב אוכלוסיות צעירות יותר להתמודד עם המחירים החדשים המאפיינים את הדיור בעיר. כך קורה שאנשים מעדיפים להשכיר דירות לתקופות ארוכות טווח במקום להתמודד עם הוצאות בלתי נתפסות. לצד שוק מכירת ורכישת דירות בתל אביב, ישנו גם את הפן של דירות להשכרה בעיר הפונה בעיקר לציבור הסטודנטים והרווקים בעיר.

גם כאן המחירים גבוהים במיוחד ונעים סביב 5000 שקלים לדירת שני חדרים סטנדרטית. מציאת נכס להשכרה בתל אביב יכול להיות פשוט ומשתלם הרבה יותר לצד סיוע ממשרד תיווך מקצועי המתמחה בענף השכירות בתל אביב.

תגובות