האפשרויות הפרקטיות והעיצוביות בחיפוי קירות

אין ספק שחיפוי אבן טבעית, מקנה מראה אקסקלוסיבי ומרשים, הן בחזית הבית וקירותיו החיצוניים, והן במרחב הביתי הפנימי, אך האם ידעתם שלפן העיצובי מתווספים גם יתרונות פרקטיים בלתי מבוטלים?

אבן טבעית – למה זה מועיל מבחינה פרקטית?

לא כולם מודעים לכך, שחיפוי אבן טבעית חיצוני, לא צריך לבוא על גבי הטיח, אלא מחליף אותו. לפיכך, חיפויי אבן חוסכים בעלויות העבודה והחומרים הכרוכות ביישום טיח וצבע, תוך כדי הקניית הגנה אפקטיבית לקירות הבית בפני פגעי מזג האוויר, שחיקה והכתמה. מדובר בעיקרון שבהחלט ישים גם לקירות פנימיים: אם תחפו קיר אחד או יותר בפנים הבית, אין כלל צורך לטייח, לצבוע ואף ליישר אותו לחלוטין, שכן האבן האלגנטית תכסה הכל ואף תעניק מראה וגימור הדורים. בנוסף, יש לציין שחיפוי אבן בקירות הבית מגדיל את המסה התרמית, כלומר מסייע לבית להיות מבודד יותר, ולשמור על קרירות בקיץ וחמימות בחורף. במקרה של חיפוי פנימי, כל מסה שתוסיפו לקירות הבית יתרום לבידודו. במצבים בהם מדובר על קירות חיצוניים, ניתן ורצוי להוסיף שכבה מבודדת בין החיפוי לקיר עצמו, על מנת למקסם את הבידוד התרמי. חשוב לדעת כי בידוד טוב מפחית משמעותית את הוצאות ההסקה והמיזוג, והופך את המרחב הביתי לנעים בהרבה.

יתרונות עיצוביים בחיפויי אבן לקירות הפנימיים של הבית

חיפוי קירות פנים באבן, מהווה כיוון עיצובי פופולארי ביותר, אשר הביקוש אליו הולך וגובר בשנים האחרונות. ישראלים רבים גילו את האלגנטיות והיוקרה שמתלווים לחיפוי חלק קטן בקיר, כיסוי של פינות הבית או הסלון הפנימיות במעטה אבן טבעית, שילובה סביב האח או אף יישומה על גבי קיר שלם אחד או יותר. אין כלל ספק שמדובר באפשרות שעושה את ההבדל ונותנת תוספת נפלאה, שמשדרגת את מראה החלל. חיפויי האבן מגיעים במגוון רחב של גוונים, צורות עיבוד, מרקמים וגדלים, אשר יכולים להשתלב מצוין בכל סגנון עיצובי, ולהוסיף עניין, שיק ורושם בל יימחה לסלון, חדר השינה ושאר חללי הבית.

חיפוי אבן בקירות החיצוניים ובחזית הבית – לעיצוב אדריכלי ייחודי

בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר חיפויי אבן בסגנונות שונים בחזיתות של בתים, בניינים ובתי עסק, היוצרים האפשרויות הפרקטיות והעיצוביות בחיפוי קירות חוץ ופנסגנון מרשים ועיצוב אדריכלי עדכני בניחוח קלאסי. יש הבוחרים לחפות של מלוא הבית כולו, ואחרים מתמקדים בקירות החזית, הבולטים ונגישים ביותר במראה מהחוץ. חיפוי אבן שנבחר כך שגווניו מתאימים לספקטרום הדומיננטי בגינה ובסביבה הטבעית בו הבית נמצא, תורם למראה הרמוני ומלבב במיוחד. ישנם סוגי אבנים שמשתלבים עם מראה כפרי ומהודר כאחד, ואחרים אלגנטיים וסולידיים יותר.

חיפויי אבן פופולאריים וסוגי חיפוי מובילים

אפשרויות החיפוי באבן רבות ומגוונות, מה שיכול לאפשר התאמה מיטבית לכל סגנון וטעם. כך למשל, חיפוי אבן בסגנון ירושלמי, שמתבסס על אבן גיר, המסותת בגימור מעוגל, יכול לייצר מראה מסורתי או עתיק, בהיר וייחודי. לעומת זאת, חיפוי אבן בזלת מעניק דווקא גוונים כהים, שמקנים לוק דרמטי ועוצמתי, אשר יכול בהתאמה הנכונה לשדר אלגנטיות, חדשנות ומקוריות. למי שמחפש אווירה טבעית חמימה וכפרית, עשויים להתאים חיפויי אבן חלילה או כורכר, במראה בקתה או אחוזה רומנטית של פעם.
רוצים לדעת עוד? גלשו לאתר של שיש רזיאל - יבוא ושיווק שיש ואבן

תגובות