בניה ירוקה - זה העתיד שלנו

בניה ירוקה - זה העתיד שלנובניה ירוקה היא בניה ידידותית לסביבה כולה. היא מעודדת חיסכון במשאבים, כגון מים וחשמל וכמו כן מעודדת מיחזור פסולת, שימוש בתחבורה ציבורית ומעלה בכמה וכמה רמות את תנאי המחיה של אלו שמשתמשים בה.

כפי שאני רואה את זה - אדריכלות ירוקה  - אדריכלות בר קיימא אינה רק הזכות של הדיירים אלא באיזשהו אופן היא גם חובתם משום שהיא המזור לבעיות רבות שהתעוררו בחיי היום יום שלנו.
אדריכלות בר קיימא הינה סוג חדש של בניה המרכז את כל הפתרונות הכי יעילים למניעת פליטת מזהמים ושיפור רציני מאוד ברמת החיים, מבלי לגרוע באיכותם. בבניינים רבים ברחבי הארץ שנהרסו במסגרת פינוי בינוי או תמ"א 38 התקבלה באופם חוזר ההחלטה לבנות מחדש אך ורק עם בנייה ירוקה. לא בכדי בחרו הדיירים בבנייה זו, וכפי הנראה בעתיד - ממשלות וגופי שלטון אף יעודדו בעצמם שימוש בבניה שכזו.

אדריכלות ירוקה שמה סוף לפליטת המזהמים.
המזהם הראשי כשמדובר בבנייה הוא כמובן גז החממה. הגז נפלט מבטון וככל שהבטון יותר זמן על הקרקע, הסיכוי שלו לפלוט גזי חממה - גבוה יותר. שימוש בחומרים ידידותיים כדוגמת עץ וגבס - חוסך בפליטת גזי חממה, מה שמעיד כי אדריכלות ירוקה אינה גורעת מאיכותו של הבית. כיום - אפשר לראות יותר ויותר את הבניה הירוקה והנכונה לאורך כל הארץ.

אדריכלות ירוקה מיושמת גם בתוך הבית - שימוש בתאורת פלורסנט במקום ליבון ובברזי מים חסכוניים, דבר שחוסך עשרות ולעיתים מאות שקלים מהחשבונות החודשיים, כך שהבחירה באריכלות בר קיימא הינה הבחירה הנכונה, החכמה, החסכונית והבריאה יותר עבור הסביבה כולה.

המאמר באדיבות

תגובות