פורום גינון - עיצוב ותחזוקת גינות

יש לכם שאלות בנוגע לגינה, תחזוקת גינה, התאמת צמחים, התמודדות עם מזיקים?
זה המקום להתייעץ עם מיטב בעלי המקצוע וחברי פורום חובבי גינון כמותכם בנושאים כמו התאמת צמחים, משטחים, סוגי אדמה, תחזוקת גינות, מציאת גננים, המלצות וכל הקשור לגינות פרטיות וציבוריות.
תנאי השימוש בפורום
הודעה חדשה

שתילת בוהיניה מגוונת

אבי 4.12 (19:04)
שלום,
שתלתי בוהיניה מגוונת כ 70 ס'מ מ בריכת ביוב פלסטיק האם זה בסדר היות ואין לה שורשים אגרסיביים או שהדבר יהווה בעיה בעתיד.
הוסף תגובה קישור ישיר

מחפש משתלה שמוכרת רקפות

דניאל 1.12 (23:25)
היי, אני מחפש משתלה שמוכרת רקפות. קיבלתי המלצה מגנן על משתלת הדס ונכנסתי לבדוק. המחירים נראים זולים וסחורה יפה. מישהו מכיר? יכול להמליץ?

זה האתר אם זה עוזר
www.hadas.org.il/rakafot
הוסף תגובה קישור ישיר

ליקווידאמבר מפואר

ליעד 2.11 (10:56)
הי,
מעוניינים לקנות ולשתול את העץ הנ״ל בגינה בביתנו החדש שכעת בבנייה.
יש לנו שטח יפה עם ותנאים מתאימים.
מכירים משתלות שיש להן ?
בונים בצפון וכרגע גרים במרכז.
תודה רבה :)
הוסף תגובה קישור ישיר

קיר ירוק במרפסת

אביעד 29.10 (14:31)
מחפש פרחים לקיר ירוק במרפסת, אזור עם שמש בשעות מטעות, אשמח לתמונות והצעות
הוסף תגובה קישור ישיר

ריסוס עץ דקל

גאיה 20.10 (17:39)
יש לנו עץ דקל בבית החדש שקנינו והבנתי שיש צורך לרסס את העץ,
אשמח לפרטים על סוג הריסוס, עלויות, תדירות וכו'..
הוסף תגובה קישור ישיר

גנן בתל אביב והסביבה

מרים 16.10 (23:27)
טוב אז ככה, גנן בתל אביב מקצועי ואמין מגיע לתת שירות מעולה ללקוחות פרטיים ועסקיים. גננים בתל אביב יניחו מרבדי דשא ודשא סינתטי עבורכם. גנן מומלץ בתל אביב מתכנן לכם את כל מערכות ההשקיה הממוחשבות לגינה שלכם.
תוכלו למצוא פרטים בסרטון הבא: www.youtub...TYIur7Pb2M
כמו כן, גנן בתל אביב יקים בריכות נוי ויטפח לכם את הגינה בצורה הכי טובה שיש, וידאג לתחזוקה שוטפת שלה מדי שבוע. גנן תל אביב מתקין כל מערכות ההשקיה רגילות וגם ממוחשבות. מעניק עבודות גינון בתל אביב והסביבה באיכות שאינה מתפשרת. כנסו לערוץ של גנן בתל אביב אם אתם מחפשים גנן מקצועי בתל אביב www.youtub...CHQrJxxuSw
הוסף תגובה קישור ישיר

עץ זית

מורן 15.10 (10:18)
כמה שנים יחסית נדרש לעץ זית קטן לגדול וכיצד ניתן לזרז את התהליך?
הוסף תגובה קישור ישיר

עבודות גינון שוטפות

ערן 10.10 (18:18)
מחפש גנן לביצוע עבודות שוטפות בגינה באופן קבוע? אשמח להמלצות
הוסף תגובה קישור ישיר

שיח פסיפלורה

אלמוג 8.10 (20:01)
אני רוצה לשתול שיח פסיפלורה,
אשמח לקבל הנחיות כיצד לשתול אותו נכון כך שבעתיד יוכל להיות צמח מטפס על הגדר?
הוסף תגובה קישור ישיר

לימונית לואיזה

לימור 5.10 (17:33)
האם מומלץ לשתול לימונית ולואיזה באותו עציץ?
הוסף תגובה קישור ישיר

צמיחת דשא

רמי 3.10 (21:52)
מה ניתן לעשות על מנת לחזק את הצמיחה של הדשא,
ניסינו כל מה שאמרו לנו ועדיין הצמיחה איטית ומעטה 
הוסף תגובה קישור ישיר

עץ נוי לגינה

לירון 2.10 (10:36)
בוקר טוב!
מת לי עץ שסק בגינה ואנחנו מחפשים עץ שיחליף אותו. ההעדפה היא לעץ שייתן צל ושיוכל לחיות בשלום עם דשא והשקייה מרובה.
סימנתי בינתיים 2 זנים: שלטית מקומטת והומלנטוס צפצפתי. זוגתי רוצה צאלון נאה אבל הבנתי שהשורשים שלו יכולים לעלות מעל הדשא.
אשמח לדעות או הצעות לעצים נוספים.. מצרף תמונה של הגינה.
תודה רבהעץ נוי לגינה
הוסף תגובה קישור ישיר

מכסחת דשא

חנן 22.09 (17:04)
יש לי דשא חדש בשטח 80 מטר.

האם מכסחת ידנית מספיקה או שחייב מוטורית?

יש למשהו המלצה?
הוסף תגובה קישור ישיר

עץ תפוזים

לימור 18.09 (16:11)
אני רוצה לשתול עץ תפוזים בחצר,
לאחר כמה זמן אקצור את הפירות?
הוסף תגובה קישור ישיר

הדס

חיננית 16.09 (18:09)
קיבלנו מתנה צמח הדס בצורה עגולה,
אשמח לקבל טיפים כיצד לשמור על צורתו המקורית?
הוסף תגובה קישור ישיר

צמחיה מלאכותית

Elinor Shirel 14.09 (16:15)
הי
נכנס לי ג'וק לראש לעצב את הגינה החדשה שלנו בצמחייה מלאכותית, זה פחות התעסקות וטיפול מאשר בגינה רגילה, הבן זוג שלי חושב שהשתגעתי חח, אבל ראיתי בכל מיני אתרים שיש צמחיה מלאכותית שזה נראה ממש אמיתי , כמו כאן לדוגמא www.blue-g...al-plants/

מה אתם אומרים שווה לי להתעקש ? מפחדת הגינה שלנו מאוד גדולה ואם נעשה גינה אמיתית כל הטיפול יפול עלי
הוסף תגובה קישור ישיר

לימונית לואיזה ונענע

מאור 12.09 (11:40)
אני רוצה לשתול לימונית, לואיזה ונענע באדנית בבית, האם יש הגבלה בשתילה של כל הצמחים הללו יחד?
הוסף תגובה קישור ישיר

דשא סינטטי

חגי 4.09 (18:10)
איזה חומר מומלץ לשים מתחת לדשא סינטטי?
הוסף תגובה קישור ישיר

עבודה מהבית בקידום אורגני

אלעד 29.06 (11:38)
כסף באינטרנט בשיווק -
www.aptilworksfromhome.com
הוסף תגובה

ריסוס

מאיר 1.09 (20:14)
אני רוצה לרסס את הגינה אך יש לנו 2 כלבים בבית, מה ניתן לעשות על מנת לא לסכן אותם ולאפשר את הריסוס?
הוסף תגובה קישור ישיר

עגבניית שרי

אלינה 1.09 (16:01)
יש לי עציץ עגבניית שרי במרפסת והוא הוציא המון שלוחות. האם זה שורשים? ומה עליי לעשות? לכסות אותם עם קרקע? יש לציין שמאיזור השלוחות האלה יוצאים גם עלים צעירים. אשמח לעזרה...התמונה מצורפתעגבניית שרי
הוסף תגובה קישור ישיר

בחירת מזמרה ידנית

אביחי 30.08 (02:32)
שלום וברכה
אני רוצה לרכוש מזמרת 'תוכי' עם ידיות ארוכות ומתלבט איזו חברה לרכוש: גרנדנה, וולף או קורונה - שלושתם סביבות ה300 ש"ח - על מה כדאי ללכת?
תודה לעוזרים!
הוסף תגובה קישור ישיר

גנן במודיעין מכבים רעות

גנן במודיעין מכבים ר 29.08 (20:48)
גנן במודיעין מכבים רעות בעל נסיון רב בשנים מספק שירותי גינון לבתים פרטיים ולמוסדות. יטפל בגינתכם משלב התכנון עד ההקמה ולאחר מכן יתחזק אותה בנאמנות. גנן במודיעין מכבים רעות משלב חמרי גינון מגוונים: עץ, אדנים סלעים טוף ואבני נחל. בחירה של דשא סינטטי או טבעי. נתכנן ונקים מערכות השקייה ומערכות חשמל.
כל הפרטים ויצירת קשר בסרטון זה: www.youtub...KaC_4UdqO0
גנן במודיעין מכבים רעות זמין בכל עת.
הוסף תגובה קישור ישיר

תחזוק שוטף של גינה

סמואל 29.08 (19:06)
מה טווח העלויות שאמור לקחת גנן לטובת תחזוק שוטף של גינה בבניין?
הוסף תגובה קישור ישיר

איך מקימים גינה חסכונית במיים

גנן במודיעין 29.08 (18:08)
במאמר זה נלמד איך איך אנחנו מקימים גינת חלומות אבל חסכונית במיים.
אתייחס לחסכון במים ע"י בחירת הצמחים והגבלת שטחי המדשאות ושימוש בחיפויי קרקע. נאבחן את תנאי השטח,חשיפה לרוחות היכן יש אזורים מוצלים והיכן יש שמש מלאה.​
בדיקה וחקר של תנאי השטח תיתן לי כמעצב הגינה, כלים לבחירת הצמחיה המתאימה.
אתיחס לסביבה החיצונית של השטח איפה נרצה ליצר הסתרה ע"י צמחיה גבוהה ואיפה נרצה לראות מרחב.גנן מומלץ במודיעין מתמחה בהקמת גינה חסכונית במיים.
אחרי שאספנו את כל הנתונים אפשר לגשת לעבודה בשטח..
בהתחלה אצור את תכנית הפיתוח הכללית הכוללת את מערך השבילים בגן ואת המיקום המדוייק של כל אלמנט, פרגולות אזורים מרוצפים, ערוגות שתילה,מדשאה,בריכה וכו'.
לאחר שהגענו לתכנית הסופית אפשר לעצב את שאר הגן,תכנית צמחיה,מערך השקיה חסכוני ולפי תכנית הצמחיה המתוכננת,תכנית חשמל ופרטי הגינה מיוחדים.
גינון במודיעין והסביבה-היום חייבים גם להתייחס למחירי המים הגבוהים לכן
ככשמחירי המים עולים מדי כמה חודשים החלום של גינה פרטית ירוקה ושופעת פרחים נראית כבלתי אפשרית .
אנחנו בנטע גינון מאמינים שעם קצת מעוף ותכנון נכון אפשר להפוך כל גינה גדולה ככל שתיהיה לגינה שחלמתם עליה ללא צורך להשתעבד לעלויות המים הגבוהות ולתחזוקת גינה מסובכת.
אנחנו נתכנן את הגינה כך שתיהיה חסכונית במים על ידי מערכת השקייה ממוחשבת חכמה ומדויקת . בחירת הצמחים תיהיה בהתאם לתנאי השטח . נתכנן בגינתכם שטחים שיהיו מחופים בחומרים טבעיים כגון חלוקי נחל בגוונים וגדלים שונים , שבבי עץ , טוף , גרניט ונשתמש באלמנטים פיסוליים ליצירת עניין ועיצוב בגינה.
חיפוי שטחים מונע אידוי מוגבר של מים ומסייע לחסוך במים בגינה.
דשא סינטטי הוא תחליף טוב מאוד לדשא הטבעי זולל המים והאחזקה שלו נמוכה מאוד לעומת מרבדי הדשא הרגילים.

אך גם עם נבחר לגינתכם דשא טבעי חשוב להתאים את הזן הנכון והמתאים לכל גינה.
בכדי להוסיף צבע לגינה הפרטית אפשר להשתמש בצמחים רב שנתיים פורחים המצויים בשפע כבסיס לצמחייה ונדגיש אזורים מסוימים בפרחים עונתיים כדי להבליט אותם וכך נמנע ביזבוז מים נרחב ותחלופת צמחים תכופה.
גינה חסכונית במים היא בעצם חובה בארצנו השכונה ואנחנו גננים במודיעין,יודעים איך לתכנן ולהקים גינה חסכונית במים כך שגם אתם וגם האורחים שלכם ייהנו ממראה גינתכם בלי לפחד מחשבון המים החודשי .צרו איתנו קשר נשמח לקחת
חלק קמת הגינה החסכונית והפורחת שלכם .ליצירת קשר והתרשמות-youtu.be/P3rdChZKEDk
הוסף תגובה קישור ישיר

עץ זית

יובל 27.08 (15:36)
אילו תנאי מזג האוויר נדרשים לטובת גידול של עץ זית?
הוסף תגובה קישור ישיר