איך בנויה יריעה ביטומנית

איך בנויה יריעה ביטומנית

 

יריעות ביטומניות, הן יריעות מעולות , אשר באמצעותן אוטמים גגות, קירות ורצפות. ניתן למצוא סוגים שונים של יריעות אלה. ראשית, המשטח שעליו תונחנה היריעות, יהיה חייב להיות משטח ישר הן נמתחות ויכולות לכסות שטח גדול. לבטח שאלתם, כיצד בנויה יריעה ביטומנית ולאיזה סוג איטום היא מתאימה, אז יריעה זו, עשויה מחומר סינטטי שמופק מתעשיית הדלק. הביטומן נוצר מתהליך של זיקוק נפט. הביטומן הופך לזפת, מתחמם והופך מנוזלי למוצק או לצמיגי, כאשר הוא מגיע לטמפרטורת החדר. הביטומן מועשר בחומרים פולימרים ועובר תהליך נישוב שמוזרמות בו בועות אוויר בטמפרטורות גבוהות, מה שמקנה את התכונות הדרושות לאיטום גגות.

 

העובי של יריעה ביטומנית, מגיע ל- 4 מ"מ, הרוחב של היריעה הינו מטר אחד ומשקל היריעה הינו 4 ק"ג עבור מ"ר אחד.  יריעות אלה, מגיעות בגליל והן מולחמות האחת לשנייה בכדי שיהיה איטום מושלם ומדויק. היות ולא כל חומר איטום, יכול להתאים לסוג האיטום הקיים על הגג. מי שהגג שלו זופת בזפת , יוכל לאטום עם יריעות ביטומניות או שמי שכבר יש לו איטום עם יריעות אלה, יוכל לחדש אותן, כאשר יש בלאי, תיקון או לבצע איטום מחדש.

 

סוגים שונים ונוספים של יריעואיך בנויה יריעה ביטומניתת ביטומניות

 

ניתן למצוא בשוק, יריעות ביטומניות שמתאימות לכל מיני סוגים של משטחים, יש יריעות להלחמה, כגון יריעות פוליפז, פוליפלסט ועוד וכן, יריעות ביטומניות להדבקה עצמית עבור משטחים שהם דקים יותר, כגון גגות פח, אסבסט ועוד. ניתן למצוא יריעות ביטומניות שאינן מיועדות לאיטום גגות בלבד, כי אם יריעות שמשמשות לעבודת תשתית כמו כבישי אספלט וגשרים.

 

יש להקפיד על אחסנה נכונה של גלילים אלה של יריעות ביטומניות ולהניחן במקום מוצל בלבד על מנת שלא ייפגעו. חשוב לא להניח את הגלילים האחד על השני, היות ופעולה זו, תגרום להן לנזק. יש לקחת בחשבון את השיפועים בגג, בזמן ההתקנה של היריעות הביטומניות. כאשר קיימים שיפועים, יש לחתוך את היריעות בדומה למבנה רעפים ולהניח אותן האחת על השנייה.

 

עבודות נוספות שניתן לבצע באמצעות יריעות ביטומניות

 

לפעמים, התקנים שונים כגון דודי שמש ומזגנים, דורשים חיתוך של יריעות, כך שלא ייפגע כושר האיטום של הגג באמצעות הנחת מתקנים אלה. יש להתייעץ רק עם מומחה איטום שמבצע התקנה של יריעות ביטומניות. יש לדעת, כי האחריות הניתנת על חמרי איטום כגון יריעות ביטומניות, הינה 10 שנים. אז אם לא ידעתם איך בנויה יריעה ביטומנית, כבר תוכלו לעשר שהיא חומר האיטום החזק ביותר והאמין מבין שאר חומרי האיטום הקיימים בשוק.

 

תגובות