מקלחונים

המהפכה שהתחילה בשנות ה80 עם כניסת מקלחוני הפלסטיק / אלומיניום כתחליף איכותי לוילון אמבטיה ובעיקר כפתרון לחדרי רחצה בהם לא ניתן להתקין אמבטיה מגיעה היום לשיא תהילתה עת יוצא המקלחון שכבש את חדר האמבטיה החוצה, גם לחדר השינה. השכלולים הטכנולוגים והידע הרב שהצטבר בעבודות הזכוכית מאפשרים להפוך את הזכוכית לחומר שניתן לעבדו וליצור בו ממש כבכל חומר אחר.


מגוון האפשרויות עצום: מקלחונים סטנדרטים או לפי מידה שנלקחת בבית הלקוח, עם מדרגה או בלי, דלת 'אקורדיון' או דלת קבועה, זכוכית שקופה, חלבית, אטומה, עם איור, מקלחונים פינתיים, מעוגלים, קטומים וחזיתיים.

 

קיבצנו מספר אנשי מקצוע וגיבשנו דגשים, עצות ומידע מקצועי בתקווה שיקלו עליכם את הבחירה ויסייעו לכם להגיע להתאמה מירבית של המקלחון לצרכיכם ולתנאים בשטח:

מקלחון – שלב התכנון והבניה

מקסמו את שטח החלל המיועד למקלחון ובעיקר אל תתקבעו מראש על מידות המקלחונים הסטנדרטיות 80X80 ו90X90, תכננו את החלל כך שיתן מרווח ונוחות וימנע תחושה קלסטרופובית. העדיפו סגירת החזית ולא הפינה אם מתאפשר.

 

ודאו התקנת הריצוף ברובה איכותית המשמשת לחדרי הרחצה ולבריכות, ודאו זוויות נכונות של הריצוף וניקוז ראוי על מנת להימנע מהצורך בהתקנת ספי מקלחון בעת התקנתו, וכן מומלץ להתקין את נקודת המים בגובה 100-120 ס"מ מהרצפה.

 

גובה המקלחון יהיה לרוב סביב 180-185 ס"מ כך שנמנעת השפרצת מים החוצה.

 

כאשר מתכננים את חדר האמבטיה מתחילתו יש לקחת בחשבון את גודלו של החדר ואת הרגלי הרחצה של המשתמשים בו. ישנן דלתות שנפתחות החוצה בזווית של 180 מעלות וכמובן את דלתות ההרמוניקה מה שמקל מאוד על הכניסה והיציאה מהמקלחון, פטנט זה הופך לצורך ממשי מאוד לאנשים הנאלצים להיעזר בהליכון או כסא בעת הרחצה. בהשוואה לדלתות הזזה בחירה בדלתות המתקפלות חוסכת שטח ותופסת פחות מקום. במקום בו לא מתאפשרת פתיחה, מקומות צרים או גם מבחינת העדפה אישית מניסיון, כמובן שנעדיף את מקלחוני ההזזה שהיום מיוצרים ממיסבי אל חלד ונמכרים עם אחריות מלאה.

 

כבר בשלב התכנון מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע ולקבל מושג כללי, תמונות ומידע על האפשרויות העומדות לרשותכם ע"פ התנאים בשטח.

 

במידה וחדר האמבטיה קיים וישנה אגנית הינכם מוגבלים במידות האגנית ובמקרה זה ניתן יהיה לרכוש בעלות נמוכה יותר אחד מדגמי הסטנדרט המיובאים בקיט ומותאמים למידות האגניות הסטנדרטיות.

 

אל תמהרו לתכנן זוית ישיבה רחבה בנויה מבלוק במקלחון, אמת הדבר שמדובר בתענוג אמיתי לשבת בנוחות בחדר הרחצה אך כיום קיימים כסאות מתקפלים מעוצבים ונקיים המתקפלים בסוף השימוש כך תרוויחו מקום רב  ותמנעו מויתור כ"כ משמעותי על שטח הרחצה.

 

גם ההמלצה על על נישות גבס או בלוק להנחת כלי הרחצה תלויה מאוד בשאלה כמה מקום יש לכם ואם הפתרון של רשת דקורטיבית נירוסטה לא תפתור את הצורך.

מקלחון- שלב הבחירה וההתקנה

נראה שהתשובה לשאלה איזה סוג דלתות מקלחון תלויה במצב חדר האמבטיה- האם הוא קיים ואנו משדרגים למקלחון חדש או שמדובר בבניה מחדש בחלל חדש. במידה וחדר האמבטיה קיים יש להתחשב באילוצים הפיזיים של השטח ולבחור בצורת הפתיחה שלא תפריע לפריטים האחרים בחדר. בחדרים קטנים מאוד או כאשר ישנם פריטים סמוכים מאוד למקלחון אפשר להתאים דלתות הנפתחות פנים וחוץ. במידה ולא האפשרויות רבות,  דלתות הנפתחות על ציר, דלתות הזזה, דלתות מתקפלות בצורת אקורדיון- להרמוניקה, מקלחון "חלל פתוח" ועוד. 

בנושא העיצוב כמעט ואין גבול לרעיונות מבחר הצורות גדול מזכוכית שקופה, צרובה, חלבית, כחולה, ירוקה, אפורה, חריטות לייזר ועד חריטה של תמונת החתונה אם תחפצו בכך.

 

ההמלצה שלנו היא מקלחון בגוון זכוכית שקוף או איורים ספציפים המתאימים לרוח העיצובית בחלל, מאוד נעים להכנס למקלחון ולהימנע מהרגשת הצפיפות, השילוב בחלל האמבטיה נכון יותר וזורם יותר וגם מבחינת השמירה והטיפוח של המקלחון הבחירה בזכוכית שקופה תשתלם לכם.

 

אחד החידושים המרעננים בענף הזורם הוא מקלחון החלל הפתוח בו בונים את זכוכיות החלל כך שיאפשרו כניסה ויציאה ללא דלתות ואם אגנית עץ טיק או במבוק המקנה מראה פתוח המדבר באותה שפה של חדר רחצה בטבע.

לבסוף, כבכל שלבי התכנון לבית, התייעצות וסקירה כללית של האפשרויות תיתן לכם את האפשרות להתענג על מקלחון נוח, איכותי ומתאים לכם עיצובית וזאת מבלי חריגה תקציבית.

 

תבלו

שי ישראלי – מנהל מחלקת מקלחונים וסניטריה

א.ישראלי

www.aisraeli.co.il

מקלחונים

המאמר באדיבות

תגובות