חשיבות תכנון אדריכלי ועיצוב הפנים לתוצאה הרמונית

הבית זהו המקום בו ה"אני" האמתי שלנו, וכל מה שמייצג אותנו באים לידי ביטוי. מסיבה חשובה זו, כשאנו באים לתכנן את הבית הפרטי שלנו חשוב שהתכנון האדריכלי ועיצוב פנים הבית ילכו יד ביד. תכנון אדריכלי אינו רק חישוב הגדלים של החדרים בבית ומיקומן או תכנית אינסטלציה ותשתיות טובה. בשביל תכנון אדריכלי מקצועי ואיכותי חשוב לקחת בחשבון את כל הדברים הקטנים בבית, גם אלו שלכאורה נראים לא חשובים מספיק, בכדי להשפיע על אופי החיים בבית. 

 

תכנון אחיד של עיצוב הבית ותכנית אדריכלית איכותית תביא לתוצאה של יופי הרמוני ביתי. דברים רבים יכולים להשפיע ולקלקל את התוצאה ההרמונית ולא ניתן להקל בהם ראש. דוגמה לכך הנה שילוב צבעים נכון- מה הצבע שישלוט באופן כללי בבית? ואיך מתאימים אותו בצורה הטובה ביותר לרהיטים לקירות האחרים למטבח ולחדר המגורים. לחובבי הצבתכנון אדריכלי לבית פרטי

עים הכהים  אפשר לשלב צבעים בהירים במינון נכון ולהכניס אלמנטים נועזים, ולאנשים המעדיפים צבע נקי וחלק, אפשר לשלב צבעי פסטל רגועים יותר. העיקר שלא יהיה צבע שאין לו קשר בבית. תכנון החלונות טוב חשוב גם הוא לתוצאה הרמונית- איפה כדאי למקם את החלונות, מה יהיה גודלם וכמה מהם עדיף להתקין- הדבר משתנה בין אנשים האוהבים בית מואר ככל שניתן לבין אנשים המעדיפים הצללה קרירה. החומרים מהן עשויות מסגרות החלונות צריכות גם הם להתאים לסגנון הלקוח, אפשר לעשות אותם מאלומיניום או דווקא מעץ. דוגמה אחרונה הנה ריהוט הבית- גודל הבית ישפיע על גודל הריהוט שנרצה להכניס ועל הכמות. לחללים גדולים נעדיף לא להכניס רהיטים קטנים שישאירו הרבה מקום ויגרמו לתחושה של ריק ולחללים הקטנים יחסית, נעדיף לא להעמיס ברהיטים גם אם הם קטנים, בכדי לא ליצור תחושת צפיפות.

 

 

 עם התחשבות בטעמו הייחודי של הלקוח, שהוא זה שאמור לקבוע את התכנון והעיצוב, החיים בבית ביום יום מחייבים להביא גם לתכנון אדריכלי של נוחות מרבית עבור הלקוח, תוך התחשבות בצרכים שלו. אמנם עיצוב הבית מתייחס רק לפנים הבית, אך אדריכל בתים טוב יביא גם לתוצאה הרמונית עם השטח החיצוני של הבית הכולל פיתוח סביבתי, תכנון שבילי כניסה, מדרגות, תכנון הניקוזים והשיפועים, הביוב ועוד. הדבר רלוונטי במיוחד עבור תכנון בתים פרטיים. תכנית משולבת ואחידה של תכנון אדריכלי ועיצוב הבית יביאו לתוצאה שתבטא בצורה הטובה ביותר את האישיות והייחודיות של הלקוח ויגשימו לו את בית חלומותיו. 

המאמר באדיבות

תגובות