מאלי אקספרס ועד זארה הום - סיפורה של דירה

מאלי אקספרס ועד זארה הום - סיפורה של דירה
בעלת הדירה, שני גואטה, היא מעצבת פנים והנדסאית אדריכלות במקצועה ושותפה של מעצבת הפנים, תהילה כהן בסטודיו S.T design לעיצוב פנים. כאשר שני ומתן קנו את הדירה, מבעד להזנחה והחללים הקטנים מיד ראו בה פוטנציאל להפוך אותה לבית חם, נעים ומפנק עם אופציה לחלל פתוח, רחב ומזמין. מטרת השיפוץ הייתה לחדש את הבית שיהיה מקום שכייף לגור בו ויתאים לצרכיהם כזוג צעיר.

הדיירים: שני (מעצבת הפנים המוכשרת שלנו) ובעלה מתן גואטה
המקום: קריית אונו
השטח: 75 מ"ר
עיצוב פנים: תהילה כהן ושני גואטה - S.T design

הדרך למציאת רכישות במחירים כמה שיותר שפויים אך עדיין איכותיים הצריכה מאתנו מחקר מעמיק ומקיף על חנויות, ספקים וחומרים. לא פסחנו על שום אזור בארץ, מצפון ועד דרום. כולל חיסכון ע"י רכישת מוצרים מספקים איכותיים העובדים בחברת האינטרנט הסינית אלי אקספרס. אין ספק שלרכוש מוצרים מחו"ל זה אינו תהליך פשוט אבל כאשר יש מספיק ידע והבנה למי לפנות ההחלטות נעשות פחות מאיימות.

המטבח מוכיח כי אפשר למצוא איזון בין יוקרתי לבין זול אך איכותי לא פחות. השיש היה האלמנט המרכזי במטבח בעל אופי עיצובי חזק ולכן היה עלינו להשקיע בשיש דקטון חומר יוקרתי ולא מתפשר. השיש מצא שפה משותפת והרמונית עם ברז מיקסר אלגנטי שחור מאט בהזמנה ויבוא מהאתר אלי אקספרס.

חדר הרחצה תוכנן להיות חלל אלגנטי ונקי, היות והחדר היה כה קטן היה עלינו לתכננו בצורה קומפקטית וחכמה. המראה הנקי והמעניין של חדר האמבטיה לא הגיע ממגוון צבעים, אלא שילוב מעודן של מרקמים וצורות. המקלחון עוצב בגימור מנימליסטי, עיצוב בלגי מפלדה שחורה מצא שפה אחידה ולא מתפשרת עם מוט המקלחת וברז הקירי בכיור שגם הם הוזמנו ביבוא מהאתר אלי אקספרס.

עיצוב חכם הוא כזה שמשקיע את הכסף במקומות הנכונים. איפה שאפשר ורצוי חוסכים אך על איכות לא מתפשרים, באמצעות איזון בין רכישות יקרות לכאלו הזולות משמעותית אפשר להישאר במסגרת התקציב. הקו העיצובי של הדירה הוא מודרני עם נגיעות של וינטג' שמקנה אווירה חמימה לדירה. פלטת הצבעים מאופקת, ובעיקרה מורכבת מכחולים ואפורים, בשביל להכניס נגיעות צבע הוספנו צבע חמרה אדמדם. פלטת הצבעים העדינה ממשיכה למטבח הנמצא בחלל משותף עם הסלון, משום שהמטבח הפך לחלק מהחלל הכללי בחרנו צבע ניטרלי אפור ירקרק להיות צבע הארונות, כזה שלא תופס את כל התשומת לב ובו זמנית נותן את הבמה ללוח השיש.

ההחלטה העיצובית הברורה בבית הייתה לשלב איפה שניתן שחור, בבית הזה אין פחד משחור והוא נמצא כמעט בכל חלל בבית. בין אם הוא מביא את הדרמה בחדרי הרחצה כנגד הלבן או בנגיעות במטבח ובסלון. השחור הפך לחוט המקשר בין כל חללי הבית והכניס עניין לכל פינה. אלמנט חוזר בין אם הוא צבע או צורה או כל דבר אחר, יכול לקשור את כל עיצוב הבית יחד ולהפוך את השפה העיצובית של הבית ליותר קוהרנטית.

שני ומתן הם זוג שמאוד אוהב לארח, לבשל ולפנק את האורחים שלהם ופינת האוכל היא פונקציה מאוד מרכזית וחשובה בחלל ולכן היא הגורם המקשר בין המטבח לסלון ומייצרת קשר עין תמידי בין החללים השונים. היא משרתת את כל סוגי האירוח, כולל זווית לצפייה בטלוויזיה לאוהבי אכילה בזמן צפייה. גם במטבח, בסלון ובפינת האוכל אפשר להרגיש את השפה המשותפת בין החומרים השונים, הריהוט והאקססוריז שחלקם יוצרו בעיצוב והזמנה אישית, וחלקם נקנו ברשתות הפשוטות. כדוגמאת השולחן בפינת האוכל שעשוי מעץ בהיר שנקנה מאיקאה לעומת הספות שעוצבו במיוחד עבור הדירה בהזמנה אישית. גופי התאורה בכל החללים נקנו מהאתר אלי אקספרס ואילו פריטי ריהוט משלימים נקנו מחנויות יוקרה כמו זארה הום ומחנות במסגרת נסיעה של שני ובעלה לליסבון בשם Area.

בתור מעצבות אנחנו מאוד פרפקציוניסטיות, וכשמדובר בעיצוב עבורנו, במקרה זה עבור שני ובעלה, נכנס הקושי בצורך להתפשר הרבה מהפעמים. הפרויקט הזה מאוד נוגע וקרוב לליבנו וכל התפשרות שהייתה בדרך, הייתה מלווה בהמון מחשבה על מה כדאי להתפשר ועל מה לא. אין ספק שאיכות היא אחד מהקריטריונים שלא מתפשרים עליהם, איכות ופרקטיות קודמים לכל.

למדנו כי עיצוב מנימליסטי הוא לעיתים זול יותר, כיוון שכמות רכישת הפריטים קטנה משמעותית, אך הוא גם יכול להיות יקר יותר, כי הוא מצריך דיוק ושלמות של כל פרט.

רשימת ספקים חלקית  
קבלן שיפוצים - איברהים עודה פרטי נגרות (מטבח וארונות חדר רחצה) - אמגד מרדאוי
איש השיש - דורון יוספוביץ' - נוף כרמל קרמיקה
תאורה וברזים - AliExpress 
פרקט - חזי חלואי
אקססוריז - Ikea, Zara Home, Area
צילום אדריכלות - תמיר רוגובסקי Tamir Rogowski   

המאמר באדיבות

 • S.T design
 • קליק לחיוג: 0535318911
 • טלפון:
  0535318911הצג
 • כתובת:
  חולון, אריה שנקר 14
 • אתר:
  הצג

תגובות