עיצוב דירות יוקרה או מה הופך דירה או בית ליוקרתיים

יוקרה לפי הגדה מילונית היא פאר בעיני האחר.
האם יוקרה חייבת להיות יקרה, האם יוקרה מתחייבת מסגנון עיצובי מסויים?
 מה בעצם הופך עיצוב ליוקרתי?
 לאחר שנים של עיצוב בתים ודירות העונים להגדרה הפשטנית של עיצוב בתי ודירות יוקרה, וחקירת הנושא תוך כדי עבודה ולאחריה, התגבשה אצלי התשובה במספר עקרונות פשוטים:

אותנטיות - תהיו כנים עם עצמכם כוונו לצרכיכם לטעמכם, אל תבנו בתים עבור אחרים. כאשר מי שאתם עובר כחוט השני בעיצוב הבית, נוצר מצרף נכון ואמיתי, שבצרוף האלמנטים הבאים יוביל לתוצאה יוקרתית. עיצוב יוקרתי יכול להיות בכל סגנון - ככלל אין צורך להצמד להגדרות, ועיצוב מודרני כפרי, קלאסי או אוונגרדי, וכל שילוב שבינהם יכול לשדר יוקרה, ובלבד שישקף את היחודיות שלכם. יוקרה במובן של פאר יכולה להראות בארמונות עתיקים כמו גם בבתים חדשניים. יחודיות - אין יוקרתי מהמיוחד, האחר, זה שמייחד את הבית או החלל שלכם מכל המוני הבתים האחרים.  הטרנדים בתחום עיצוב בתי ודירות היוקרה סוחפים את העולם. העולם האינטרנטי והרשתות החברתיות מפיצות את הטרנדים ביעילות מטרידה, והתוצאה היא בתים דומים, חד מימדיים, לא מעניינים, שגם אם הושקע בהם תקציב ענק, הם לא יחשבו יוקרתיים. פריט אחד משמעותי יכול ליצור את הייחודיות האישית. פריט רהוט או אביזר עיצוב בעל ערך אספני או יצירת אומנות הם הרכיבים הבסיסיים ליצירת אווירה יוקרתית. בחירה קפדנית והבנת הערך העיצובי של הפריט, הם חלק חשוב ביצירת יוקרה. איכות – אחד הבסיסים ליצירת יוקרה היא אכות הניכרת לעין.  זהו הרכיב היחיד שמסביר מדוע במילה יוקרה טמונה המילה יקר. כמו בכל תחום אחר, פריט עשוי מחומרים איכותיים ועשוי בידי איש מקצוע עשוי לחייב בתמורה גבוהה יותר, בשוק היודע להעריך את האיכות. איזון - עיצוב יוקרתי ניכר בשלוב מרכיבים מאוזן. ההיצע בתחום עיצוב הבית הוא ענק, אתם נחשפים לאין סוף השראות, החל מהשפע באולמות התצוגה, דרך בתי המלון בהם ביקרתם בחו"ל וכלה באינטרנט המנגיש את העולם כולו. כאן נדרשת עבודת עיצוב מדויקת ובחירה מאוזנת ומדודה בידי מעצב פנים מקצועי ומנוסה. די בהבלטת אלמנטים איכותיים בבית כדי לשקף יוקרה. גוף תאורה יחודי מעל פינת האוכל, יצירת אומנות בקיר בולט בבית רהיט אספני בודד, כל אלה יצרו בית יוקרתי ומיוחד. האמנות בעיצוב היא בבחירת האלמנט הנכון, זה שיפרוש ויקרין את איכויותיו על הבית כולו. חלוקת תקציב נכונה – כל תקציב, גבוה או נמוך דורש חלוקה נכונה ומאוזנת בין רכיבי הבית הרבים. יצירת אומנות, רהיט איכותי או פריט יחודי גם אם יהיו בעלות גבוהה, הם מעטים בבית, כאשר יתרת התקציב תשמר ליצירת הרקע עבורם. העמסת פרטים יקרים ומיוחדים עלולה לעבור את הטעם הטוב ולפספס את המטרה.

 שילוב נכון של פריטים המייחדים את מי שאתם, והמיוחדים רק לכם, באיכות טובה תוך חלוקה נכונה של התקציב העומד לרשותכם, היא הנוסחה לעיצוב בתים ודירות יוקרה, כזה שאין דומה לו, שנרקם למידותיכם ושעשוי לעילא עבורכם.

 

עיצוב דירות יוקרה או מה הופך דירה או בית ליוקרתיים

המאמר באדיבות

  • נורית גפן
  • קליק לחיוג: 052-2685740
  • טלפון:
    052-2685740
  • אתר:

תגובות