המוצא שלווה בביתו - הוא המאושר באדם

המוצא שלווה בביתו - הוא המאושר באדםלפני כמה ימים דיברתי עם לקוח והמילה בית עלתה לא מעט בשיחה. בית בית בית. מכירים את זה שאתם אומרים מילה הרבה פעמים והיא מאבדת מהמשמעות שלה?

אז מה זה בית באמת?

במובן הכי בסיסי והכי שטחי - הבית מספק לנו מחסה מפני פגעי מזג האוויר, מפני פולשים זרים - בין אם בני אדם או בין אם בעלי חיים.
מבחינה קצת יותר עמוקה ורגשית, הבית מהווה עבורנו את מקום המבטחים שלנו ועל זה נאמר - "ביתו של האדם הוא מבצרו".
אז האם לכל מקום אנחנו קוראים בית? 
לאורך ההיסטוריה - האדריכלות ועיצוב הפנים הושפעו מאומנות, אופנה, פילוסופיה וכמובן דת אשר שלטו באותה תקופה.
בימינו אנו, נושא הדיור הוא נושא רגיש אשר גרר את העולם כולו לסחרור כלכלי ורגשי.
למרות שעבור רובנו, קנייה ושיפוץ הבית הוא צעד כלכלי משמעותי - אנו מושפעים יותר מהצד הרגשי ופועלים על פיהו. אם כן, הנה כמה טיפים ריאליסטים שיוכלו לעזור ולסייע לכם בתהליך מורכב שכזה:
דבר ראשון - החליטו מה אתם רוצים לעשות: הרחבה (היתרי בניה), שיפוץ כללי של הבית, שבירת קירות, החלפת ריצופים וכו'. ככל שץהיו יותר מפוטים - כך יקטן טווח הטעויות.
דבר שני וסופר חשוב זה להצטייד באנשי מקצוע טובים שילוו אתכם במהלך הדרך. עשו לעצמכם טובה - קחו כמה דקות. תגללו, תכנסו לפייסבוק, תשאלו ותבקשו המלצות רשיונות, תמונות וכדומה.
לאחר שעשיתם את שיעורי הבית שלכם, קבעו פגישה עם איש המקצוע ובדקו האם יש ביניכם כימיה. מאחר שמדובר, כאמור באיש מקצוע שעומדללוות אתכם במשך תקופה לא מבוטלת - חשוב שהתקשורת ביניכם תהיה נעימה ומסונכרנת. אינטראקציה טובה בין איש המקצוע ללקוח היא לא ק ההרגשה הנוחה לשאול שאלות ולהתייעץ אלא גם התרגום המעשי של האדריכל את בקשותיו של הלקוח.
וכעת, משסיימתם לעשות את כל עבודת המחקר שלכם והנכם עומדים בפני השינוי המיוחל, כל שנותר לי הוא לאחל לכם שתגשימו את אשר חפצתם ודמיינתם בעיני רוחכם.

אשמח לעמוד לרשותכם בתהליך מורכב שכזה.
ליצירת קשר ולקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות, התקשרו לטלפון 052-6706039.
מירב מרלי אדריכלות ועיצוב פנים.

המאמר באדיבות

תגובות