מהו פלאגין לסקטצ'אפ?

פלאג-אין (Plug-in) הינו קובץ שמתלבש על פלטפורמת הסקטצ'אפ ונועד לשפר את הפונקציונאליות של התוכנה. ישנם המון סוגים ומינים של פלאגים, אפשר להוריד ולהתקין אילו פלאגים שמתאימים לכם לעבודה השוטפת ואפילו כאלו שמממשקים את סקטצ'אפ עם תוכנות אחרות ביתר קלות (כמו הפלאג שעוזר "לשטח" שרטוטי AutoCAD).


פלאגין לסקטצ'אפ הוא קובץ מסוג rb (ruby script) ונועד למטרה מסוימת כאשר נכתב. ישנם כמ סוגי פלאגינים: "הכבדים" - דורשים התקנה כמו כל תוכנה אחרת (כמו הויריי המפורסם) ו"הקלים" - אלו שפשוט מעתיקים אותם לתיקיית הפלאגינס בסקטצ'אפ והם ישר יפעלו.איך פלאגין נראה?


המופע של הפלאגין משתנה בהתאם לסוגו: ישנם פלאגינים שיגיעו כסרגל כלים מסודר עם אייקונים ותיבות דו-שיח וכו', ישנם פלאגינים שמתלבשים על תפריט מחדל כלשהו כמו Tools, ישנם כאלו שצריך לאתר אותם, למשל - קליק ימני של העכבר פותח תת-תפריט<מהו פלאגין לסקטצ'אפ?/strong> שבמקום התפריט הרגיל לשם יתווספו חלק מהפלאגינים שנתקין. כמובן שיש לזכור כי רוב הפלאגינים שנתקין יופיעו תחת תפריט המחדל Plugins והפעלתם תיהיה מתפריט זה.


אני מאמין שלא סתם בחרתם בסקטצ'אפ כתוכנת תלת המימד שלכם. תרגישו חופשיים להוריד כל פלאג שנראה לכם מתאים למקצוע ומקצר לכם את העבודה באופן משמעותי.

באתר SketchUp.co.il ננסה להביא לכם את מיטב הפלאגינים שמצויים בשוק. לבקשות מיוחדות ניתן לפנות אלינו בSketchUp.co.il.אילו סוגי פלאגינס קיימים?

שאלה טובה. ניתן להוריד את הפלאגינס הרשמיים מהאתר הרשמי של גוגל סקטצ'אפ כאן. באתר זה תמצאו מספר קטגוריות שמכילות פלאגים להורדה וניסיון:

חישובי פלט אנרגטייםצילום ואנימציה מתקדמיםיצירת רינדורים (=הדמיות פוטוריאליסטיות)תוכנות חיצוניות לרינדורתאימות תצוגהמשפרי עבודה שוטפת


היכן ניתן להוריד פלאגינס?


בעקרון, ישנם המון אתרים שמציעים פלאגים להורדה חופשית. רובם חינמיים, אבל ישנם כמה שכרוכים בתשלום כגון תוספי הרינדור כמו ויריי לסקטצ'אפ. חיפוש קצר בגוגל של "SketchUp plugins" יניב את התוצאה.


בהצלחה!

SketchUp.co.il


המאמר באדיבות

 • ISRAEL3D משה שמש
 • קליק לחיוג: 1599-500-180
 • טלפון:
  1599-500-180הצג
 • כתובת:
  תל אביב
 • אתר:
  הצג

תגובות