זה הקטן גדול יהיה? - חלק 4

הדברים שאנחנו מכניסים לחדר משפיעים גם הם כמובן על תחושת המחרב שבו. חשוב שהחפצים שמכניסים לחדר יתאימו בגודלם לגודל החדר. ולא רק החפצים, אלה גם הדוגמאות שעליהם, למשל דוגמה על טפט או על שטיח. במקרה של חדר קטן דוגמה חזקה ובולטת מדי תגרום לו להרגיש עוד יותר קטן.

כמות החפצים גם היא משמעותית. אם נכניס לחדר קטן יותר מדי דברים לא רק שהם יחסמו את מרחב התנועה, הם גם יתנו תחושה שהחדר קטן יותר ממה שהוא. גם בסטיילינג נקפיד לא להעמיס מדי ולהגביל את עצמנו רק לדבריםזה הקטן גדול יהיה? - חלק 4 בעלי המשמעות הגדולה ביותר עבורנו, אלה שחשוב לנו ביותר להציג. כל שאר החפצים יכולים בשקט להיות מוסתרים מאחורי דלתות ארון סגור.

אופי החפצים יכול גם להשפיע על תחושת המרחב בחדר קטן. שולחנות זכוכית למשל מאווררים את החלל. כיוון שהם שקופים העין ממשיכה הלאה אל מעבר אליהם ולא חשה כל כך בתחושת עומס או צפיפות. טריק אחר הוא בחירת פנלים די גבוהים שזהים לרצפה. אנחנו  נראה אותם מעבר לרהיטים השקופים וזליגת הצבע מהרצפה אל הקיר תתן תחושה שהרצפה בעצם גדולה ממה שהיא. אם לא נרצה רהיט מזכוכית אפשר להשיג אפקט דומה באמצעות רהיט מרחף. גם הוא משאיר מקום לעין להמשיך לאורך הרצפה שנעלמת מתחתיו בעודו מסתיר את גבול החדר עצמו.

בכל חדר יתאימו דברים אחרים ושיטות אחרות על מנת להשיג את האווירה הנעימה והנוחה שרצויה לנו ואת הזרימה המיטבית בחדר. במאמרים האחרונים שהעליתי יש הרבה רעיונות ואפשרויות שמתוכם נוכל לבחור בבואנו לארגן ולעצב חדר קטן.

המאמר באדיבות

 • תמר קלינברגר
 • קליק לחיוג: 0545408009
 • טלפון:
  0545408009הצג
 • כתובת:
  הוד השרון
 • אתר:
  הצג

תגובות