למה צריך מארגן לפרויקטים של התחדשות עירונית?

בשנים האחרונות, נכנס לתחום ההתחדשות העירונית שחקן חדש: חברות לליווי דייירים וקידום פרויקטים של התחדשות עירונית מטעם הדיירים.

אחת החברות המובילות בתחום היא קבוצת בראשית. החברה מלווה את הדיירים בכל השלבים בתהליך, החל משלב ההתאגדות הראשונית של הדיירים ועד לסוף שנת הבדק.

חברות ליווי דיירים וקידום פרויקטים של התחדשות עירונית נקראות לעיתים גם מינהלת. חשוב לציין כי בשוק היום פועלות מינהלות ציבוריות (בדרך כלל מופעלות על-ידי הרשות המקומית) לצד מינהלות פרטיות (שמופעלות על-ידי חברה פרטית).

מדוע קיים צורך בחברות ליווי דיריים וקידום פרויקטים?

מבחינת הדיירים: אם בעבר הדיירים היו מתקשרים ישירות מול יזם, חותמים מולו הסכם על נון-שופ לשנה ומחכים להצעה מסודרת, הרי שהיום המצב השתנה מן הקצה אל הקצה. הדיירים מבינים שהכח נמצא אצלם ורוצים להשוות הצעות ממספר יזמים, טרם נבחר היזם המתאים ביותר.

אם לא די בכך, בשנים האחרונות השוק הוצף במספר רב של חאפריםלמה צריך מארגן לפרויקטים של התחדשות עירונית? חסרי ניסיון, ידע ואיתנות פיננסית, אשר מתדפקים על דלתות הבניינים ומחתימים דיירים על חוזים דרקוניים, לעיתים תוך רישום הערת אזהרה בטאבו על הנכסים ותוך פיזור הבטחות שווא לדיירים הקיימים. הכאוס בתחום אף הוביל לחקיקה שמטרתה הסדרת המצב הקיים.

מבחינת היזמים: היזמים מקבלים עשרות פניות מדיירים ומתווכים ולא מסוגלים לבדוק את הבניינים לעומק או להתנהל מול עומס הפניות. בדיוק כאן נכנסת לתמונה חברה לליווי דייירים וקידום פרויקטים של התחדשות עירונית מטעם הדיירים.
התפקיד של החברה המנהלת מתחיל עוד בשלב הראשוני של איגוד הדיירים. החברה דואגת לאסוף את הדיירים, ולנהל תהליך של בחירת נציגות לבניין. לאחר שהדיירים מאוגדים ונבחרה נציגות, המנהלת פועלת להכנת מכרז יזמים.

המכרז נכתב יחד עם הדיירים ומכיל את כל הדרישות והבקשות של הדיירים. כל התהליך מתנהל בשקיפות מלאה וכך נמנעת תופעת הסחטנות. המכרז נשלח למספר רב של יזמים והצעות מתחילות להתקבל. המינהלת והדיירים מסננים את ההצעות שמתקבלות ומשאירים את הרלוונטיות ביותר עבור הדיירים. ההצעה הרלוונטית ביותר היא לאו דוקא זו שבה הדיירים מקבלים את מקסימום התמורה. בודקים איתנות פיננסית, ניסיון ועוד.

קבוצת בראשית, כחברה לליווי דיירים וניהול פרויקטים, פועלת לענות על הצורך הן של הדיירים להוביל את התהליך בצורה מקצועית מול היזמים, והן של היזמים להתנהל מול גורם מקצועי.

קבוצת בראשית הינה חברה פרטית המתמחה בליווי דיירים וניהול פרויקטים של התחדשות עירונית מסוג תמ"א 38/1 (חיזוק ותוספת), תמ"א 38/2 (הריסה ובנייה) או פינוי בינוי.

לבירור וייעוץ חינם, האם הבניין שלכם מתאים לתמ"א / פינוי בינוי צרו קשר עוד היום בהודעה פרטית, בטלפון: 03-3741354 או במייל [email protected]


המאמר באדיבות

תגובות