פורום גינון - עיצוב ותחזוקת גינות

יש לכם שאלות בנוגע לגינה, תחזוקת גינה, התאמת צמחים, התמודדות עם מזיקים?
זה המקום להתייעץ עם מיטב בעלי המקצוע וחברי פורום חובבי גינון כמותכם בנושאים כמו התאמת צמחים, משטחים, סוגי אדמה, תחזוקת גינות, מציאת גננים, המלצות וכל הקשור לגינות פרטיות וציבוריות.
תנאי השימוש בפורום
הודעה חדשה

צמחיה מלאכותית

Elinor Shirel 14.09 (16:15)
הי
נכנס לי ג'וק לראש לעצב את הגינה החדשה שלנו בצמחייה מלאכותית, זה פחות התעסקות וטיפול מאשר בגינה רגילה, הבן זוג שלי חושב שהשתגעתי חח, אבל ראיתי בכל מיני אתרים שיש צמחיה מלאכותית שזה נראה ממש אמיתי , כמו כאן לדוגמא www.blue-g...al-plants/

מה אתם אומרים שווה לי להתעקש ? מפחדת הגינה שלנו מאוד גדולה ואם נעשה גינה אמיתית כל הטיפול יפול עלי
הוסף תגובה קישור ישיר

לימונית לואיזה ונענע

מאור 12.09 (11:40)
אני רוצה לשתול לימונית, לואיזה ונענע באדנית בבית, האם יש הגבלה בשתילה של כל הצמחים הללו יחד?
הוסף תגובה קישור ישיר

דשא סינטטי

חגי 4.09 (18:10)
איזה חומר מומלץ לשים מתחת לדשא סינטטי?
הוסף תגובה קישור ישיר

עבודה מהבית בקידום אורגני

אלעד 29.06 (11:38)
כסף באינטרנט בשיווק -
www.aptilworksfromhome.com
הוסף תגובה

ריסוס

מאיר 1.09 (20:14)
אני רוצה לרסס את הגינה אך יש לנו 2 כלבים בבית, מה ניתן לעשות על מנת לא לסכן אותם ולאפשר את הריסוס?
הוסף תגובה קישור ישיר

עגבניית שרי

אלינה 1.09 (16:01)
יש לי עציץ עגבניית שרי במרפסת והוא הוציא המון שלוחות. האם זה שורשים? ומה עליי לעשות? לכסות אותם עם קרקע? יש לציין שמאיזור השלוחות האלה יוצאים גם עלים צעירים. אשמח לעזרה...התמונה מצורפתעגבניית שרי
הוסף תגובה קישור ישיר

בחירת מזמרה ידנית

אביחי 30.08 (02:32)
שלום וברכה
אני רוצה לרכוש מזמרת 'תוכי' עם ידיות ארוכות ומתלבט איזו חברה לרכוש: גרנדנה, וולף או קורונה - שלושתם סביבות ה300 ש"ח - על מה כדאי ללכת?
תודה לעוזרים!
הוסף תגובה קישור ישיר

גנן במודיעין מכבים רעות

גנן במודיעין מכבים ר 29.08 (20:48)
גנן במודיעין מכבים רעות בעל נסיון רב בשנים מספק שירותי גינון לבתים פרטיים ולמוסדות. יטפל בגינתכם משלב התכנון עד ההקמה ולאחר מכן יתחזק אותה בנאמנות. גנן במודיעין מכבים רעות משלב חמרי גינון מגוונים: עץ, אדנים סלעים טוף ואבני נחל. בחירה של דשא סינטטי או טבעי. נתכנן ונקים מערכות השקייה ומערכות חשמל.
כל הפרטים ויצירת קשר בסרטון זה: www.youtub...KaC_4UdqO0
גנן במודיעין מכבים רעות זמין בכל עת.
הוסף תגובה קישור ישיר

תחזוק שוטף של גינה

סמואל 29.08 (19:06)
מה טווח העלויות שאמור לקחת גנן לטובת תחזוק שוטף של גינה בבניין?
הוסף תגובה קישור ישיר

איך מקימים גינה חסכונית במיים

גנן במודיעין 29.08 (18:08)
במאמר זה נלמד איך איך אנחנו מקימים גינת חלומות אבל חסכונית במיים.
אתייחס לחסכון במים ע"י בחירת הצמחים והגבלת שטחי המדשאות ושימוש בחיפויי קרקע. נאבחן את תנאי השטח,חשיפה לרוחות היכן יש אזורים מוצלים והיכן יש שמש מלאה.​
בדיקה וחקר של תנאי השטח תיתן לי כמעצב הגינה, כלים לבחירת הצמחיה המתאימה.
אתיחס לסביבה החיצונית של השטח איפה נרצה ליצר הסתרה ע"י צמחיה גבוהה ואיפה נרצה לראות מרחב.גנן מומלץ במודיעין מתמחה בהקמת גינה חסכונית במיים.
אחרי שאספנו את כל הנתונים אפשר לגשת לעבודה בשטח..
בהתחלה אצור את תכנית הפיתוח הכללית הכוללת את מערך השבילים בגן ואת המיקום המדוייק של כל אלמנט, פרגולות אזורים מרוצפים, ערוגות שתילה,מדשאה,בריכה וכו'.
לאחר שהגענו לתכנית הסופית אפשר לעצב את שאר הגן,תכנית צמחיה,מערך השקיה חסכוני ולפי תכנית הצמחיה המתוכננת,תכנית חשמל ופרטי הגינה מיוחדים.
גינון במודיעין והסביבה-היום חייבים גם להתייחס למחירי המים הגבוהים לכן
ככשמחירי המים עולים מדי כמה חודשים החלום של גינה פרטית ירוקה ושופעת פרחים נראית כבלתי אפשרית .
אנחנו בנטע גינון מאמינים שעם קצת מעוף ותכנון נכון אפשר להפוך כל גינה גדולה ככל שתיהיה לגינה שחלמתם עליה ללא צורך להשתעבד לעלויות המים הגבוהות ולתחזוקת גינה מסובכת.
אנחנו נתכנן את הגינה כך שתיהיה חסכונית במים על ידי מערכת השקייה ממוחשבת חכמה ומדויקת . בחירת הצמחים תיהיה בהתאם לתנאי השטח . נתכנן בגינתכם שטחים שיהיו מחופים בחומרים טבעיים כגון חלוקי נחל בגוונים וגדלים שונים , שבבי עץ , טוף , גרניט ונשתמש באלמנטים פיסוליים ליצירת עניין ועיצוב בגינה.
חיפוי שטחים מונע אידוי מוגבר של מים ומסייע לחסוך במים בגינה.
דשא סינטטי הוא תחליף טוב מאוד לדשא הטבעי זולל המים והאחזקה שלו נמוכה מאוד לעומת מרבדי הדשא הרגילים.

אך גם עם נבחר לגינתכם דשא טבעי חשוב להתאים את הזן הנכון והמתאים לכל גינה.
בכדי להוסיף צבע לגינה הפרטית אפשר להשתמש בצמחים רב שנתיים פורחים המצויים בשפע כבסיס לצמחייה ונדגיש אזורים מסוימים בפרחים עונתיים כדי להבליט אותם וכך נמנע ביזבוז מים נרחב ותחלופת צמחים תכופה.
גינה חסכונית במים היא בעצם חובה בארצנו השכונה ואנחנו גננים במודיעין,יודעים איך לתכנן ולהקים גינה חסכונית במים כך שגם אתם וגם האורחים שלכם ייהנו ממראה גינתכם בלי לפחד מחשבון המים החודשי .צרו איתנו קשר נשמח לקחת
חלק קמת הגינה החסכונית והפורחת שלכם .ליצירת קשר והתרשמות-youtu.be/P3rdChZKEDk
הוסף תגובה קישור ישיר

עץ זית

יובל 27.08 (15:36)
אילו תנאי מזג האוויר נדרשים לטובת גידול של עץ זית?
הוסף תגובה קישור ישיר

עזרה בחיזוק הנענע

שמעון 26.08 (09:15)
שלום,
עברתי דירה ובגינה השאירו לי מספר שתילים קטנים של נענע, בצבע ירוק כהה וניראים סבבה לגמרי.
העברתי חלק מהם לאדנית כי רציתי ליצור לעצמי גם עציץ שיהיה נייד יותר. הנענע באדנית הפכה להיות בצבע ירוק ממש ממש בהיר ונראת מעט חלשה ודלילה.
אפשר לשים לב מאוד להבדל בין השתילים שהשארתי באדמה לבין האדנית.
רציתי לשאול מה חסר באדנית להפוך את הנענע ליותר בשרנית ושופעת ? תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

גנן במודיעין והסביבה

גנן במודיעין והסביבה 23.08 (16:47)
גנן במודיעין והסביבה; עיצוב ותכנון נוף זה נושא מקצועי שדורש תיכנון מקדים.עיצוב גינות במודיעין שהופך את השטח לעולם קסום ירוק ויפה. על ידי האפשרות להכניס את הטבע הביתה, לעטוף את הבית בירוק גנן במודיעין שיתן את פתרונות הטובים ביותר כדי וליצור אווירה חדשה ע"י צמחיה מתאימה למזג האויר ולעונות השנה אנחנו עוסקים כבר שנים בהקמה ואחזקת גינות במודיעין והסביבה .תוך מתן דגש על עיצוב, התאמת צבעי פריחה ועלווה לפי עונות השנה, שילוב תאורה, הצללה, מסתור וריהוט גן בהרמוניה שלמה וביצוע עבודה קפדנית לפרטי פרטים, במטרה ליצור עבורכם את עולם החלומות הצבעוני שלכם.
ביצוע והקמת גינות במודיעין ירחו אתכם להגשמת החלומות שלכם,
החלומות שלכם, ואיזה גינה תרצו לעצב. אנו ממליצים להחליט מה אתם רוצים להרגיש כשאתם יוצאים החוצה, איפה ואיך אתם מארחים ומה התחושות שאתם רוצים להרגיש כשאתם מביטים החוצה מהחלון במטבח.
לפי החלום שלכם אנו נתכנן איפה תהיה המדשאה, הפרגולה, השבילים, הבריכה, המסלעה וכל האלמנטים שנרצה בגן.
צריך להתיחס לתנאי השטח, איכות הקרקע כיווני השמש והחשיפה לרוחות,ואז נגיע לצמחים שיגלו עולם שלם של חוויה.
צריך גם להתיחס נתייחס לרמת האחזקה של הגינה, רמת אחזקה נמוכה תתאפיין בצמחים שכמעט לא דורשים גיזומים ויראו טוב רוב השנה ללא טיפול מיוחד, שימוש בצמחים "לא מלכלכים" אשר אינם דורשים ניקיון של הגינה על בסיס קבוע.
חשוב לשים לב לחסכון במים ע"י בחירת הצמחים והגבלת שטחי המדשאות ושימוש בחיפויי קרקע. תנאי השטח,חשיפה לרוחות היכן יש אזורים מוצלים והיכן יש שמש מלאה.​
בדיקה וחקר של תנאי השטח תיתן לנו כמעצב הגינה, כלים לבחירת הצמחיה המתאימה.
התיחסות לסביבה החיצונית של השטח איפה נרצה ליצר הסתרה ע"י צמחיה גבוהה ואיפה נרצה לראות מרחב. חשובים מאוד לתוצאה הסופית לעיצוב גינה במודיעין,והתרשמות נוספת -youtu.be/P3rdChZKEDk
הוסף תגובה קישור ישיר

בזיליקום

דורון 21.08 (18:12)
שתלתי זירעי בזיליקום לפני חצי שנה והם גדלו יפה ! השארתי כחצי אדנית ללא קטיפה ע"מ לשמר זרעים מהקצה העליון
כבר גדל לגובה רב ואינו מוציא זרעים מה הסיבה?
תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

צמח מטפס

שלום 21.08 (13:10)
יש לי גינה בראשון לציון, בפינת הגינה במקום מואר עם הרבה שמש, היתה לי פסיפלורה מספר שנים שמתה לאחרונה.
מבקש המלצה לצמח מטפס, צבעוני, אם אפשר שאהוב על צופיות, עדיף לא נשיר, למנוע תלונות של שכנים.
הוסף תגובה קישור ישיר

גנן בכפר סבא והסביבה

גנן בכפר סבא והסביבה 16.08 (04:35)
גנן בכפר סבא מספק שירותי גינון ברמה מאוד גבוהה ובלתי מתפשרת, יעצב ויטפח את הצמחייה שלכם, יתקין תאורות לגן וכו'.
גנן מומלץ בכפר סבא זמין וכאן בשבילכם.
לפרטי יצירת קשר ומידע נוסף עברו לסרטון הבא:
youtu.be/luObYGpmjLE
הוסף תגובה קישור ישיר

מאוד ממליצה עליו

גנן בכפר סבא והסביבה 16.08 (04:41)
גנן מומלץ בכפר סבא, אם אתם מאזור כפר סבא תהנו משירות מדהים ומקצועיות רבה. מידע נוסף:
youtu.be/pE-uXih4X_0
הוסף תגובה

שתילת דשא

רני 15.08 (19:26)
האם יש חומר שמומלץ לשים באדמה לפני שתילה של דשא לטובת גידול מהיר?
הוסף תגובה קישור ישיר

רציתי לקבל את עצתך לצמח מטפס / גדר חיה שתייצר פרטי

פליקס 15.08 (12:05)
הרצון הוא בצמח לא סבוך שנוכל לראות מה קורה מתחתיו
מינימום השקייה
מינימום טיפול. שיהיה עמיד
מינימום משיכה לחרקים ודבורים
לא משנה מה הצבע
ורצוי כמה שפחות שלכת ( שלא ילכלך לשכנים )

תודה רבה
הוסף תגובה קישור ישיר

טפטפות

רן 12.08 (11:27)
אני רוצה להתקין בגינה טפטפות באופן עצמאי,
אשמח לטיפים כיצד לעשות זאת נכון
הוסף תגובה קישור ישיר

עץ רימונים

שליו 10.08 (14:44)
יש לי בבית גינה קדמית וגינה אחורית,
אחת עם שמש במהלך כל היום והשנייה ללא.
אני רוצה לשתול עץ רימונים.
באיזה חלק מומלץ לשתול אותו?
הוסף תגובה קישור ישיר

גנן במודיעין והסביבה

גנן במודיעין והסביבה 8.08 (18:27)
גנן במודיעין
אנחנו עוסקים בגינון ופיתוח, מקימים גינות, מתכננים, מעצבים עד שלב הביצוע הסופי של העבודה.

כולם רוצים גינה אך כמו כל דבר אחר, גינון דורש הבנה ומקצועיות וחשוב להשתמש בשירותיהם של מקצוענים וזה אנחנו גנן במודיעין, כאלו שחיים את התחום ויכולים להביאכם אל חלום הגינה שרציתם תמיד.
לפרטים נוספים ויצירת קשר: www.youtub...2PcpLf12s8

עיצוב גינה כולל מים, מסלעה, צבעים, ירוק ופרחוני כדי לאפשר לכם ליהנות מפינה נעימה וצבעונית. גנן במודיעין והסביבה יגרום שהגינה שהנה הרושם הראשוני של הבית, תראה ככניסה המתאימה לבית. גנן במודיעין מכבים רעות עובדים בסביבה ומשקיעים מחשבה ותכנון נכונים של אקלים, אזור גאוגרפי ושילוב של עצים צמחים ופרחים. יש לתכנן נכון את מערכת ההשקיה על מנת להשתמש במים בצורה נכונה ומיטבית. יש לשלב את האלמנטים הנכונים כולל פינות ישיבה ותאורה נכונה על מנת לקבל את הגינה המיטבית .
נגיע לפגישת היכרות עם דוגמאות של צמחים חומרים מערכות אפשריות ונגיע לסיכום שיספק את רצונותיכם ודרישותיכם.
לאחר הקמת הגינה נתחזק אותה בהתאם לצורך. נעזור לך שהשקעתך הכספית תצדיק את עצמה ותגרום לך ליהנות ממה שביקשת לעצמך וחלמת עליו.
הוסף תגובה קישור ישיר

פטריה

ריקי 7.08 (11:09)
בוקר אחד יצאתי לגינה שלי וזה מה שראיתי. הפטריה הולכת ומתפשטת, וכרגע היא בקוטר של כמעט 60 ס"מ. מה זה?????פטריה
הוסף תגובה קישור ישיר

עץ לימונים

אופיר 5.08 (19:51)
יש לנו עץ לימון בחצר כבר יותר מארבע שנים,
העץ עדיין לא מביא כמות גדולה של לימונים כמו שאנחנו רואים בשאר הבתים סביבינו.
מה יכולה להיות הסיבה?
הוסף תגובה קישור ישיר

שתילת עץ מנגו בסמוך לדק

עמי 1.08 (20:45)
האם התקנה של דק באזור עץ מנגו יכולה לגרום לתזוזות בדק בעקבות השורשים הגדולים שלו?
הוסף תגובה קישור ישיר

עץ מנגו העץ מעמיק שורשים ולו שורק שיפודי,

איציק 4.08 (09:02)
העץ מעמיק שורשים ולו שורק שיפודי, ממנו מסתעפים שורשי הזנה אופקיים.
לפי נסיןני יש לי עץ מנגו בסביבות 27 שנים נמצא במרחק של כ 2 מטר מהבית ומטר מהגדר שעשויה מיציקה
לא נתקלתי בבעיה היות והעץ מעמיק שורשים כאשר אני חופר בסביבת העץ איני נתקל בשורשים לצדדים
ההחלטה בידייך
בכל מקרה תשאלי במשתלה שאת הולכת לקנות את העץ והם בוח יודעים
הוסף תגובה

מה קרה לינבוט?

מירב 30.07 (09:15)
שלום רב,
אודה לעזרתכם בהבנה מה קרה לעץ הינבוט שלנו בחצר ומה ניתן לעשות? אנחנו גרים במגידו. העץ נמצא בחצר הבית. לפתע ראינו שהענפים קרסו ונוצר בקע בשני מקומות שונים בעץ והאזור נהיה שחור. לאורך כל הגזע עד למטה יש פס שחור. אשמח לשמוע מה קרה לו והאם יש דרך להצילו? מצ"ב תמונות. תודה . מירב מה קרה לינבוט?
הוסף תגובה קישור ישיר

עץ מנגו

אתי 25.07 (22:01)
אנחנו רוצים לקנות עץ מנגו לגינה,
איזה סוג מנגו מומלץ ובאיזה גיל מומלץ לקנות את העץ?
הוסף תגובה קישור ישיר

עץ מנגו

איציק 3.08 (16:07)
ההמלצה שלי היא על מנגו מאיה לדעתי עדיף לחכות עד שמזג האויר יתקרר ואז לשתול
אם העץ שנקנה נמצא במשתלה עם חיפוי אז יש לקחת בחשבון הסתגלות ולא להתרגש
הוסף תגובה