למה לבחור בארכיקאד - תקראו מה אדריכלים כותבים

פורום למשתמשי ארכיקאד, שאלות ותשובות הנוגעות לתוכנה, תמיכה בארכיקאד, בעיות שנתקלתם בהן, טיפים וכל השאר.

פורום זה מנוהל ע"י ארכיקאד ישראל

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

למה לבחור בארכיקאד - תקראו מה אדריכלים כותבים

דני 13.01 (17:37)
מי מהמתכננים לא מכיר את היום שבו, אחרי שכבר סט תכניות העבודה מוכן, הלקוח מבקש "רק שינוי אחד קטן"? לפעמים זה באמת נראה לו קטן, כמו שינוי רוחב חלון מ-1.4 מ' ל-1.2 מ'. אני אז רואה את רשימת השרטוטים שצריך לעדכן - את המידות בתכנית, את הגובה בחתך, את הגודל והפריסה ברשימת החלונות, את האיפיון של החלון הספציפי במפרט... ובכל אחד את מספר הגרסה, ותאריך השינוי, ועוד ועוד. עוד מישהו רואה את הפוטנציאל האדיר לטעויות וסתירות בסט התכניות?

אני אילת, אדריכלית ראשית של 'אוסטרליץ אדריכלות', מתכננת משנת 2008.

ביום יום המקצועי כמתכננת ויועצת אני רגילה לג'נגל בין אין ספור תוכנות מחשב. אני מודה, בניגוד לאדריכלים רבים, יש לי גישה קלה ונוחה לעולם הדיגיטלי, וכל פרוייקט שלי נע בין תוכנת השרטוט, תוכנות גרפיקה ותצוגה, אקסלים לנתונים, תוכנות סימולציה ותכנון פרמטרי.

אחת הבעיות העיקריות בכל המעברים האלו, כמו בכל תחום בעבודה המקצועית, היא *בזבוז זמן מתמיד*. בכל מעבר בין תוכנה לתוכנה, בכל עדכון משרטוט לשרטוט, בין דרישות רשויות לשינויי לקוחות. אני יכולה רק להעריך שכ-20% משעות העבודה שלי היו יכולות להתייעל אם לא היה צריך לחזור שוב ושוב על אותה עבודה כמו רובוט.

במהלך הקריירה המקצועית שלי עברתי בין 5 תוכנות שרטוט - 3 תוכנות שרטוט 2D (אוטוקאד ודומיה) ו-2 תוכנות BIM.

המעבר ל-BIM הגיע מתוך צורך לאחד מחדש את כלל פעולות התכנון שלי ולצמצם את הטעויות. היכולת לפעול ולנהל את כלל הפעולות שלי בתוך תוכנת-אם אחת, שדואגת שהכל יהיה מסונכרן ותואם כל הזמן קודם כל מרגיעה מאוד. מודל חכם ואינטיליגנטי, שרק עולם ה-BIM מאפשר, מכיל בתוכו את האינפורמציה שעד כה נפרסה על פני המון המון תוכנות וקבצים (וחלקו גם נשמר רק בראש שלי).

בשנה האחרונה עברתי לעבוד בתוכנת BIM ארכיקאד. כיום סביבת התכנון הראשית שלי היא לא רק אוסף קווים גרפיים, אלא הר של אינפורמציה, ארוזה מראש בצורה שאני מבינה אותה הכי טוב. היא לא רק כלי שרטוט, אלא מקבץ גדול מאוד של שכבות מידע שמהם אני יכולה להפיק כל פעם את מה שדרוש לי באופן מהיר, מדויק ומסונכרן. כאשר אני מעדכנת שרטוט BIM (בין שזה חזית, חתך, תוכנית או מודל) המידע מתורגם סימולטנית לכל המימדים האחרים והגליונות. הקסם של התוכנה מתגלה במיוחד בשלבים של הוצאת גליונות לרישוי, פרטי בניין וכתבי כמויות לביצוע באופן אוטומטי.

מזה כמה שנים שאנו מנסים במשרד לעבור ל-BIM, מתוך ידיעה שזה הדבר הבא וצעד נחוץ כדי להשאר חדשניים, יעילים ורלוונטיים. עד כה, התוכנות שניסינו היו מסורבלות, כבדות וקשות ללמידה, ובלוח הזמנים הצפוף של המשרד, לא הצלחנו להקדיש את משאבי הזמן שנדרשו. כל זה השתנה כשפגשנו את תוכנת ארכיקאד. התוכנה ידידותית, "בראש של מתכננים" ומאוד נוחה ללמידה. בתוך מספר שבועות של התנסות ולמידה, הצלחנו לאמץ את ה-BIM ארכיקאד ככלי העבודה המרכזי. אנחנו עוד בתחילת הדרך וכל יום לומדים עוד ועוד אפשרויות של התוכנה, תוך כדי עבודת המשרד השוטפת על פרוייקטים ביום יום.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

אנחנו ב-SID מאמינים בבנייה מתקדמת שהיא תולדה של תכנון חכם.

על מנת להישאר רלוונטיים, עלינו ללמוד כל העת ליצור מבנים וסביבות איכותיים בפחות זמן ומאמץ. מזה מספר חודשים שאנו עוסקים בפיתוח פלטורמות שיאפשרו לאדריכלים, מהנדסים, מנהלי פרוייקטים ויזמים להשתלב במהפכה שבה השרטוט וההדמיה הופכים מקוים 'טיפשים' לתוצרי תוכן עשירים ואינטליגנטיים. המטרה שלנו לאפשר למתכננים ויזמים לעמוד בדרישות העולות לאיכות ולביצועי מבנה.

BIM זה לא רק מהירות הפקת המסמכים אלא יכולת לעבוד עם *תוכנה שיש לה שכל*.
הוסף תגובה קישור ישיר