ברזי מטבח

איך בוחרים ברזי מטבח? מאות דוגמאות ועיצובים שונים, עשרות מותגים 'מוכרים' עם שמות של חברות תעופה, שפה מקצועית עשירה הכוללת מונחים כמו – מפל, פול דאון, נשלף נמוך, פול אפ, תאורה ועוד. הוסיפו לזה את רמת הפרקטיות השונה מברז מטבח למשנהו וכמובן הבדלי המחיר העצומים כאשר כל אלו יכולים לבלבל קצת את מי שלא עובד בתחום. הצטרפו אלינו ב3 הדקות הקרובות בהם ננסה לתת מושג כללי, עצות ודגשים בבחירת ברזי מטבח.


בראש ובראשונה תלויה הבחירה בצרכי המטבח ובגודל הכיור-

לאלו מבינינו שברשותם כיור מטבח סטנדרטי, נירוסטה או גרניט, גודלו ינוע סביב מידת 60x40 ס"מ

והוא פופולרי מאוד כיום על חומריו השונים במטבחי ישראל.

בניגוד להמלצות במבצעי הכל כלול ודומיהם, ברז פרח שטוח (יוצא מן המשטח ולא מהקיר) רגיל נמוך או נשלף שטוח מיותר כאן וייאבד את האפקטיביות בניצול עומק הכיור.

ברז פרח גבוה יסייע לנו לשטוף בנוחות גם ערימת כלים ללא כל צורך "להילחם". האפשרות היחידה כן להעדיף ברזי מטבח שטוחים על פני ברז מטבח גבוה תהיה במקרה בו מעל הכיור ממוקם חלון/ארון המונעים מאיתנו שימוש יעיל בברז גבוה.

בכיורים כפולים, כיורים רחבים במיוחד וכיורי קוריאן המלצת הפאנל הינה ברז מטבח נשלף, אפשר שטוח, בכיור כפול ניתן לשטוף סירים וערימת כלים ללא כל קושי ועובדת היותו נשלף תסייע לכם להגיע לכל פינה. מומלץ לבחור בברז מטבח ברמת אמינות A שישמש אתכם שנים רבות ללא כל צורך בהחלפות חלקים.


ברזי מטבח- סוגים ודרגות אמינות לפי המחבררמת אמינות C - ברזי מטבח נשלפים שטוחים, מיוצרים בסין, עיצובים פשוטים, רמת תמחור 150-400 ש"ח. ברזים אלו סובלים עדיין מאורך חיים קצר, צורך קבוע בהחלפת החלק הנשלף בשל קרע שנוצר בחיבור, קילופים ולעיתים רחוקות הצטברות לא תיקנית של מתכות מסוכנות לבריאות בגוף הברז.

 

רמת אמינות B – ברזי מטבח נשלפים - גבוהים או שטוחים, מיוצרים בסין במפעלים בעלי טכנולוגיה אירופאית, לעיתים תחת שם מותג ידוע, בעלי תו תקן ישראלי ולרוב גם אירופאי, רמת תמחור 300-1000 ש"ח. קטגוריה זו התפתחה בעקבות הצורך של קבלנים וחברות בנייה בברזים ממותגים אמינים וזולים, המפעלים האירופאים וגם הישראלים סבלו מהוצאות גבוהות בייצור באירופה ולפיכך העבירו את הידע למפעלים שלהם או קבלני משנה בסין, נתיב ידוע ומוכר בעידן הגלובליזציה. כך נמכרים ברזים איכותיים, בעלי אחריות יבואן ל3-5 שנים, חלקי חילוף זמינים ועיצובים נאים, לעיתים גם תחת שם מותג ידוע, ברמת תמחור יקרה יותר אומנם מתמונה

דרג C אך זולה משמעותית מברזים אירופאים.

 

רמת אמינות A – ברזי מטבח נשלפים- כל העיצובים מיוצרים באיטליה, גרמניה, שוויץ, שם מותג מוכר וידוע בעולם, יבואנים ותיקים, חלקי חילוף זמינים, אמינות גבוהה מאד, 1500-3000 ש"ח .

אלו הם הגווארדיה הוותיקה של ברזי המטבח עם שמות מוכרים כמו: גרואה, הנס גרואה, KWC, קולר ארה"ב, CISAL ודומיהם. עם אחריות יצרן של 10 שנים ומעלה, רמת אמינות מעולה כאשר דגמים רבים מהווים אבן יסוד בכל מפרט כמויות שמוציא אדריכל/קניין.

בשנים האחרונות מתחרים גם המפעלים הגדולים בעיצוב מפעלי הבוטיק ומציעים את דגמיהם בשיתוף פעולה עם מיטב מעצבי המוצר האירופאים. כך עיצב פיליפ סטארק סדרה ייחודית ומרשימה להנס גרואה, קארים ראשיד לCISAL האיטלקים ועוד.

 

החידוש האחרון של ברז מטבח גבוה ברבורי אך נשלף כלפי מטה- בעגה המקצועית מכונה "פול דאון" ואת הכניסה האגרסיבית שלו לענף ברזי המטבח בישראל עשה עם בחירתו כברז המטבח של תוכניות "האח הגדול" והביקורות הטובות על יעילותו.

גם ברז גבוה המאפשר שטיפת סיר או ערימת כלים בנוחות וגם אפשרות שליפה של הפיה והגעה לכל פינות הכיור ולפי הצורך.

 

טרם הבינותי את הצורך או היעילות של ברזי מטבח המשלבים בתוכם תאורה ולכן לא ארחיב את הכתיבה בנושא, לעניות דעתי מדובר בגימיק חביב , לא יותר, לא פחות.

 

לסיכום, הבחירה תלויה בתקציב ופעילות המטבח, ברשת מצויים אתרים רבים עם דגמים רבים,

אל תהססו להתייעץ שכן מדובר בפריט פעיל ביותר בבית, ובעיקר, תבלו.

המאמר באדיבות

תגובות