פורום גינון - עיצוב ותחזוקת גינות

יש לכם שאלות בנוגע לגינה, תחזוקת גינה, התאמת צמחים, התמודדות עם מזיקים?
זה המקום להתייעץ עם מיטב בעלי המקצוע וחברי פורום חובבי גינון כמותכם בנושאים כמו התאמת צמחים, משטחים, סוגי אדמה, תחזוקת גינות, מציאת גננים, המלצות וכל הקשור לגינות פרטיות וציבוריות.
תנאי השימוש בפורום
הודעה חדשה

זיהוי צמח ירק או פרי לפי עלים

סלה 14.07 (21:39)
שלום
מישהו מזהה את הצמח הזה לפי עליו. כניראה ירק או פרי מזרעים שזרעתיזיהוי צמח ירק או פרי לפי עלים
הוסף תגובה קישור ישיר

זיהוי הצמח

יעקב 12.09 (12:07)
היי, נראה לי שזה עץ צפצפה
הוסף תגובה

פיקוס הודי...

עדי טורצקי 30.10 (21:25)
פיקוס הודי
הוסף תגובה

שורש טפיל

Dan 11.07 (22:50)
יש לי בגינה מספר עציצים שנראה שיש בהם מן שורש טפיל, האדמה מלאה בשורשים עדינים, שלא קשורים לשום צמח.
נראה כאילו אלו רק שורשים שגדלים ומתחרים על המים והמזון עם הצמח.
מישהו יודע איך לטפל בזה?
תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

בנית מודל לעבודת גמר ביניים

אדם 11.07 (12:27)
מעונין בקבלת שרות לבנית מודל לעבודת גמר ביניים.
האם תוכלו להמליץ לי על מישהוא/יא מסביבת הרצליה ... ?בנית מודל לעבודת גמר ביניים
הוסף תגובה קישור ישיר

בניית מערכת השקיה אוטומטית

נאור דרעי 8.07 (13:07)
היי אשמח לעזרה לבחירת מערכת השקייה אוטומטית יעילה,
יש לאמא שלי גינה עם שמחולקת כך: שורה אחת באורך של כ5 מטר עם 2 עצי פרי בקצוות (לימון סיני ותפוז סיני) , בניהם פרחים רב עונתיים. ממול ישנם כ 4 עציצים של צמחים. בין שני השורות נמצא הברז מים כך שכנראה צריך שני יציאות (לא מומחה גדול), אשמח אם להמליץ לי על מערכת יעילה ולא יקרה שאוכל להרכיב לבד.

תודה רבה!
הוסף תגובה קישור ישיר

עצי נוי בגינה להסתרת בנין שמעבר לכביש

מאיר 13.06 (18:39)
שלום רב,

אני מעוניין לשתול בגינת ביתי מספר עצים לצורך הסתרה מהבניין שנמצא מעבר לכביש.

ראיתי אצל חבר עצי דק פרי שיכולים להתאים מאוד מבחינות רבות ובעיקר צמיחתם המהירה. הבעיה היחידה היא שהבנתי שהם מאוד מלכלכים.

בעיקרון אני מחפש עץ שיתן צל מגובה 1.5 מטר פלוס מינוס ויצמח לגובה של 3 מטרים, צומח מהר ולא יקר.

אשמח לקבל הצעות נוספות
תודה..
הוסף תגובה קישור ישיר

מזיק לבן מתפשט בקצב מסחרר על פיקוס

נועם 12.06 (11:30)
יש לי פיקוס יחסית צעיר בגינה שהתחיל להיות לו מעין מזיק שנראה כמו אבקה או קמח אבל כשמסתכלים מקרוב רואים שזה חי עם מלא רגליים או שערות זה ממש מתפשט מהר וממלא את העץ וקצת עבר לאחד מעצי הפרי שליד. מה זה ואיך מטפלים בזה?
הוסף תגובה קישור ישיר

עץ זית חולה

גיל 12.06 (08:59)
שלום,
יש לי בגינה עץ זית בוגר שהחל להתייבש בחלקו ובמקביל החלו להופיע גידולים על הענפים שלו (ניתן לראות בתמונה המצורפת).
אשמח לעזרה על אופן הטיפול.

תודה,
גילעץ זית חולה
הוסף תגובה קישור ישיר

אם העץ התייבש תשים לב לקרקע,

שמוליק 19.02 (14:48)
אם העץ יבש אני חושב שכדאי לשים לב לקרקע אולי יש משהו שחוסם את זמית המים, אולי הנחת שם משהו, בתמונה לא ניתן לראות את הקרקע אבל הסיבה העיקרית בגלל עצים מתיביים היא חוסר מים.

www.shmulgarden.com
הוסף תגובה

אבני טוף למסירה

לימור 10.06 (18:58)
לאחר שיפוץ בגינה (בהרצליה) נותרו ברשותנו כ-100 ק"ג אבני כיסוי קטנות (תמונה מצורפת).
למסירה לכל המעוניין. אבני טוף למסירה
הוסף תגובה קישור ישיר

מאיפה בארץ?

אדם 24.04 (11:31)
היי לימור, מאיפה ניתן לאסוף?

אחלה יום
הוסף תגובה

הרצליה. ...

לימור 11.06 (22:30)
הרצליה.
הוסף תגובה

רחוק לי, תודה (: (ל"ת)

אדם 12.06 (11:27)
הוסף תגובה

האם רלוונטי עוד?

מיקי 21.11 (23:23)
מתי ניתן לאסוף?
הוסף תגובה

עץ פקאן

מיה 12.05 (14:07)
יש לי עץ פקאן בן כ7 שנים, והוא הוציא שנה שעברה והשנה מעין פירות קטנים , מצורף תמונה, האם ככה אמור להיות , ובעתעיד יהיו פקאניםעץ פקאן
הוסף תגובה קישור ישיר

זיהוי עשב שוטה בדשא וטיפול

אלי 11.05 (11:47)
שלום,

בדשא שלי צומח עשב שוטה שמתרכז באזור מסויים בדשא.
אודה לעזרתכם כיצד לטפל בו?זיהוי עשב שוטה בדשא וטיפול
הוסף תגובה קישור ישיר

איך לשתול ולקבל שיח מרווה גדול

אביב פלד 1.05 (14:45)
למטרה בריאותית חשובה ברמה קריטית, אני מנסה לגדל שיחי מרווה. קניתי עציצי מרווה שבכל עציץ יש 3 שתילים, ושורשי 3 השתילים מסובכים בין עצמם. השתילה היא באיזור לא מיושב ליד ירושלים, כי אין לי מקום מתאים ליד הבית.
שתלתי עציץ כזה בסוף מרץ והשתיל נשאר עד כה באותו גודל. אינני יודע מה הסיבה, ואני מנסה לשתול עוד.
1. האם אולי זה שיש 3 שתילים מחוברים יחד זה מפריע לגדילה? ואם זה נכון, דרוש אולי לקנות עציץ שבו רק שתיל אחד?
2. אני חייב לצרוך מזה כמות לא מעטה (מינימום 10 ג' עלים ליום, ועדיף 20 ג' ומעלה), וזה דורש שיח מספיק גדול שיוכל להחזיר כמות זו גם בחורף (בשיח קטן תוך זמן קצר העלים נגמרים לי). אילו עוד דברים עלי לדעת כדי שהשתילה תעלה יפה - שיגדלו שיחים עשירים בענפים ועלים?
תודה מאוד.
הוסף תגובה קישור ישיר

חרמש מוטורי

בועז 29.04 (10:53)
אהלן , אני גנן ומתלבט בין חרמש מוטורי של סטיל דגם 120R לבין כל היפנים : אקו , הוסקוורנה , קוואסקי .

איזה חברה מהם הכי מומלצת ואם יש דגם שווה ערך בכוח שלו ובאמינות לסטיל ?
תודה רבה
הוסף תגובה קישור ישיר

מקסי פלורל

יעל 26.04 (18:34)
שלום רב,
רציתי לשאול לגבי שכני ם צמודים שקנו מספר שקים של מקסי פלורל לגינתם , האם יש בעייה מבחינת שחרור חומרים לאוויר , לאורך כמה זמן? והאם יש חשש לגבי אישה בהריון? שאלה נוספת אלו חומרים קיימים בהרכב זה? האם זה נקרא דישון כימי?שקראתי שאינו בריא.
תודה,
בברכה, יעל
הוסף תגובה קישור ישיר

משתלות בשרון

משתלת ורד השרון 28.03 (23:48)
משתלה בשרון משתלה פתוחה בשבת הנותנת מגוון שירותים במקצועיות ועם נסיון של למעלה מ40 שנה
משתלת ורד השרון

www.youtub...CHUurEPKJQ
הוסף תגובה קישור ישיר

עצי דקל גבוהים

ציון 26.03 (09:55)
יש לנו מספר עצי דקל "קוקוס" גבוהים מאוד כך שמה שאנחנו נהנים מהעץ זה רק הגזעים..השאלה היא איך ניתן להפוך את הגזעים למראה מלבב יותר?
הוסף תגובה קישור ישיר

עלי העץ יבשים תמיד

איריס 23.03 (17:39)
עלי העץ יבשים מאוד לאורך כל השנה שמנו דישון ומים אך הבעיה לא נפתרה אשמח לתשובה
הוסף תגובה קישור ישיר

מזיקים בבזיליקום

תומר 20.03 (19:16)
שלום,

אני צריך עזרה בזיהוי וטיפול בעיה בבזיליקום, לאחרונה ראיתי הרבה סימנים שחורים על הבזיליקום ושהעלים עם חורים... הורדתי את העלים וזרקתי אותם עכשיו לאחרונה ראיתי עוד תופעה וצירפתי לפה תמונות...איך אני פותר את בעיית המזיקים?מזיקים בבזיליקום
הוסף תגובה קישור ישיר

גודל כד לצמח יוקה

יעקב בן חורין 17.03 (20:32)
מה הגודל הדרוש לצמח יוקה קוטר פתח ועומק
הוסף תגובה קישור ישיר

אני מתלבט בין 2 קורסי גינון

קורסי גינון - מה עדי 17.03 (14:01)
1. קורס של ארגון לגננות ולנוף
gardening....%D7%9F.pdf

2. קורס של שלף
www.shelef...%AA-2017-8

האם מישהו עשה ויכול להמליץ?
הוסף תגובה קישור ישיר

האם אפשר לשתול צמח באדמה שמלאה בשורשים של צמח אחר

צחי 11.03 (15:22)
לא מזמן עקרתי שיבה שהייתה שם ממספר סיבות.
האם אני יכול לשתול צמח אחר באדמה שהשורשים של השיבה עדיין נמצאים? האם אפשר לשתול צמח באדמה שמלאה בשורשים של צמח אחר
הוסף תגובה קישור ישיר

כתמים לבנים בגינה

מאיה 28.02 (21:17)
כבר מספר חודשים שאני נתקלת בתופעה שקוראת אצלי בגינה על העציצים והיא כתמים לבנים על האדמה. האם מישהו יודע איך אוכל לטפל בתופעה זו ולמה היא מופיעה?
הוסף תגובה קישור ישיר

לדעתי זה מלח

קורסי גינון - מה עדי 17.03 (14:14)
זה בדרום?
עד כמה שידוע לי בדרם ישנן קרקעות לס מליחות, שהמלח עולה לאחר ההשקייה, לכן נצפים כתמים צבנים מסביב לטפטפות.

לא יודע האם צריך לטפל בזה ואיך.
הוסף תגובה

עצי פרי בקיץ

לינוי 26.02 (22:13)
רוצה לשתול עצי פרי שיחזיקו לאורך זמן ויניבו פירות בעונת הקיץ אילו עצים מומלץ לי לשתול?
הוסף תגובה קישור ישיר

המלצה חמה לחברת אבן

amitlevi8 25.02 (14:57)
עשינו חידוש לגינה ואחרי חיפושים רבים מצאנו חברת אבן מעולה. השירות היה מעולה והעובדים היו מקצוענים! המחירים היו מהטובים שמצאנו..
קוראים להם גן האבן, מצרף את הקישור..
בהצלחה!
gan-even.com
you only live once
הוסף תגובה קישור ישיר

מניעת פטריות רעילות בדשא

אוראל 24.02 (21:14)
בחצר של הבית שלי קיים מתחם דשא גדול ובתקופה האחרונה גדלות בו פטריות רעילות.
כיצד אוכל למנוע את זה במהירות?
הוסף תגובה קישור ישיר

הרחקת חרקים מהגינה

לירון 16.02 (12:29)
בתקופה האחרונה החלה תופעה של חרקים ברחשים ומעופפים רבים בגינה שלי כיצד אוכל להרחיק אותם בדרך הכי פחות מזיקה?
הוסף תגובה קישור ישיר