5 פרמטרים לעצוב משרד שמשפיע על מעורבות העובדים

כשהפניה אל "טלנטים" (עובדים מוכשרים) והניסיון לשמור על נאמנותם למקום העבודה, נהייה אחד הנושאים החמים בתעשייה, ועיסוק של לא מעט מקומות עבודה כיום, הצלחנו לציין ולהגדיר  לעצמנו את 5 הפרמטרים החשובים לנו בעיצוב המשרד. 5 פרמטרים שהוכיחו שהכי כדאי לשלב אותם בכל פרויקט של תכנון עיצוב משרדים.

מַעֲרָך התכנון Layout

משרדים רבים מאמצים סביבת עבודה פתוחה, גמישה ורב תכליתית. הם מגישים מדי יום, כמו בתפריט, "הצעת הגשה של ישיבה, בתת מודע. העובדים יכולים לבחור באופן אוטומטי מה יעבוד עבורם באותו יום. עובד מע
ורב יכול להתענג על הבחירה הזמינה; איפה לשבת, אם לעבוד בחלל הציבורי ובאופן "פומבי" או באופן פרטי. העובד יכול לבחור את מידת הקרבה הפיזית לעמיתיו לעבודה, אפילו ראשי לבחור את סוג הטקסטיל והחומר של שולחן או כיסא עליהם יעבוד, וכל בחירה כזאת מרגישה טוב, מעצימה. תחושה טובה של להיות מטופל כמבוגר מדגישה את תחושת האמון שמגיעה מההנהלה למעלה לעובד למטה.

שיתוף ועבודת צוות  Collaboration      

שיתוף פעולה מקרי מצוין ליצירת רעיונות יצירתיים. בשטחי מעבר ייעודיים, יש לתכנן ולעצב חלל מזמין נוח ומסוגנן שמאפשר את אותם רגעי "הפיצוח" ו "ההברקה" ('אאוריקה!" ) ורעיונות  טובים, שנולדים בכל רגע, בכל מקום במשרד. אם אתה כמנהל רוצה את באז של האנשים סביבך, אתה יכול לבחור לשבת ליד אזור הקפה, או ה- chill-out . לחלופין, למה לא תמצא לעצמך "תא ישיבה" (booth) שקט לשיחה מעניינת 1 על–1 עם עמית להצית רעיונות יצירתיים. הנקודה היא שאין יום שזהה לקודמו, כך ניתן לאפשר לעובדים את הבחירה מתי ועם מי הם רוצים לפגוש ולשתף פעולה.

צֶבַע

מחקרים מדעיים הראו כי אפשר לנצל את הצבע למקסם את הפרודוקטיביות. Taskworld עשה מחקר על האופן שבו כל צבע משפיע על מעורבות העבודה שלנו:

כחול – צבע יציב ומרגיע הידוע אוניברסלית כמאפשר פריון וכמסייע בריכוז ירוק – הדומה לטבע, מאפשר יעילות וטוב לאלו שעובדים שעות ארוכות לבן – למרות שנראה כמו צבע נקי, יכול גם להיראות סטרילי, קליני ומבודד ולכן מומלץ לעשות בו שימוש מינימלי צהוב – הוא טרי, אנרגטי, מגרה יצירתיות ומקדם אופטימיות אדום – מעורר, תשוקה, רגש ונראה כצבע פעיל שמגביר את קצב הלב ואת זרימת הדם חדשנות –  Innovation

כיום יש מגוון פרטי רהוט יצירתי ואינסופי לסביבות עבודה. מגוון תאי ישיבה (ביתנים) למפגש בסביבות העבודה שמרוהטות בתפיסות עיצוביות חדשניות כגון "כיסאות שקט", בעלי דפנות וגב גבוה שמאפשרים להתרכז, ספות גומחה כדי להתאים את סגנון השיחה ולהפוך אותה לאינטימית יותר, לעומת ישיבה אחד מול השני, משני עבריו של שולחן הכתיבה שחוצץ . מחיצות מלוחות קיר המאפשרים אינטראקציה אך גם יודעות לייצר פרטיות, שולחנות ישיבה/עמידה שמאפשרים רווחה פיזית, תאים אקוסטיים נעימים ומרחבים פרטיים ומבודדים שמעוצבים כמערות גומחות ובתי עץ.  סביבת העבודה, המשרד המעוצב צריך לעורר את העובדים, ולדרבן אותם, והם מצדם יחזירו בכך שיממשו את הפוטנציאל שגלום בהם.

בית

ידוע שלעתים קרובות אנו מבלים יותר זמן בעבודה מאשר בבית עם יקירינו. הצלחת להפוך את המשרד לשלוחה של הבית ואתה בחצי הדרך ליצירת כוח עבודה מגויס ומעורב (Engaged). עולה ש 47% מהאנשים מחפשים מקום עבודה חדש באופן פעיל,  יציינו שזה בעיקר בגלל התרבות הארגונית, ולכן תרבות חברה טובה, מהנה, עם התחשבות ואכפתיות היא הצעד הראשון לגרום לאנשים להרגיש בנוח בסביבת העבודה.

אין ספק ששימור עובדים יכול לקבל פוש רציני בעזרת עיצוב המשרד. 90% מהמנהלים מציינים ששמירה על עובדים חדשים בארגון שלהם היא בעיה אמתית. לא פלא ש HR שמשאבי אנוש, עשויים למצוא את עצמם עם קביים בגיוס. למעשה, נמצא כי פרסום של אותה משרה שהביא ל 156 קורות חיים לפני שנתיים,  מביא לאחרונה מעל 8,000 פניות. אם אתה רוצה עובדים בריאים, ערניים ומעורבים, אז המעסיקים צריכים להשקיע בגישה הוליסטית להישאר המנצחים במלחמה על הכישרונות והעילויים.

T+R studio

המאמר באדיבות

  • T+R Studio
  • קליק לחיוג: 050-7797904
  • טלפון:
    050-7797904
  • כתובת:
    אלוף דוד 177, רמת חן
  • אתר:

תגובות