מה קורה בשוק הנדל"ן בצפון ?

מה קורה בשוק הנדל"ן בצפון ?

כולם כבר יודעים, שוק הנדל"ן בארץ פורח. זאת שיחת הסלון המרכזית כבר מעל ל-6 חודשים.
מי קונה, מי מוכר, מי חושב להשקיע  ומי שממתין שהבועה תתפוצץ ...?

הנדל"ן הוא כבר לא רק נחלת המרכז

תופעת הנדל"ן בארץ היא כבר לא רק נחלת המרכז-גוש דן. היא זלגה כבר לטבעת של חדרה-גדרה, והשלב הבא הוא מרחבי עמק יזרעאל וצפונה (יש כאלה שיגידו שהוא כבר כאן).

הרחבת כביש 6 לכיוון צפון קרבה באופן משמעותי את אזור בקעת הברון (בנימינה), עמק זבולון ועמק יזרעאל אל המרכז. בעקבות כך חלו תמורות בערכי כנסי הנדל"ן באזור פרדס חנה-כרכור, בנימינה, זיכרון-יעקב, יקנעם, טבעון ורמת-ישי.

מה קורה בפרדס חנה-כרכור ?

פרדס חנה וכרכור  הפכו להיות מוקד משיכה לאנשים הרוצים לחיות  באזור עם איכות חיים, בסביבה כפרית וטבעית ובעלת ונגישות קלה ומהירה לאזור המרכז. קהלים מעורבים של זוגות צעירים ומשפחות מבוגרות המבקשות לשפר את תנאי הדיור שלהם מאזור השרון, חיפה ואפילו חולון וראשון לציון, פונים יותר ויותר לאזור זה בחיפוש אחר בית.

בית פרטי עם דרך הנדיב
גינה מול דירות 4 ו-5 חדרים ופנטהאוזים ?

ישובי בקעת הברון ידועים בצביון הכפרי שלהם. וילות במגרשים של חצאי דונם או ביתים דו-משפחתיים מהווים את הנוף האורבאני של ישובי הבקעה.

אך למרות האזור הכפרי והחלום לבית פרטי עם גינה, ישנו ביקוש רב לדירות 4 ו-5 חדרים בפרויקטים בסביבת בקעת הברון. באזור זה ישנם מספר פרויקטים נדל"נים  מסוג זה.
מבדיקות של חברות שיווק נכסים וחברות קבלניות הבונות באזור, עולה כי ישנה עליה של כ-57% בעלות  בדירות "רגילות" של 4 ו-5 חדרים, ובדירות פנטהאוס 5 חדרים ודירות גן ישנה עליה של כ-83%-91% בעלות מחיר הרכישה.

למרות שאזור זה בעל צביון כפרי משפחות שאינן יכולות לרכוש וילה במגרש של חצי דונם, פונות ורוכשות דירות 4 ו-5 חדרים בפרויקטים בסביבת בקעת הברון. 

העתיד לאן ?

ככל שהמרחק בין המרכז לפריפריה מתקצר והולך, כך טבעות הנדל"ן מרחיבות את השפעתן.
כיום ישנה התעוררות בשווקי הנדל"ן ביקנעם, טבעון, רמת ישי ועפולה. יתרה מזו משפחות רבות בוחרות לפנות להרחבות בקיבוצים, מושבים וישובים קהילתיים בעמק יזרעאל, ישובי הגלבוע ובגליל התחתון.

 

* התמונות הן להמחשה בלבד

 

-

© אפרת מאירי

המאמר באדיבות

תגובות