מדוע לאטום בקיץ ולא בחורף

מדוע לאטום בקיץ ולא בחורף

 

כשמדברים על איטום גגות אנו חושבים מיד על גג דולף שיש לסדר ולתקן או רוח שנושבת מהגג בימי החורף הקרים. אין אנו חושבים על מדוע לאטום בקיץ ולא בחורף. ישנן כמה סיבות חשובות, מדוע יש לעבור את האיטום בקיץ ולא בחורף. ראשית גם בימי הקיץ, האיטום מקל על החום. כאשר הגג אטום היטב והוא נאטם בחומרי איטום שמיועדים גם לשמירה על הטמפרטורה הקרירה בבית, חיסכון באנרגיה וכדומה, גם בגלל האיטום. חללים שלא יהיו אטומים הלכה, תחממו המון בקיץ, במיוחד שאנו חיים במדינה חמה מאוד ברוב חודשי השנה, למעט כמה חודשים ספורים שבהם יורדים גשמים.

 

כאשר יורדים גשמים, קשה יהיה לחומרי האיטום להיתפס על הגג ולכן, הסיבה העיקרית לביצוע ובדיקת האיטום בקיץ, היא הרטיבות והכשלים שעשויים להיות באיטום עצמו, בגלל הרטיבות. כאשר למשל נגלה כשל או שישנה נזילה מנקודה מסוימת בגג, יש להמתין להפוגה בימי הגשם, על מנת להצליח ולתקן את המקום הנוזל בגג.

 

דאגו לבדיקת הגג כבר בקיץ לפני בוא הגשמים

 

מדוע לאטום בקיץ ולא בחורף

כל אדם אחראי, מכיר בעובדה כי תחזוקה של בית נכונה, היא הכרחית. זו הסיבה שבכל קיץ, כאשר העונה מגיעה כמעט לסיומה, יש לעלות כל הגג ולבדוק את האיטום. וועדי בתים עושים זאת בדרך כלל ומתחזקים היטב את הבניין על כל תשתיותיו. מי שסובל מבעיות בגג, יהיו הדיירים שגרים בקומה האחרונה של בניין מגורים, אך עם זאת, חבות התשלום על האיטום בגג, חלה על כל דיירי הבניין שווה בשווה.

 

כל ומחה איטום, יבדוק את הגג ויחליט, אם הגיע הזמן לחדש את האיטום, או להתאים גם את חומרי האיטום, כך שיוכלו להיתפס. למשל אם קיים זיפות, יריעות ביטומניות יכולות להתאים ולהקנות עבורכם את האיטום המושלם שבאמצעותו יהיה לכם שקט של שנים רבות.

 

לחסוך הוצאות באנרגיה על מזגן באמצעות איטום בקיץ

 

יש כאלה שאפילו מקדימים את בדיקת האיטום והאיטום עצמו, לתחילת הקיץ. כולנו יודעים, כי חשבון החשמל, הוא הוצאה מהותית בכל משק בית, במיוחד בימי הקיץ שאין אנו יכולים לתפקד ללא מזגנים. פעולה של איטום הגג בתחילת הקיץ או אפילו בימי האביב, כאשר אנו בטוחים כי כבר לא ירדו גשמים, עשויה לחסוך מאתנו הרבה כסף.

 

יש לשאול לגבי סוגי האיטום כבר בתקופה של הקיץ או קצת לפניה, להתייעץ עם כמה חברות איטום מובילות שיש להן וותק של שנים רבות ולשקול כמה הצעות מחיר שתקבלו. גם ייעוץ של חומרי האיטום, עשוי להועיל לכם, כך שתבינו כבר בהתחלה, עם איזה חומר איטום יש לאטום את גג ביתכם.

 

 

תגובות