עיצוב משרדים

עיצוב משרדיםישנם אנשים שחושבים שאין צורך בעיצוב משרדים, פשוט שמים כמה כיסאות, שולחנות עם עמדת מחשב וארונות לאחסון מסמכים. לא… ממש לא!  מהו בעצם משרד? משרד הוא סביבת עבודה בה העובדים נמצאים שעות רבות במהלך היום, זמן בו עליהם לעשות את עבודתם תוך כדי שיתוף פעולה הרמוני עם הקולגות למשרד – זהו צורך עסקי. כמו כן משרדים רבים מאחרים לקוחות ושותפים עסקיים לצורך קבלת החלטות על שיתופי פעולה וסגירת עסקאות. אלו הם הדברים הבסיסיים של משרד, כמובן שישנו שוני בהתאם לאופי העיסוק של המשרד. אך מטרת העל של עיצוב משרדים נועדה לאפשר לעובדים לעשות את עבודתם בצורה הטובה ביותר. זוהי מטרת העל וכל פעולות העיצוב אשר נעשות נועדו לתמוך במטרה זו.

המאפיינים העיצובים של המשרד
ברור שלכל משרד יש את המאפיינים והצרכים הייחודיים שלו, זוהי בעצם הסיבה מדוע על פרויקט צריך עיצוב פנים. אך אם נשים לרגע בצד את ההבדלים בין עיצובמשרדים נוכל להגדיר את המאפיינים בצורה הבאה. כל משרד צריך עיצוב המאפשר לעובדיו, השוהים במקום שעות רבות, להרגיש בנוח. זו חייבת להיות סביבהנעימה עבור כולם כי מבחינת השעות הרבות המשרד הוא בהחלט הבית השני והקולגות איתם אנו באים במגע יום יומי הם כמו משפחה שנייה. עיצוב משרדים צריךלענות על הצרכים הפרקטים של עבודת הצוות אך לא לשכוח שזוהי חייבת להיות סביבה מזמינה ונעימה אשר כיף להגיע אליה בבוקר. עיצוב נעים משפר אתהמוטיבציה של העובדים ואף יכול לתרום לחיזוק שיתוף הפעולה בין העובדים, דבר שכל בעל עסק מבין את חשיבותו. בעזרת עיצוב משרדים חכם אתם יכולים לחזקאת הקשר בין העובדים לעסק ולמותג. השקעה בעיצוב משרדים היא בבחינת השקעה בעובדים, השקעה בסביבת העבדה שלהם.

במקביל, המשרד הוא גם הפנים של העסק. משרד מעוצב ומסודר משדר מסר מקצועי המשתקף בצורה ברורה בעיני הלקוחות ובעלי העניין המבקרים במשרד. מסיבהזו במקרים רבים יש צורך בפינות המתנה נעימות, חדרי ישיבות ופגישות ועמדות לסגירת עסקאות. כמו שסביבת המשרד צריכה להיות נעימה ואסתטית עבורהעובדים, צריך לחשוב גם על לקוחות המשרד. אם יש צורך לחכות, פינת ההמתנה או חדר ההמתנה חייבם להיות נוחים, אתם לא רוצים שהלקוחות המחכים יכנסולפגישה כאשר הם חסרי סבלנות.

תאורה – חלק בלתי נפרד מעיצוב משרדים
כאשר אתם חושבים על עיצוב משרדים אתם בדרך כלל חושבים על צבע הקירות, סוג הריהוטים ומיקומם ואולי גם אלמנטים דקורטיביים במשרד. הרבה פעמיםאנשים חושבים שתאורה ועיצוב הם שני דברים נפרדים, אך האמת שהתאורה היא כלי עיצובי חשוב מאוד וחייבים לקחת בחשבון את נושא התאורה בעיצוב המשרד.התאורה עונה על צורך פרקטי אך היא משמשת גם להדגיש אלמנטים עיצוביים והיא משפיעה רבות על התחושה והאווירה במשרד. מלבד השימושיים העיצוביים ישלקחת בחשבון את סוג התאורה וכיצד היא משפיעה על מי ששוהה בחלל שעות רבות – ישנם מחקרים פסיכולוגיים המזהים קשר בין אור חזק לבין מצב רוח חיובי וזהמה שאתם רוצים במשרד.

עיצוב משרדים בהתאמה אישית
למרות המאפיינים הדומים, כפי שהסברנו, בין המשרדים השונים, לכל משרד יש את הייחוד שלו. בדיוק כפי שלכל עסק יש את הבידול העסקי שלו המתבטאבשירותיו ובמוצריו, כך גם הבידול העסקי חייב לבוא לידי ביטוי בעיצוב המשרד. לצורך הדוגמה, אם המשרד שלכם מציע שירותים ברמה גבוהה, הלקוחות שלכםמצפים לראות סביבה עיצובית ברמה גבוהה. עיצוב המשרד נושא איתו מסר שיווקי.

המאמר באדיבות

 • רנסנס דיזיין בע"מ
 • קליק לחיוג: 0547729322
 • טלפון:
  0547729322הצג
 • כתובת:
  סטפן צוייג 18
 • אתר:
  הצג

תגובות