כיצד מבצעים עבודות תשתית למבני ציבור?

מבני ציבור - בתי ספר, גני ילדים, מרכזים קהילתיים, מרפאות, בתי כנסת ועוד - מתאפיינים בדרך כלל בשטח גדול ובנוסף אלו הם מקומות שמגיעים אליהם בני אדם רבים. בהתאם, הקמתם מחייבת תשתית איכותית במיוחד שנשענת על תכנון קפדני וביצוע ללא רבב. דגש חשוב נוסף במקרים רבים הוא ביצוע עבודות התשתית הנדרשות לא רק באיכות הגבוהה ביותר אלא גם במהירות, כדי שהפגיעה בשגרת החיים של תושבי האזור תהיה מועטה ככל האפשר.

ציוד מתקדם, ניסיון עשיר

לצורך ביצוע עבודות התשתית השונות במסגרת הקמת מבנים ציבוריים, ישנו צורך בציוד מכני הנדסי מגוון. חברת אמצ שמש מצוידת בדחפורים, שופלים, טרקטורים וכלים נוספים מהמתקדמים ביותר שיש כיום.

הדחפורים (שמוכרים גם בשם בולדוזרים) משמשים להכשרת השטח, יישור פני הקרקע והידוקה. בנוסף, מאפשר הבולדוזר לסלק מהשטח מכשולים שונים כולל בולדרים. השופלים (שמוכרים גם בשמות בובקאט או מחפרון) מבצעים את עבודות העפר היותר קטנות שבהן נדרש דיוק מרבי. בין השאר, לוקח השופל חלק בהנחת התשתיות החיוניות למבני הציבור - קווי מים, רשת חשמל, חיבור למערכת הביוב, תקשורת ועוד. ציוד הכרחי נוסף הוא משאיות לפינוי עפר ופסולת.

על-מנת להפיק את מלוא התועלת מכל הכלים הנ"ל, נדרש גם ניסיון עשיר בביצוע עבודות תשתית מורכבות ובקנה מידה גדול יחסית.

בדיקות יסודיות

עוד לפני התחלת עבודות התשתית עצמן, חובה לבצע בדיקות מוקדמות יסודיות. בין השאר נבחנות התשתיות שעל פני הקרקע וגם אלה שמתחת לפני השטח, ונעשית אנליזה מפורטת של הקרקע. על בסיס האינפורמציה המתקבלת מהבדיקות אפשר לתכנן את הפרויקט באופן מיטבי - כך שגם לא ייגרם נזק לתשתיות חשובות, גם לא יצוצו בעיות לא צפויות תוך כדי עבודות וגם התוצאה תהיה בטוחה לחלוטין ועומדת בכל התקנים המחמירים ביותר.

במסגרת שלב זה ומתוך המחויבות למקסימום בטיחות, מוקדשת תשומת לב גם לגידור מתחם העבודות ומניעת גישה ממי שאין לו מה לחפש בשטח ועלול להיפגע.

גישה נוחה לכולם וחנייה

פעולה חשובה מאוד נוספת היא הכשרת דרכי הגישה אל מבנה הציבור - כדי שכל האוכלוסייה שהמבנה אמור לשרת אותה תוכל להגיע אליו בקלות ובנוחות, כולל בעלי מוגבלויות. לצורך הבטחת גישה, נעזרת אמצ שמש בכלים נוספים ובהם מגרדת, מפלסת ומכבש אספלט.

עוד סוגיה מהותית בנוגע להגעת הציבור אל המבנה היא חנייה. בחלק מהמקרים יבוצע חניון תת קרקעי שבאופן טבעי הופך את הפרויקט למורכב במיוחד, ובמקרים אחרים ייסלל מגרש חנייה מעל פני הקרקע. 

עבודה מסביב לשעון

מאפיין מובהק אחר של עבודות תשתית למבני ציבור הוא לוחות הזמנים. סיבה אחת לצורך להשלים את העבודות במהירות רבה ככל האפשר היא כאמור הרצון לצמצם את הפגיעה בשגרת החיים של התושבים באזור, וסיבה שנייה היא השאיפה של אנשי הציבור שיזמו את הבנייה להציג הישגים מידיים (ובפרט כשמעורבים בפרויקט פוליטיקאים).

בהתאם, בחלק מהפרויקטים מהסוג הנ"ל מתקינה אמצ שמש בשטח מערכות תאורה שמאפשרות עבודה מסביב לשעון כולל בלילות.

חפשו אותנו בלינקדאין

המאמר באדיבות

 • אמצ שמש 1990 בע"מ
 • קליק לחיוג: 04-6379999
 • טלפון:
  04-6379999הצג
 • כתובת:
  ת.ד. 1441, פרדס חנה כרכור
 • אתר:
  הצג

תגובות