מיקומם של מתקני תצוגה כחלק מהחשיבה והתכנון הראשוני

מתקני תצוגה ואביזרי מסחור חזותי הם המוצרים המשלמים של כל פרויקט אדריכלי עסקי הכולל בתוכו חללים ללקוחות ולמבקרים,. פרויקטים כאלה כוללים עיצוב ותכנון, אולם תצוגה, חדר המתנה, חנות, משרד בו יש קבלת קהל, מרכז שירות, מוזיאון, מוסד ממשלתי או רשות, בית חולים ומרפאה, ולמעשה כמעט כל חלל ציבורי.

אדריכל אשר אחראי על פרויקט מסוג זה. מומלץ כי ידע היטב את מגוון מוצרי המסחור החזותי הזמינים ללקוח. בקיאותו של האדריכל במוצרים משלימים אלו של הפרויקט הינה תוספת של ערך  שהאדריכל נותן ללקוחו ומסייעת הן ללקוח והן לאדריכל להחליט מראש היכן לשים את אותם אביזרי מסחור חזותי הכרחיים (או אופציונאליים) לפעילותו השוטפת של העסק.

הצבה של אותם מתקני תצוגה כלאחר יד וללא תכנון מוקדם יכולה לפגוע בעיצוב הסופי של הפרויקט ולגרוע מהחוויה האסטטית ומחוויית השימוש עליהן האדריכל אמון.

חשוב שמיקום מתקני התצוגה לא יתבצע לאחר סיום העבודה וסיום המבנה.
ועל דרך החיוב: מיקומם של מתקני התצוגה צריך להיות חלק מהחשיבה והתכנון הראשוני של הפרויקט.

מתקני תצוגה ומסחור חזותי עיקריים הינם:

מתקני תצוגה משולבי טאבלט - אלו יכולים להגיע במגוון עיצובים, פאנל על קיר, מתקן על סטנד, או עמדת מידע ממיקומם של מתקני תצוגה כחלק מהחשיבה והתכנון הראשוניעוצבת, וגם על שולחן קבלה.

סטנדים לקטלוגים - לרוב אלו ממוקמים בכניסה לחלל כך שהלקוח ייקח את הקטלוג בכניסה לחלל או ביציאה ממנו. אלו יכולים להיות צמודים לקיר, או כסטנדים לרצפה.

סטנדים לפרסום - בהם העסק מציג את המוצר או השירות שלנו בצורה ויזואלית. אלו יכולים להיות במגוון גדלים תלויים על הקיר, כסטנדים לרצפה, ניידים או קבועים.

עמדות קיוסק - עמדות אלה דורשות ממקבל השירות להזין נתונים או לחפש נתונים ולכן הלקוח יעמוד לידן בעת קבלת המידע או השירות. וזהו שיקול עבור האדריכל במיקום העמדה.

מיתוג למסכים - המסך יכול להיות חלק מהעיצוב הכללי של האדריכל. והוא יכול לשלב את הצבעים והאלמנטים העיצובים שבחר במיתוג המסך.

Retail Kit  - פלטפורמה של מוצרים שכוללת  את המודולים ליצירת סביבה שמציגה את המותג, והמוצרים ומעבירה מסרים שמעודדים רכישה.


לקסאי עיצוב מודוארי בע"מ ניסיון רב בעיצוב ותכנון מגוון מוצאי מסחורי חזותי. נשמח לעזור ולסייע.

בברכה,

טל כדורי,
מנכ"ל קסאי עיצוב מודולרי בע"מ

המאמר באדיבות

תגובות