מה קורה בשוק הנדל"ן ביקנעם?

מה קורה בשוק הנדל"ן  ביקנעם?

 

מי שנוסע לצפון ועובד דרך ואדי מילק, חייב לעבור גם את יקנעם.
שנתיים האחרונות, יוקנעם עוברת מתיכת פנים רצינית. העיר כולה בתנופת בניה.

מה יש ביקנעם ?

בשנים האחרונות מתפתחת העיר יקנעם בקצב מואץ, שלא נראה כמותו בצפון.
כיום מבוצעות בעיר מספר תוכניות בינוי בו זמנית : בניית שכונות מגורים חדשות עם מאות דירות מגורים למכירה, המשך הרחבת פארק העסקים המיועד לתעשייה  וחברות היי-טק ובניית שני מרכזי קניות עיקריים. את עיקר השינוי חוללה פתיחתו של כביש 6.
ללא ספק - יקנעם התקרבה למרכז הארץ.

יקנעם הפכה ליעד מבוקש עבור משפרי דיור בכל אזור הצפון והמרכז, וכן זוגות צעירים.

במהלך 3 שנים האחרונות  נבנו  כ- 400 בתים חדשים בעיר.
רוב המשפחות הרוכשות ביקנעם שייכות למעמד סוציו-אקונומי גבוה ובגילאים צעירים.


עיר בעלת מבחר גדול של דירות ובתים

 

כלל לא מפתיע כי מחירי הדירות ביקנעם זינקו בשלוש השנים האחרונות. בשנת 2007 הוכרזה יוקנעם כעיר. הכרזה זו הקפיצה את שוק הנדל"ן ב כ- 30%-50%.

ביקנעם ניתן למצוא מבחר גדול של דירות ובתים. דירות בנות 3 ו 4 חדרים, דירות 5 חדרים בשכונות חדשות , בתים דו-משפחתיים, קוטג'ים ודירות גן, וכמובן דירות יד שניה. כיום אין דרישה רק לדירות בשכונות החדשות, אלא ישנו ביקוש רב גם לדירות בשכונות הוותיקות של העיר.

 

מי המרוויח הגדול ?שכונה ביקנעם
2>

 

כמו תמיד, המרוויחים הגדולים מחגיגת הנדל"ן ביקנעם, הם המשקיעים. המשקיעים, שרכשו דירות להשקעה במחירים של כ- 200 אלף שקל מקבלים היום תשואות די נאות עבור דירות להשכרה, זאת בנוסף להשבחת הנכס המוסיפה למחיר עוד כ- 50%.

"העיר יקנעם, נמצאת היום בתנופת בנייה שרק מתעצמת וגדלה. אני מברך ל משפחה שבוחרת באיכות חיים, בחינוך למצוינות ובסביבת מגורים ירוקה. הביקוש לדירות רק מתגבר ואנחנו עושים הכול כדי למלא אותו", אומר ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי.

כיום נמצאת יקנעם בעיצומה של בניית 500 דירות חדשות שתוך זמן קצר יוצעו למכירה, כאשר תוכנית האב שלה מאפשרת פיתוח עתידי שיכלול עוד 2,500 דירות בעשור הקרוב. קיימת גם תוכנית להקמת קאנטרי קלאב.

לסיכום: כל מי שמחפש דירה למכירה באזור איכותי ובמחיר הגיוני – יקנעם היא הפתרון האולטימטיבי. אך זכרו כי מחירי הדירות בה ממשיכים לעלות וכל הקודם זוכה.

 

* התמונות הן להמחשה בלבד

 

-

© אפרת מאירי

המאמר באדיבות

תגובות