למה לי שטיח משי?

למה לי שטיח משי?שטיחי משי הם דבר קסום. יש בו משהו, במשי, מן עדינות ויוקרה שאין בשטיח מסוג רגיל. שטיח משי הוא אלגנטי וקלאסי ועל כן יכול להשתלב במגוון סגנונות עיצוביים בין אם הם קלאסיים או מודרניים. הוא נעים למגע ומזמין אותנו להשתרע עליו.

אז הנה כמה פרטים פרקטיים בנוגע לשטיחי משי: שטיחי משי מיוצרים בעבודת יד. הקצוות שלהם בהירים יותר בצד אחד וכהים יותר בצד השני, מה שיוצר מצב שבו השטיח יכול להראות כאילו צבעיו משתנים כשמסתכלים עליו מכוונים שונים.

תחזוק שטיחי משי:
על אף המראה העדין שטיחי משי הם למעשה עמידים וקלים לתחזוק. על מנת לשמור על נקיונם יש רק לשאוב אותם, אפילו עד פעם בחצי שנה, והשטיח נראה נפלא. יש להקפיד ולסיים את השאיבה מהצד הבהיר של השטיח כדי שלכלוך לא ידחף לתוך הבסיס שלו. במקרה של כתם על השטיח יש לספוג את מה שנשפך באמצעות סמרטוט או נייר חסר צבע ואם צריך ניתן לאחר מכן לשטוף את מקום. כל שנתיים שלוש רצוי לעשות לשטיח ניקוי מקצועי. כאן חשוב לדעת שאין לכבס שטיחי משי במכונה שמסתובבת ואין לעשות ניקוי יבש. כדאי לפנות למנקה שטיחים מקצועי ולידע אותו שמדובר בשטיח משי עבודת יד וכן לבדוק את עמידות הצבעים לפני שטיפה. כשהשטיח נקי זה הזמן לתקן פגמים שנוצרו בו מפני שאז ניתן לראות אותם בצורה הטובה ביותר. פס קיפול שנוצר בשטיח שעמד מקופל לאורך זמן אינו פגם. הוא יעלם עם הזמן לאחר פרישת השטיח. ניתן לזרז את התהליך על ידי מספר פעולות פשוטות: גלגול השטיח מהצד הכהה והשארתו כך למשך כשבוע, ניגוב הפס עם סמרטוט רטוב למשך כמה דקות או קיפול השטיח בכוון ההפוך לכמה דקות.

ומה עוד כדאי שתדעו
מי מאיתנו שרוצה להשיג אפקט ותחושה דומים בתקציב יותר צנוע יכול לקנות שטיחי ויסקוזה. ישנם סוגים שונים של שטיחי ויסקוזה, ביניהם גם כאלה שמדמים את שטיחי המשי. בניגוד לשטיחי המשי אלו שטיחים שמיוצרים במכונה. כמו שטיחי המשי אין שום בעיה לנקות אותם, אפילו בסמרטוט לח. הצפיפות של קצוותיהם גבוהה, מה שמאפשר דוגמאות מורכבות והם זולים יחסית.   חשוב: אם בחרתם לקנות שטיח משי דאגו לעשות זאת ממקור אמין ולבדוק את התווית, שלא ימכרו לכם שטיח ויסקוזה במחיר מופרז במקום.

המאמר באדיבות

 • תמר קלינברגר
 • קליק לחיוג: 0545408009
 • טלפון:
  0545408009הצג
 • כתובת:
  הוד השרון
 • אתר:
  הצג

תגובות