מיחזור פרקט

מה זה מיחזור פרקט ?

בימינו מדברים הרבה על מיחזור. באופן כללי מיחזור זה טוב לאיכות הסביבה וגם חסכוני. וכדאי לדעת שיש גם סוגי פרקט שאותם ניתן למחזר. אם בחרתם להתקין פרקט למינציה בוודאי סיפרו לכם שהיתרון של פרקט כזה שהוא מורכב בשיטת הנחה ללא הדבקה לריצוף מה שמאפשר פירוק הפרקט והרכבתו מחדש במקום אחר.

 

מיחזור פרקט אפשרי רק בפרקט למינציה בהיותו מותקן ללא הדבקה בהנחה צפה. 


מיחזור פרקט מתבצע על ידי פירוק פרקט למינציה והרכבתו מחדש.


חובה שמחזור פרקט למינציה כזה יבוצע על ידי בעל מקצוע מיומן בזהירות ובקפדנות על מנת לשמור על כל לוח שמפורק בשלמותו ועל החיבורים של הפרקט שלא יפגעו. יתרון זה שרבים נאחזים בו שאפשר להתקין פרקט ולהעבירו אחר כך למקום חדש מהווה בשורה חשובה למי שגר בשכירות או לעסק בשכירות. 

שיקולים במחזור פרקט למינציה קיים 

אבל אליה וקוץ בה, חשוב להבין שמחזור פרקט בצורה כזו על ידי פירוק פרקט למינציה קיים והתקנתו מחדש הוא לא תמיד כדאי מבחינה כלכלית אף כי הוא אפשרי באופן עקרוני. עלות מיחזור פרקט קיים על ידי פירוקו, אריזתו והתקנתו מחדש יכולה במקרים מסוימים לעלות יותר מהתקנת פרקט חדש.

מתי כדאי למחזר פרקט ואיזה מקרים זה לא כדאי ? 

אז מתי בכל זאת כדאי למחזר פרקט למינציה קיים לצורך הרכבתו במקום אחר ובאיזה מקרים זה לא מומלץ ?

 

גם אם יבצע את פירוק הפרקט בעל מקצוע מיומן מיחזור פרקטבכל זאת חלק מהפרקט הולך לאיבוד כתוצאה מבלאי. כך שלא כל הפרקט בשלמותו ניתן לשימוש חוזר אלא אחוז ניכר ממנו. בניגוד לפרקט חדש שמגיע ארוזים וניגש ישר למלאכת ההרכבה במקרה של מחזור פרקט קיים יש פעולות מקדימות הכרחיות נוספות מעבר להרכבה עצמה. כך למשל יש למיין את לוחות הפרקט שפורקו, לבדוק את שלמות כל לוח ותקינות החיבורים שלו מכל 4 הצדדים  ולארוז אותם לצורך הובלה למיקום החדש.

 

יש לקחת בחשבון עלות הובלה וסבלות כפולה ממקום הישן שבו היה הפרקט אל המקום החדש.


יש צורך בהרבה מקרים לקנות ולהתאים פנלים לפרקט הממוחזר, עלות פנלים אינה גבוהה אבל כדאי לדעת זאת מראש ולקחת את זה בחשבון. כמו גם עלות ספי גימור וספוג חדש שישמש כתשתית לפרקט הממוחזר.


יש לשים לב מראש לגודל השטח המיועד לפרקט הממוחזר ביחס לכמות הפרקט השלם והתקין שפורק מהמקום הישן.

כמות הפרקט הממוחזר הקיים

לפעמים יש צורך לקנות תוספת של פרקט חדש להשלמת הכמות הנדרשת ובעניין זה  יכולה להיות בעיה, כשכן עלול להיות קושי להתאים פרקט חדש זהה ממש לפרקט הקיים. במקרים רבים גם אם מדובר באותו סוג פרקט, יצרניות הפרקטים שינו את החיבורים של הפרקט ולכן פרקט חדש לא תמיד יתחבר לפרקט ישן מאותו דגם.


ההבדל בין השטח ממנו מפרקים את הפרקטים לבין השטח המיועד להתקנת הפרקטים, גורם לעיתים קרובות לכך שיש צורך לרכוש עוד חבילות פרקטים חדשים והקושי להתאימם בדיוק לפרקטים הישנים. יש לדעת שאף אם נמצא פרקטים חדשים זהים בדיוק לפרקטים שפורקו מאותו  יצרן פרקטים ומאותו דגם וגוון - לא תמיד הם יראו זהה פשוט כי הפרקט שפורק ומיועד למחזור כבר היה בשימוש לעומת פרקט חדש מאותו דגם.

מחזור פרקט - דברי סיכום 

לסיכום נושא מחזור פרקט למינציה ניתן לומר שמחזור פרקט הוא אפשרי בהחלט באופן עקרוני אבל כדאי ומשתלם רק במקרים שכמות הפרקט תספיק או שניתן להשיג פרקט זהה מתאים וכן במקרים שעלות ההובלה והסבלות אינה גבוהה וכשהפרקט הקודם במצב טוב וראוי למחזור מחדש.

 

נתונים שיש לשקול לפני מיחזור פרקט למינציה הם: גיל הפרקט הקיים, גודל השטח החדש, מרחק לצורך הובלה, חומרים נלווים כמו פנלים חדשים, ספוג וספי גימור. כל הנתונים האלה יעזרו לכם להחליט האם למחזר פרקט קיים או שעדיף לכם לקנות פרקט חדש.

 


יורם פרקט מכירה והתקנה

שירות ויעוץ חינם עד בית הלקוח

טל: 050-9911998

אתר


 

©  כל הזכויות שמורות ליורם פרקט ואין לעשות שימוש בתוכן ללא קרדיט ראוי למחבר.

המאמר באדיבות

 • יורם פרקט מכירה והתקנה
 • קליק לחיוג: 050-9911998
 • טלפון:
  050-9911998הצג
 • כתובת:
  חנות פרקטים רח אהוד קינמון 29 (העבודה) בת-ים
 • אתר:
  הצג

תגובות